Tapani Tapani komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) U knihy jsem se opravdu bála. Ale vzhledem k tomu, že jsem velkým nadšencem tohoto žánru a celkově tajemna, nebyla asi jiná možnost, než aby mě kniha neskutečně bavila. I přesto mám hodně výhrad: SPOILER mizení důkazů mi dost vadilo. Např. nevěřím tomu, že v této době z rozbitého telefonu nevytahnete fotky nebo videa. A hlavně neexistující postava Davida ? Neměl snad Igor nahrávky jejich hovoru na Skypu ? ..

23.01.2019 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krása. V duchu jsem po svém rodném městě chodila společně s ostatními. Ale těžko říct, jestli by mě kniha tolik oslovila, kdyby v ní nebyla tato nostalgie.

30.03.2021 4 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Měla jsem spoustu teorií jak to celé dopadne. Jak se dějové linky protnou. Ani jedna nebyla správná. Konec překvapivý, kniha velmi čtivá.

01.08.2021 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Tak tohle ne. Karikovy knihy mám ráda, na některé často vzpomínám i hojně doporučuji ostatním. Ale tuto opravdu ne. Posledních přibližně 50 stran jsem opravdu jen zběžně prolétla, abych zjistila jak to skončí. Snad to není začátek konce tohoto autora.

16.02.2022 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha se četla tak dobře, že jsem ji sfoukla jedním dechem. Tento autor mě začíná opravdu bavit. Jen teda -1 * za poslední 3 strany. Luxusní atmosféru knihy, mi poslední tři "kopance" (nebo bez uvozovek?) úplně zkazily. Po zavření knihy mi tedy nezůstal pocit strachu, ale spíše takový ten... WTF?!

21.09.2019 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Kniha mi spíš přišla jako milá oddychovka, než jako horor. Po celou knihu jsem nezažívala žádné emoce, až na konec, který mě opravdu překvapil a dostal. Filmové zpracování je opravdu lepší. :)

28.05.2013 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nemůžu říct že jsem se při čtení nebavila. Ale ve výsledku zklamání. Čekala jsem něco víc, než jen vykrádačku Kinga.

21.12.2019 2 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Nepovažuji se zrovna za vynikajícího češtináře a v pravopise jsem také nikdy neexcelovala. Avšak chyby, které se v této knize vyskytují, bijí do očí i mně. Nadbyvajicimi pismeny, nebo naopak slovy u kterých pismena chybí ( opravdu pochybuji, že Daeneris opravdu řekla "to nejlepší, co se dá za peníze kupit.") se tato kniha může pyšnit opravdu ve velkém. Samozřejmě nikdo není neomylný, ale nad tímto mi zůstává rozum stát.

Nicméně kniha je skvělá. :)

10.11.2017 4 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Kniha mě chytila a nepustila do samotného konce. Opravdu se mi hodně líbila. Film už tak kvalitní nebyl. :)

29.01.2013 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Bohužel jsem moc poznamenaná filmem. Ale druhá půlka supr.

14.04.2021 3 z 5

Diablo Můj vysněný kůň Diablo Můj vysněný kůň Gabi Adam

V určitém věku, se dá říct, že mě kniha bavila. :)

27.06.2013 3 z 5