Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Záměna Záměna Caro Martini

Skvělý námět, s kterým se dalo pracovat lépe, vtipné , někdy to bylo až absurdní a nereálné. Nicméně konec vše vysvětlil a to mě uspokojilo, protože bez toho konce bych dala o hvězdičku méně.

02.04.2020 3 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Odlehčený románek odehrávající se před první světovou válkou; milostný příběh z cukrářství voňavé Paříže. Příběh má dvě dějové linky, současnou a historickou. Za mě nenadchne a neurazí. Nejhezčí byla představa vyráběných sladkosti, ta atmosféra mě tam vcucla.

23.09.2021 3 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Kniha mě dostala, i když jsem si po první třetině říkala, že je to laciný povrchní příběh z válečné Paříže, bez hloubky emocí a postrádá dobová fakta francouzského odboje. Ale pak to přišlo. Uvěřitelný příběh, kde válka bere a láska dává. Naděje, odvaha a dobrosrdečnost hlavních hrdinek mě potěšila, ale útrapy se jim nevyhnuly. Dočkala jsem se i silných emocí v poslední části knihy, i jak fungoval odboj. Takže velká spokojenost.

07.04.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Detektivní zápletka zde byla dobře vymyšlená, ale zpracování s předem známým pachatelem mě neoslovilo. Příběh Avy a Luca mohl být popsán více do hloubky, přišel mi dost povrchní. Případ odložených dětí byl jen jako vsuvka? Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

16.11.2018 2 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Mám ráda motýly, trochu jsem se bála, co mě čeká. Myšlenka sběratele motýlů byla naprosto jedinečná, příběh děsivý a přesto tak barevný a zajímavý. Sem tam ukápla i slza dojetí a smutku. Čekala jsem asi dramatický konec ve stylu nic není jak na první pohled vypadá. Ten se ale bohužel nekonal.

05.10.2018 3 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Hlavní hrdina geneaolog pátrá v minulosti, tolikrát je na hranici mezi životem a smrtí, že nevím, jestli není superman, chová se jak polda se super výcvikem, no nevím. Nevytvořila jsem si k němu žádný vztah, což se mi moc často nestává, nepřehledné množství postav, konec mi neodpověděl na otázku, která mě od poloviny knihy provázela, postavy ploché, popisy míst, které nadchnou pouze místní znalce a bez těch bych se obešla. Čekala jsem trošku víc.

25.01.2020 3 z 5

V nejlepším věku V nejlepším věku Martina Kemrová

Takové milé a vtipné pohlazeni po duši na jeden den.

25.07.2020 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Obálka se mi hodně zalíbila, tak jsem se těšila, co bude uvnitř balíčku. Asi jsem už přečetla moc knih o psychicky vykolejených lidech, pacientech a psychiatrech za sebou, že už to nedokážu objektivně hodnotit, mně to přišlo nereálné a nikdo, kdo mi byl sympatický. Nicméně si zkusim přečíst od pana Fitzeka jiné dílo.

22.07.2020 2 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Takové odpočinkové vyprávění, hlavní hrdinka se vyrovnává s odchodem manžela po svém, jednoduchá dějová linka, konec jsem nějak dočetla, ale přišlo mi to trošku nudné.

30.04.2020 2 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Kniha se mi četla dobře, začátek výborný a jak zde již bylo řečeno, jak začaly supermanské akční scény, jen jsem se divila, že hlavní hrdinové mají elixír asi na nesmrtelnost, nicméně námět byl pro mě ohromné zklamání, vzhledem k tomu, že nešlo o fikci ale skutečnost, přišlo mi až "stupidní", že se tímto vůbec někdo zabýval a vědecky zkoumal na takovéto úrovni.

03.03.2020 3 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Sestřičky měly asi stejný náboj, který přitahoval francouzského krále jako magnet. Jinak semi to zdá až neuvěřitelné, ale o to víc fascinující, že příběh je na základě historických skutečných postav. Nu ve Versailles se asi děly věci.... skvělý námět i na filmové zpracování, protože já jsem naprosto fascinována všemi těmi rokokovými šatičkami, botičkami a mašličkami, ta dortová přeslazenost se mi líbí - ovšem tak jen ve filmu nebo na jeden den v reálu. Nu a tam vás kniha přenese...

01.01.2020 3 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Musím před Kerstin smeknout, že vše dokázala vydržet a povedlo se jí vrátit do Evropy, určitě to zanechalo na celé rodině psychické následky. Kerstin jsem moc fandila a tato kniha se mi líbila z toho důvodu, že tím, že je Kerstin z Německa, nebyla to pro mě žádná exotika, která se stává naivním dívenkám. Z tohoto žánru se mi líbila právě pro tu evropskou mentalitu asi nejvíce ze všech knih s podobným námětem.

01.08.2019 5 z 5

Pohřbené tajemství Pohřbené tajemství Val McDermid

Karen je sympaťačka, příběh byl svým způsobem zvláštní a na mě působil příliš jednoduše. Ovšem byrokratického papírování a věčného pití kafe jsem si užila docela dost.

13.04.2020 3 z 5