terkah1 terkah1 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Mistrovské dílo. Tato série dalekosáhle přesahuje moje očekávání.
Svět v této fantasy je originální a skvěle promyšlený.
Petra Stehlíková je skutečně výjimečná a to i v porovnání se zahraničními autory.

04.02.2022 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Chvílemi mi kniha přišla i docela zajímavá a jisté záblesky naděje se objevily, ale ty se vždycky po chvíli vytratily.
Postavy byly neskutečně nevyspělé a hloupé a pořád dokola se jenom hádaly o tom samém a dialogy byly jak kdyby je napsal někdo dvanáctiletý.
V příběhu bylo tolik věcí, co mi vadily a byly až stupidně dětinské, že jsem to už nevydržela dočíst dokonce.
A už ta první ilustrace vypadala otřesně... Lea na nich vypadala o něco lépe, ale díla to byla jak od někoho ze základní školy.
SPOILERY
Jako ona je svědkem toho jak umučí holku k smrti a bylo to jen kousek od místa, odkud utekla, a jediné, co řešila bylo to, že nemá ten svůj paprsek a pomalu den poté už byla úplně okay a flirtovala s nějakým jiným borcem? To nechtěli tomu chlapovi zabránit udělat to dalším chuderám? Získat ten paprsek zpět tam? To někam jeli jedni z nejvýše postavených lidí v zemi a vzali si jenom pár kamarádíčků a žádnou ostrahu po tom, co se ji pokusil někdo zabít, a nechali ji samotnou?
A to s tím rozřezáváním ženských mi přišlo taky takové uměle dramatické. Mám dojem, že by autorka vymyslela i lepšího "záporáka". Vůbec to tam nesedlo. To by si nemohl vybrat jakoukoli jinou holku s tím paprskem? Musí si vybrat zrovna budoucí královnu? A taky pochybuju, že by jí únosci nechali obří zlatou jehli s diamanty ve vlasech, aby jim ji potom mohla bodnout do krku.

14.07.2020 odpad!

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Kniha se věnovala spíše rozšíření našich znalostí o daném světě a napětí bylo o trochu méně než v předchozích dílech (někdo by řekl, že se příběh lehce táhl). Konec ale vše napravil.

04.02.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dechberoucí, nemohla jsem se od toho odtrhnout!
Krásně popsané prostředí, sympatické a zajímavé postavy s propracovaným charakterem, občas jsem se i upřímně zasmála.
Navíc vše do sebe krásně zapadlo (i to, co mi přišlo přistřižené za vlasy v prvním díle)
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

14.07.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Co mi dost vadilo (a je chyba překladu) bylo to, že si Bryce s Huntem vykali.
Přišel mi tím oproti ní trochu jako stařík a měla jsem problém přijmout jejich milostný vztah.
Jinak skvělá kniha.

06.02.2022 5 z 5

Patologie Patologie Josef Zámečník

Dobrá učebnice. Některé kapitoly jsou ale moc dlouhé a v některých zase chybí základní věci.

02.12.2021 5 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Lituji koupě, tahle série je opravdu dětská. Série Tvář magie je mnohem lepší pro dospělé.

26.07.2022 odpad!

Anatomický atlas Anatomický atlas kolektiv autorů

Obsahuje krásné ilustrace z trochu podrobnějšího atlasu os Sobotty. Doporučila bych ho tedy spíše zdravotním sestrám apod. ne úplně studentům všeobecného lékařství. K tomu má doplněné zajímavé informace o nemocech daných orgánových soustav.

08.09.2020 5 z 5