Tabby Tabby komentáře u knih

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Další výborná kniha z pera tohoto autora.
Setkáváme se známou komisařkou, která začíná řešit další drastickou vraždu a vražd stále přibývá.
Zvolila si téma, které je zajímavé a která se dotýká církve a ukazuje nám další tvář fanatičnosti.
Autorce opět tleskám a těším se na další její tvorbu.

21.07.2017 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Autor nás hned bez žádných průtahů hodí do děje, kdy se ocitáme na vesmírné lodi Genesis 11, při cestě na planetu Eden. Máme tu 10 lidi z celého světa, kteří po přistání jako jediní mohou vstoupit na planetu, jít mezi jejich obyvatele a stát bohatými.
Ovšem ouha nakonec se tam dostane jen 8 lidí. A začíná výcvik přežití a boj o 8 míst na planetu Eden.
A samozřejmě je tam plno zvratů, které nikdo nečeká a tajemství, které se ne všechny odkryjí v tomhle díle.
Bylo to zajímavé, čtivé, s napětím jsem sledovala celý výcvik a čekala, kdo se nakonec dostane na Eden.
Moc mě zajímá pokračování, a jak to nakonec celé bude. :)

09.09.2020 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tady asi nejsem cílová skupina, nebo to není série pro mě.
První díl mě i zaujal, ale ty další díly byly utrpení, i když jsem je přečetla jen aby jsem věděla, jak to skončí. A kupodivu, ten konec a celý poslední díl je až hloupý. A druhý a třetí díl spíše takový vycpávkoví a zbytečně natahovaný.
Luce mi přišla naivní, hloupá a postupně mi začal vadit i Daniel.
A hlavně to jejich stále omílané ,, nic ti nesmím říct, na všechno musíš přijít sama, " lezlo na nervy. :)

25.05.2020 2 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Další morbidní a zapeklitý případ, který musí komisařka Maguireová řešit.
Opět detailně popisovaný vraždy a to nejen u lidí, ale i u zvířat.
Aby to komisařka neměla tak jednoduché musí se vypořádávat nejen s hromadou případů, ale i s klacky co jí hažou pod nohy její nadřízení a s jejím osobním životem.
Musím uznat, že mi celkem už trošku překáží osobní život Katie, a to jak se do ní všichni zamilují a div se na ni nevrhnou.
Ale jinak si na nic víc nestěžuji, mělo to správný napětí, surovost a čtivost. :)

15.11.2019 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Chtěla jsem si spravit náladu od chybných přehmatů při výběrech detektivek a thrillerů, tak jsem si půjčila Deavera, u kterého jsem se nikdy nezklamala. A opět výborný, propracovaný, napínavý a akční. Navíc jsem se dozvěděla hodně věcí ze světa počítačů.
Postava hackera Wyatta, který se rozhodl pomoct policii při vyšetřování vražd, je zajímavá a zábavná.
Je tam tolik zvratů a obratů v pátrání a honbě za pachatelem, že mě to bavilo až do poslední stránky.
A s typem, kdo by mohl být pachatel, jsem byla totálně vedle. :)

28.10.2019 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Když jsem poprvé viděla film, tak jsem si ho hned oblíbila. Takže jsem si samozřejmě chtěla přečíst i celou sérii. No až teď jsem se k tomu dostala, a první díl se mi líbil.
Musím uznat, že se mi film líbil o trochu víc. Hlavně díky filmu jsem si mohla představit, jak co vypadalo, a to mě asi i dost ovlivnilo.
Ale díky knížce, jsem si zase doplnila to co nebylo ve filmu, dohromady se to hezky doplňuje. :)

27.08.2019 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Nevím co si o téhle knížce vůbec myslet a jak jí hodnotit.
Na jednu stranu se my to četlo lépe než z pohledu Any, bylo to zajímavější. Krátké úryvky z Christianovi minulostí, mi přišly osvěžující a zajímavé a trošku nám víc osvětlovali některé pasáže.
ALE
Ten příběh je už vyhořelý, nemůže nám ani přinést nic moc zajímavého a nového, což je normální, když je to jen jiný pohled. No prostě jsem z toho neměla takovou radost jako mám z nové knížky a z nového příběhu. Navíc ty jeho úryvky byly dobré, ale málo. Je mi to celkem líto protože to autorka mohla vzít úplně z druhého konce a napsat co bylo před Anou, to by mě asi víc zajímalo, než tohle.
Kdyby vyšli knihy jen z pohledu Christiana, vůbec by mi to nevadilo, naopak by jsem byla radši. Ale zbytečně natahovat příběh, to je zbytečné. :)

21.05.2019 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Další případ mého oblíbeného Rhyma a Sachsové, a opět jsem si četbu užila, bylo to napínavé, zajímavé, dobře se to četlo a nemělo to žádnou nezajímavou část.
Tentokrát se přesouváme a hledáme vraha i v Itálii a poznáváme jinou krajinu než na co jsme zvyklí a i jinou kulturu a zvyky a nahlížíme i do toho jak funguje policie jinde.
Skvěle vymyšlené způsoby vraždy a způsob vrahovi mysli, tentokrát přes hudbu a zvuky kterými je hlavní pachatel posedlí. Samozřejmě jsem si i já oblíbili lesního policistu a i prokurátora (i když toho ne ze začátku). A moc se mi i líbí, okrajově jen na pár větách, pozorovat vztah Lincolna a Amélie
I když jsem se moc snažila, na celé rozuzlení jsem si musela počkat až do konce, holt se zase nepodařilo na to přijít dřív. Tak jak jsem zvyklá, totiž ne vše vypadá tak, jak to doopravdy nakonec je.
Moc se my líbí, že se při čtení dozvím i něco zajímavého a poučného co by jsem se nikdy třeba nedozvěděla, například o zvukových vjemech, hudbě nebo o Itálii.
Čtení jsem si naprosto opět vychutnala. :)

12.11.2018 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Dokonalá historická romance, paní Garwood se nemůže upřít že tohle řemeslo ovládá skvěle.
Opět příběh tvrdohlavého Skota, kterému až ta pravá žena ukáže co je to milovat.
Příjemná oddechovka, kterou jsem nečetla poprvé a ani naposledy. :)

10.10.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pro mě to byla skvělá kniha a jsem ráda, že jsem se k ní dostala a přečetla.
Keltské rituály, čarodějnictví, vraždy a kapka osobního života hlavní vyšetřovatelky. Barvitý popis rozřezávání zaživa mi nevadil a dodal knížce takovou dobrou špetku nechutenství.
Autorce smekám a tleskám.

21.07.2017 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Ano možná kniha má lehkou zápletku, ale je to skvělá kniha na odreagování po dlouhém dni, kdy nemáte chuť řešit kdo je vrah. Je skvělá v tom, že když jí otevřete hned se do ní začtete a pobavíte se. Je originálně napsaná i v tom, že oslovuje čtenáře, což jsem u žádné knihy nikdy nečetla a mě to osobně vůbec nevadilo.
Ano je to klišé chlap potká ženu zamilují se do sebe a jsou spolu, ale co je hezké alspoň v knížkách číst to ,, šťastně až na věky."
U této knížky jsem se tolik nasmála jako u žádné jiné. Ty hlášky co jsou v ní jsou neotřelé a naprosto úžasné. :)

29.01.2016 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Tak já půjdu momentálně proti proudu. Ale mě kniha neoslovila.
Příběh byl vyprávěn, tak že mě vůbec nezaujal a přišlo mi to, jako pubertální projev nějaké hloupé holky, která sebou nechala zametat.
Na to že to bylo, tak závážné téma, které se nám autorka snažila podat, tak mě to nedostalo a bylo to podáno velmi plytce a bez emocí pro mě jako čtenářku.
Ale vidím, že si kniha své čtenáře našla, já se bohužel do toho řadit nemůžu. :)

18.12.2022 1 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

No já moc ve sci-fi žánru zběhlá nejsem, a moc ho ani nevyhledávám, ale i já jsem velká fanynka Eragorna, takže mi tato kniha nemohla uniknout.
Pauliniho Spát v moři hvězd, je zajímavá a čtivá kniha, plnná překvapivých momentů a odhalení.
Je pravda, že v některých částech jsem se ztrácela, jak v místech, tak lidech a mimozemských odvětví. Občas jsem se musela moc snažit, abych z toho nějak vybruslila a dopídila se kdo je kdo a na jaké straně bojuje.
A upřímně, ty popisy těch vymožeností a cestování, byly tak dokonale popsány a vysvětleny, a i kdyby to byl nereálný nesmysl, tak já mu to sežrala.
Zajímavé bylo i sledování Kiri a Měkkého ostří, jejich vývoj a dorozumívání. Posádku Šneka jsem si také oblíbila, jak většina ostatních čtenářů.
2. díl nezaostával za 1. dílem, a byl akční, zajímavý a působivý čtenárský zážitek.
Takže jsem byla s celou sérií mile překvapena a spokojena. :)

18.12.2022 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl je opět skvělý a čtivý a mě moc bavil.
Autor nás nenechá ani chvíli vydechnout a kniha je plná zvratů, odhalení, pletichaření a intrik. Zjišťujeme, že ne jen Babylon má své plány, ale i národ Imago má své vlastní plány, intriky a tajemství. A konec byla jedna velká akce ne jen na planetě Eden, ale i na vesmírné lodi.
Postavy z Genesis nám více odhalí ze svých charakterů. V tomhle díle jsem si oblíbila i Longweje. A bohužel ne všichni přežijí.
Je to prostě úžasný, skvělý, dokonalý a já jsem z toho nadšená. Doporučuji. :)

18.10.2020 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Tak tahle kniha je takový dobrý paradox.
Začátek naprosto skvělý, strašidelný a temný. Parta čtyř dospělých kamarádů si chtějí zkrátit cestu a vezmou to hustým lesem, a jak to tak bývá, tak se ztratí a les je jen tak nechce pustit. A nejsou tam sami.
No a pak v druhé polovině knihy, jsem jen nevěřícně koukala, kam to autor posunul v ději. To bylo hrozný, v tom smyslu, že se to nedalo číst. Děj byl nesmyslný, dialogy o ničem.
Druhá polovina mě hrozně zklamala. :)

08.10.2020 2 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Jak já se ráda vrátila zpět do úžasného světa Lyry, deamonů, Romunů a všech známých i nových postav.
Tenhle příběh se odehrává, když je Lyra ještě malá a dostane se k sestrám, které se o ní mají starat. Malcolm, kluk z hostince, ji při potopě zachrání a bude chtít odvézt za jejím otcem lordem Asrielem, aby ji ochránil. Cestou zažijí plno nebezpečí a dobrodružství.
Autor nezklamal a udržel si tu čtivost a fantasii, jako v jeho trilogii Jeho temné esence.
Já jsem spokojená a nedočkavě vyhlížím další díl. :)

17.08.2020 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Byla jsem pokořena, přemožena a převálcovaná touto knihou. Po dlouhé době co jsem knihu nedočetla, skončila jsem na straně cca 250, řekla jsem si že život je krátký a knih je dost, aby jsem pokračovala v tom mučení.
Krátká anotace mě, jako spoustu jiných nadchla na zajímavou knihu. Začátek knihy taky dobrý pak bohužel se to nedalo. Zbytek asi 240 stran jen to co bylo v minulosti v křesťanském táboře, a o jejich vedoucích, kteří byli rozmazlené, ufňukané, zákeřné, sobecké a kdy podváděli svého partnera za každým stromem.
Bohužel, nápad dobrý, ale tohle se nepovedlo.
Od autorky jsem už něco četla, takže vím že špatná autorka neni, takže na ní nezanevřu . :)

08.12.2018 1 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

První setkání s autorkou a nebyla jsem vůbec zklamaná.
Začátek mě hned zaujal a nemohla jsem ji odložit aniž by jsem věděla jak to dopadne a celé skončí. První polovinu knihy jsem hádala, kdo by to mohl být, bohužel v druhé polovině nám autorka naservíroval viníka, naštěstí na motiv jsem si musela počkat až do konce, což mě udrželo u knihy.
Hrdiny jsem si sice nijak moc neoblíbila, Hunt byl na mě moc chlapácký do všeho se hned vrhal a měl silný řeči. Soudkyně byla zase na mě moc upnutá a taková až moc zásadová.
Děj ovšem hezky plynul, celá zápletka byla skvěle vymyšlená a samozřejmě romantika tam taky nechyběla.
V polovině jsem si díky knize vzpomněla na seriál Walker texas ranger a v určitých aspektech mi ho kniha připomněla. :)

16.10.2018 4 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Mastertona a jeho sérii s Katie nejde jinak než jen chválit a chválit.
Opět se ocitáme v ponurém Irsku a opět hledáme sériové zločince, ale tentokrát ne jen že svoje oběti brutálně vraždí ale jsou předpolicií i o krok napřed. A do toho Katie hází pod nohy klacky i velitelé na policejní stanici a její nový soused.
Ze začátku mě kniha velice bavila a četlo se to jedna báseň, poté to začlo trošku pokulhávat a já jsem si připadala jako kdyby knihu převzal spíše Mastertenův učeň, nakonec vzal naštěstí pero pevně do ruky a já jsem si opět začala knihu užívat a poznala jsem tam toho skvělého Mastertona.
To rozuzlení mohlo být delší a ne vzít všechno letem světem, aby to nemělo tolik stránek. Vraždy opět detailně popsány a moje dávka nechutností tam nechyběla, docela by mě zajímalo kde se inspiruje.
Už se těším na další díl a další brutální vraždy. :)

01.07.2018 4 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Fantasy se zajímavým námětem, vidět u lidí jejich strážce duší, tzv. Lelky.
Bohužel mi už nepřišlo moc dobré zpracování. Magie tohoto světa, kdy se cestuje mezi Alternativní světy, připomínala Sirotčinec slečny Peregrinové, možná i tím, že jsem to četla celkem po sobě.
Hlavní hrdinka Alice dost otravná a střídala svoje názory a strany, podle nálady a na to, že přišla do nového světa, věděla vše nejlíp. Zajímavější mi přišel Crowley, jeho život, který se postupem knihy odhaluje a svým chováním ,, záhadného".
Magie celkem nevysvětlena a tím pro mě nedotažená, možná za to může i málo prostoru, který mu autorka věnovala.
Konec byl celkem otevřený a nalákal na čtení pokračování, tak snad někdy bude, ale i kdyby nebyl svět se mi kvůli tomu nezhroutí. :)

18.12.2022 3 z 5