Sydonie Sydonie komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělý příběh. Kniha upozorňuje na globální problém přelidnění, což mnoho lidí třeba vůbec neřeší, touto cestou se k nim dostanou informace o možných následcích a přiměje je to nad tím uvažovat. Líbí se mi reálnost příběhu - vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se opravdu našel vědecký i nevědecký šílenec, který by chtěl situaci vyřešit.
Proti Da Vinciho kódu mě mrzelo, že někdy se děj v okamžiku převrátí úplně naruby, jindy se kniha vleče u popisu města, architektury, apod. (příliš mě to nezajímá, tak mě tyhle pasáže k smrti nudily).

23.11.2014 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Tato kniha mě zanechala naprosto v šoku. Od té doby panikařím, když slyším slovo "krize".

17.05.2014 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Nedočetla jsem :( Jako jednu z mála knih v životě. Bylo to neskutečně depresivní a neustálé opakování některých detailů mě nudilo. Možná se k ní někdy vrátím.

17.05.2014 3 z 5

Wimbledonský travič Wimbledonský travič Nigel Williams

Skvělá kniha, určitě doporučuji. Velmi překvapivý závěr.

21.06.2014 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Autorčina celoživotní oddanost zvířatům i její osobní životní příběh (který je šikovně včleněn do příběhu tak, aby nenarušoval hlavní téma knihy a nedělal z ní milostný román) mě uchvátily. Kromě literárního dojmu v člověku zanechá i uvědomění si vážné situace kolem lovu divokých zvířat. Tuto knihu určitě doporučuji.

17.05.2014 5 z 5