Terezi21 Terezi21 komentáře u knih

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Sama jsem se divila, jak rychle jsem Spící Beatrice přečetla, četla se opravdu sama. Tomu napomáhaly krátké kapitoly i autorčin styl psaní. Už od začátku jsem se moc těšila na téma viru, který se nekontrolovatelně šíří po světě. Příběh je retelling pohádky o Šípkové Růžence, což mi přijde mega super. A je docela děsivé, že autorka dostala nápad na knihu o šířícím se viru ještě předtím, než se to všechno začalo dít i u nás v realitě.
Bohužel se v knize nákaza virem až tak moc neřešila, což mě dost mrzí, protože toto téma mělo podle mě velký potenciál. Autorka se tedy zaměřuje na romantickou linku, která je ale pro mě docela pomalá. Čtu převážně romantické knížky, mám z tohoto žánru už tedy něco načteno a trochu mi připadalo, že se mezi dotyčnými hrdiny nic moc neděje. Ale myslím si, že kdybych byla o trochu mladší, užila bych si i tu romantickou linku.
Na to, že je to autorčina prvotina, je knížka hodně povedená. Vážně musím uznat, že je moc čtivá. Pokud chcete romantickou oddechovku se zajímavým tématem, rozhodně se nebojte sáhnout po Spící Beatrice, já jsem si ji moc užila. Ale opravdu si myslím, že knížka zaujme spíše trochu mladší čtenáře, něco kolem 12-15 let. Konec byl taky super, nějakých 70 posledních stránek jsem byla docela napnutá, pár věcí jsem vůbec nečekala. Postavy mi taky celkem sedly, i když jsem si žádnou přímo nezamilovala. Většina mi přišla sympatická, měla jsem moc ráda například Molly nebo Stephena.
Celkově se mi knížka moc líbila a autorka je určitě na dobré cestě, těším se, co vymyslí příště.
A velké plus je taky rozhodně obálka, protože ta se fakt povedla, je nádherná.
(Knížku jsem měla na recenzi díky Humbook blogerům. Takže děkuji moc za možnost si tuto novinku od slovenské autorky přečíst.)

22.06.2020 4 z 5