Terisha Terisha komentáře u knih

Proces Proces Franz Kafka

Děj knihy mě přitahoval a četla jsem se zaujetím. Líbí se mi Kafkův styl psaní, byť je složitější.

14.04.2013 4 z 5

Komunikace zaměřená na člověka - Rozumět sobě i druhým Komunikace zaměřená na člověka - Rozumět sobě i druhým Renate Motschnig

Nevím, jak tuto knihu hodnotit. Dočetla jsem ji s velkými obtížemi a udržet při čtení pozornost byl pomalu nadlidský výkon. V knize se celou dobu opakují slova nebo slovní spojení typu: kongruentní, komunikace zaměřená na člověka (konkrétně toto sousloví je tam napsáno tolikrát, že zabere snad 50% knihy). Myšlenka knihy byla dobrá, nicméně vzala jsem si z toho velmi málo, skoro nic. Vlastně to zajímavé by zabralo možná jednu stránku. A pro ostatní čtenáře mám radu - nečtěte to.

14.11.2015 1 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Bohužel tato kniha není žádné terno. Je to první kniha, kterou jsem nedočetla...

04.05.2015 2 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

První i druhý díl se mi líbil, ale pasáže s bezduchými přeskakuji. Jsou tak trochu o ničem.

13.03.2015 4 z 5

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

už je to pěkných pár let, co jsem knihu četla. Byla jsem z ní nadšená, hrozně se mi líbila a moc ráda na ní vzpomínám. Kdysi na ní vzpomínala i moje kamarádka a shodly jsme se, že to byla jedna z našich nejlepších knih, co jsme četly jako malé holky :) Kniha má tak krásný příběh.

14.04.2013 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Vynikající kniha, smutná. Při čtení této knihy (a to se týká i ostatních Remarqových knih) mi přebíhá po zádech mráz a jsem vděčná, že jsem válku nemusela zažít.

14.04.2013 5 z 5