Teea Teea komentáře u knih

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Anotace i obálka mě donutili si knihu koupit a přečíst.
Každopádně, příběh byl zajímavý, ale některé části mě moc nebavili.

31.05.2023 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Skvělá kniha na rozjezd série!

31.05.2023 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Třetí díl bohužel nepředčil ten druhý, ale stále je lepší než kniha první.
Milé, rychle čtení, které nikoho neurazí, řekla by ho spíš na odpočinkové čtení, než pro náruživé čtenáře.
Na Humbook Festu letos říkali, že bude vycházet další kniha tématem k této knize - a to konkrétně kniha o Doubkovi. Myslím, že ačkoliv mě kniha nenadchla tak, jak jsem očekávala, určitě se k ní dostanu.
Cardana jen si zamilovala, jsem ráda, jak celý příběh dovršil, každopádně některé scény mohly být lepe/více popsány - tím myslím celou sérii.

15.01.2023 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Podlý král předčil má očekávání.
Po zklamání z prvního dílu mě Podlý král doslova potěšil.
Stále mi přijde, že z té knihy, respektive z příběhu, šlo vydat víc - prostě tomu něco chybí.
Ale k třetí knize se určitě dostanu a jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne!

13.01.2023 4 z 5

Největší krutovládci v dějinách Evropy Největší krutovládci v dějinách Evropy Chad Denton

Pokud v tématu nejste zběhlý něco málo se dozvíte, pokud vás však toto téma zajímá, určitě vás tato kniha zklame stejně jako mě.
U některých vládců není ani důvod, proč se řadí mezi nejkrutější vládce. Jen je tam popsán jejich špatný zdravotní stav, rodina,s kým kde kdo spal, nebo se oženil...
Mám pocit, že jeden z vládců, který byl zmíněn, ani v knize nebyl rozebrán.
U některých kapitol, kde byli vládci probuzensky spojení, se stejný text opakuje dokola.
Na knihu jsem se těšila, ale jsem velice rozhořčená a zklamaná, jaká kniha ve skutečnosti je.
Pokud otázka zní, zda bych si ji znovu koupila - určitě ne, ani bych si ji znovu nepřečetla a určitě bych ji nedoporučila nikomu, kdo má už v tomto tématu dost načteno.
Možná spíš pro někoho, kdo nemá nejmenší ponětí, nebo s tématem začíná.

15.09.2021 2 z 5

Polibte si! Polibte si! Will Davis

Vtipná. Ale nehorázně mi vadilo to, jak byla psaná nespisivně a ještě s hrubkama. To jsem málem nepřežila

22.01.2019 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Líbilo se mi, že kniha začíná hned nějakou "akcí".. Hltala jsem ji a těšila jsem se až ji dočtu. Pak jsem se ale dostala do prostřed knihy a začala se nudit. V této části knihy se skoro nic nedělo. Šlo o část, kdy se seznamujete s postavami. A to mě tak ubíjelo a čekala jsem, kdy se konečně zase začne řešit vražda. Nate a Bronwyn mě neskutečně bavili. Cooper mě ze začátku nudil, hlavně kvůli tomu, že vlastně neustále řešil baseball, ale na druhou stranu měl nad sebou velký otazník. Poté, co se odkrylo jeho tajemství jsem ho začala mít nehorázně ráda. Možná skoro stejně jako Natea. A pak tu byla Addy. Tak tahle postava mě doslova nudila! Také řešila, v podstatě, jen to jedno a pořád dokola až mě to začalo unavovat a už jsem měla chuť její části přeskakovat. No, neudělala jsem to. Tuhle postavu jsem si neoblíla. Ale pak ke konci knihy? Prosím? To bylo tak moc šokující. Konec byl už zase dobrý jako začátek. To jak, proč, co, kdo to jsem teda nečekala. Knihu bych rozhodně doporučila, už jen proto, aby prožili stejný šok jako já. Doporučuji!

22.01.2019 4 z 5