Syssi Syssi komentáře u knih

Deset slavných procesů Marka Tullia Deset slavných procesů Marka Tullia Jaromír Kincl

Příjemné a poutavé převyprávění několika slavných procesů Marka Tullia Cicerona.

16.11.2020 5 z 5

Znamení bohyně Isis Znamení bohyně Isis Stephanie Dray

Podivný historický románu. Jediným kladem je připomenutí některých historických postav, které jinak nejsou příliš připomínány. Skutečnost, že císař Augustus a jeho rodina jsou vykresleny jako záporné a poměrně buranské postavy mě osobně velmi vadí, ale někomu nemusí připadat špatná, ba přímo originální. Na škodu však je snaha autorky o magický realismus spočívající v tom, že hlavní hrdinka má jakési magické schopnosti.

16.11.2020 1 z 5

František Xaverský (1506 - 1552) František Xaverský (1506 - 1552) Svatý František Xaverský

Čtení korespondence Františka Xaverského z jeho misijní cesty do Asie dokáže čtenáře vtáhnout do dobrodružné a často nebezpečné cesty tohoto světce, vnímat jeho cíle a plány jakož i jeho jeho pocity s touto cestou související. Dopisy jsou navíc tématicky rozděleny rozděleny do kapitol opatřenými úvodem, který poskytuje širší rámec pro jednotlivé části dopisů.

16.11.2020 5 z 5