TeKo TeKo komentáře u knih

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

(SPOILER) Upřímně musím přiznat, že jsem si nebyla jistá, jak autorka pojme příběh Hattie a Luciana, ovšem nekonvečnost tohoto díla je obdivuhodná.
Od prvního setkání jsem byla ponořená do příběhu.
Majetnický despota a volnomyšlenkářská umělkyně. Nádherné spojení dvou úžasných osobností.
Příběh plyne dobrým tempem a líbilo se mi, že Hattie dostala prostor pro vyjádření a samotný příběh ukázal, co se v ní skrývá. Neukázala se jako naivka, ale jako žena, která chce poznat sebe sama i svět okolo sebe.
Jak příběh postupoval Hattie Luciana odmítala a tím i on dostal prostor ukázat, jak o ní stojí, přiznávám že jsem už netrpělivě čekala na moment, kdy oba propadnou vzájemné přitažlivosti.
I pár slz mi ukáplo, když jsem četla poslední dvě kapitoly.
Část, kdy se Lucian a Hattie loučí, proto aby mohla objevit sama sebe, byl jednoznačně jednou z nejdojemnějších scén, jaké jsem v tomto žánru kdy četla (a že jich nebylo málo).
Doufám v další vydařená díla této autorky, vidím že má hodně potenciálu a myslím, že by nás její díla mohli ještě dlouho příjemné bavit a odvádět od rutiny našich již emancipovanějších dnů.

28.09.2023 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

Jsem vášnivou čtenářkou historických romancí a proto mi určitě nemohlo uniknut něco tak přitažlivého jako je série o rodu Cynsterů. Neuvěřitelně poutavé příběhy včech členů klanu. Nejvíce mě překvapuje originalita a zanícení, prvních šesti hrdinů, kdy každý z nich má svůj vlastní vyjímečný příběh.
Mě osobně nejvíce zaimponoval právě tento pátý díl. Už anotace slibovala zajímavý a tajemný příběh, a o to víc jsem byla překvapená, že kniha nejen dostála mým očekávání, ale dokonce je předčila.
Strhující dílo (tohoto žánru samozřejmě), které vás hned od první stránky vtáhne do děje a vyvolává ve vás neutuchající zvědavost, která se jen stupňuje stejně jako intenzita vašeho zanícení pro dočtení tohoto příběhu.
Za mě jedna z nejlepších ve svém žánru a jednozačně nejpoutavější ve své sérii.
Za dobrou knihu považuji takovou, která vás nutí zadržet dech a rozohnit se nad některými rozhodnutími hlavních hrdinů, ale také se od srdce zasmát suchému humuru, který podle mě neodmyslitelně patří k této době a tato kniha to dokáže.
Krásné uvolnění a odloučení od reality, dějem který vás vtáhne a zadží dokud nedočtete poslední větu.

14.09.2023 5 z 5

Důvody pro manželství Důvody pro manželství Stephanie Laurens (p)

Až mě bolí, že musím dát této autorce tak nízké hodnocení, ale bohužel pro mě kniha neobstála. Jsem zvyklá na zajímavé příběhy plné akce a jiskření, které dokáže autorka tak krásně zachytit slovy, ale tato kniha nic z toho neměla. Unylé a nesympatické postavy, kterým chyběl šmrnc. Přespříliš rozvláčné a nezáživné vnitřní monology postav, které řeší stále jen jednu a tu samou věc pořád dokola, jsem musela přeskakovat, jak byly nudné.
Za mě je to doposud nejslabší dílo autorky, rozhodně jsem u ní zvyklá na mnohem vyšší úroveň.

15.09.2023 odpad!