Tamirai Tamirai komentáře u knih

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Originálne, napínavé a dobré čítanie. Musím si ju niekedy prečítať ešte raz ;)

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Jedna z obľúbených od Sparksa :)

16.04.2023 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Druhá knižka z pohľadu Greya bola pre mňa oveľa lepšia ako prvá. Mnohé sa tu vysvetlilo a objasnilo a to sa mi páčilo. Veci, ktoré sa neriešili z pohľadu Any, sa riešili tu z pohľadu Christiana a táto séria je pre mňa takou oddychovkou, od ktorej nič nečakám a pritom si tieto knižky niekedy prečítam rada aj znova.
:) nie je to literárne veľdielo, ale podstatné je, že má svojich čitateľov a ja som si príbeh prečítala rada.

Šepkár Šepkár Alex North

Wow a brrr. Možno nesadne každému, ale ak prečítate na jeden nádych prvé stránky, prečítate tak aj celú knihu. Možno ten štýl autora nesadne každému, ale mne teda sadol a počas čítania ma občas až mrazilo. Nečakala som ani taký koniec, no zároveň sa to k príbehu hodilo najlepšie.

Sedem sestier Sedem sestier Lucinda Riley

Pekná kniha so zaujímavými osudmi postáv. Prostredie bolo atraktívne - Brazília. Veľa kníh z tohto miesta alebo o ňom som nečítala a bolo to fajn. Celkom zaujímavé bolo dozvedieť sa aj niečo o stavbe sochy v Riu. Páčila sa mi aj romantická linka v knihe. Nebolo to nič presladené, ale zároveň ma to vtiahlo do deja a všetkým som taaak držala palce. Viac prezrádzať nebudem.

Tieňová sestra Tieňová sestra Lucinda Riley

Táto časť ma milo prekvapila. Veľmi sa mi páčila aj minulá aj súčasná linka. Krásne čítanie a celá táto séria je magická :)

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Veľmi sa mi páčila aj táto knižka od Nory. Už som nejaké prečítala, tie jej romantické thrillery a toto spojenie ma baví. Oddýchla som si a prežila s hrdinami niekoľko fajn rokov. Miestami bola kniha naozaj napínavá a dej odsýpal poriadne rýchlo. Určite odporúčam ako skvelú voľbu na oddych :)

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Wau. Prvá kapitola bola troška silné kafe, ale inak to bolo super. Nevedela som aký bude záver, ale to čo nám tu Fitzek ponúkol bolo prekvapivo dobré riešenie. Hra na mačku a myš a pozor, niekedy nie je všetko hneď tak, ako to vyzerá na prvý pohľad a to ma na jeho knihách baví.

14.04.2023 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Mne sa táto knižka veľmi páčila. Nebola nijak násilná a zápletka bola aj tak napínavá a zaujímavá.

Jemne tajomná, romantická, dej v nádhernom prostredí, kam by som sa hneď presťahovala

Dokonca aj pátranie po poklde z minulosti, tak troška, ale bolo to aj dobrodružné.

Ja som veľmi spokojná. :)

“Veřím svému srdci, naučila jsem se to. Myslím si, že láska je nejmocnější a nejdůležitejší věc ve vesmíru.

05.11.2023 5 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Veľmi sa mi páčila tato kniha. Prostredie hôr a vlastne aj rančov v tom okolí bolo super. Ja by som sama síce asi chovala z toho asi len kone a sliepočky by mali svoj priestor a mala by som z nich tak vajíčka :).

Každopádne k príbehu - fu, bolo to napínavé, milé aj vtipné. Nečakala som, že sa môj tip na zločinca zmení, a že ma niečo prekvapí, ale bolo to tak.
Super.
A pokiaľ ide o setry, lepšie to byť nemohlo, každá tak iná a pritom mali niečo spoločné. Aj to ako to dopadlo, tak to malo byť.

Moja romantická duša je spokojná. Všetko dobre skončilo - preto čítam takéto knihy, toto nepovažujem za spoiler.

Nora a jej knihy ma zatiaľ nikdy nesklamali.

09.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Srdcovka.

16.04.2023 5 z 5

Päťdesiat odtieňov temnoty Päťdesiat odtieňov temnoty E. L. James (p)

Ja mám túto sériu rada. Mám rada Anu a tú lásku medzi hrdinami, ja som romantická duša a asi som si tam našla to milé a pekné a beriem to ako oddychový príbeh. Táto druhá časť sa mi páčila ešte viac ako prvá a bola aj kus napínavá. A už sa tu viac riešil vzťah ako dáke zmluvy, to bolo fajn.

Psia duša Psia duša W. Bruce Cameron

Ja som psíčkar a mňa tento príbeh dostal. Je to pekné, ale aj smutné čítanie, no sama si to tak nejak predstavujem, že sa psie duševrozhodli, že nám tu budú robiť spoločnosť a samé sa za tie životy mnohé naučia a spoznajú. Poplakala som si však statočne, ja som taká citlivka.

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Výborné! Napínavý krimi príbeh, ktorý má v sebe aj super romantickú linku, psíky a nádherné horské prostredie. Príbeh je aj dobrodružný a samozrejme pátrame aj po vrahovi.
Postavy som si veľmi obľúbila, touto knihou si ma Nora získala a ja som začala čítať jej knižky. Určite odporúčam aj nečitateľom thrillerov. Je to také fajn čítanie pre ženy.

Niet úniku Niet úniku Taylor Adams

Vôbec nie zlé čítanie.
Bolo to fajn, bolo to napínavé, hrdinka mi bola sympatická a aj mi prišla dosť rozumná. Prostredie v knihe bolo také komorné, so zvláštnou zostavou ľudí na pumpe, ktorí tam proste uviazli, lebo počasie...sneh, zima, víchrica, problém so signálom. To nechcete.
Každý z nich mal svoje tajomstvá a veci, ktoré spracovával a nejak sa snažil vyriešiť, vrátanie hlavnej hrdinky a do toho Darby ešte objaví, čo objaví.

Motýlia izba Motýlia izba Lucinda Riley

Jedna z mojich najmilších kníh od autorky. Tento príbeh mám veľmi rada a nečítala som ho naposledy.

15.04.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milé, sladké a mne sa aj tento príbeh od autorky páčil :)

Sochár smrti Sochár smrti Chris Carter

Hunter a Garcia sú výborní parťáci, mám ich rada aj zápletka je vždy zaujímavá, avšak ja nie som a asi ani nebudem fanda toľkej krvi v príbehoch, prečítala som už štvrtú knihu od autora, ale kedy a či prečítam ďalšiu? Ani srnka netuší. Nie som cieľovka, ale zase oceňujem vždy zaujímavo vyskladanú zápletku aj psychológiu postáv - či dobrých, alebo zlých. Jedno sa uznať musí - krátke kapitoly robia svoje a knihy sa vždy čítajú prekvapivo rýchlo.

15.04.2023 3 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Silné čítanie, no miestami sa mi čítala naozaj ťažko a potrebovala som prestávky.

Za mňa oveľa, oveľa lepšie ako Trhlina.

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Ďalšia knižka od Penelope a super. Nečakala som nič extra a napriek tomu som dostala príbeh, od ktorého som sa nevedela odtrhnúť a sama som to nečakala, no prečítala som knihu na jeden záťah. Raz za čas siahnem aj po tejto autorke a vždy si dobre oddýchnem pri knižke a táto sa odohráva aj v priebehu viacerých rokov, čo mám rada.