sun.from.ibiza sun.from.ibiza komentáře u knih

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Po chvíli čtení mi přišlo, jako bych už knihu četla. Četla. A další díly již za moc nestojí.

03.05.2021 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Mám velkou radost, že kvalita šla nahoru díl po dílu. Druhý byl skvělý, ale já ráda akci, takže je jasné, že jsem byla nadšená. Finální boj byl epický a moc mě to potěšilo. Rozhodně mohu doporučit a nenechte se, jako já, odradit prvním dílem, který pro mě byl vyloženě nezábavný.
Některé momenty zůstaly nevysvětleny a musím říct, že mě to trochu mrzí (SPOILER: například si spisovatelka mohla udělat chvíli, kdy by se Lucien dozvěděl, kdo je jeho otec)

20.04.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jsem moc ráda, že jsem to na začátku knihy nevzdala (nevím, jak Vám, ale Feyre mi přišla úplně, ale úplně pitomá), protože pak se příběh konečně rozjel a i když v tomto díle nebylo moc akce, na rozdíl od prvního dílu jsem se opravdu bavila. Moc se těším na pokračování a doufám, že mě finále nezklame.

06.04.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První polovina knihy mi přišla nudná a hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy. Potom jsem k tomu začala přistupovat jako k příběhu, který je udělaný podle známé pohádky a začalo se to maličko lepšit. Po přečtení jsem vážně zvažovala, jestli se pustím i do dalšího dílu a musím říct, že by byla chyba, kdybych to neudělala. Moc mě potěšilo, jakým směrem se nakonec příběh vydá.

06.04.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Série Stmívání se dlouho řadila mezi moje srdcové. Když tenkrát na internet unikla půlka Půlnočního slunce, nakonec jsem neodolala a přečetla i přes všechny ty chyby, které to obsahovalo. Byla jsem u vytržení, když jsem zjistila, že to konečně vyjde! Bez chyb a celé. Celé to vyšlo, bez chyb nikoliv. Musela jsem se dokonce až nutit k tomu, abych knihu vůbec dočetla. Po 14 letech čekání je to tedy obrovské zklamání.

15.03.2021 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Lehce se to četlo. Ale žádná velká sláva se nekonala. Na knihu jsem se celkem těšila, protože miluji psy, ale v podstatě mi přijde, že se autorka o toto téma jen tak lehce otřela a ještě mi to přišlo dost nereálné a zavádějící.

21.01.2021 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Lucien byl můj nejoblíbenější vrah ze všech knih od Cartera. Po zjištění, že o něm bude další díl, jsem byla vyloženě u vytržení a hned knihu musela mít.
Nejsem zklamaná, jako vždy byl Lucien dokonalý, i když jsem možná čekala, že bude o něco víc brutální. Asi jsem už otupělá, haha.
Knihu jsem nedokázala odložit ani když jsem zjistila, že je už třetí ranní, ale není se co divit, tak to mám s knihami od Chrise pokaždé.
S P O I L E R
Čekala jsem o něco lepší závěr, trochu víc adrenalinu a co je hlavní, nějaké lepší ukončení mezi Hunterem a Lucienem, přijdu si trochu ochuzená. :)
K O N E C

Protože si nedokážu pomoct, jdu se pustit do dalšího dílu. Vím, že všechno jednou musí skončit, ale je mi smutno, když si představím, že jednou skončí i tato série.
10/10

06.12.2020 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Styl psaní mi vůbec nesedl. Z nějaké setrvačnosti jsem to nakonec dočetla. Byla to taková pohádka, moc emocí to ve mě nevzbudilo. Další díl si pravděpodobně neprečtu, ale věřím, že mladším čtenářům se kniha líbit bude.

11.10.2020 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napadlo mě více variant, kdo za co může a konec mě překvapil, ale bohužel nevím, jestli potěšil.
Hlavní hrdinka mi připadala divnější a divnější (například zhodnocení malého Crewa). Kdyby to bylo možné, klidně bych podezírala nejvíc ji :).
Ale ve finále musím uznat, že se mi kniha líbila, o čemž svědčí i to, že jsem jí přečetla za pár hodin.

11.10.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak jsem po měsíci a půl, kdy jsem měla čtecí blok, vzala do ruky V kleci a konečně se začetla. Carter to není, co si budem, ale četlo se to samo. Hlavní postavy jsou neskutečně sympatické, líbily se mi krátké, ale napínavé kapitoly a pes je samozřejmě také tahák, hehe. Vrah mě trochu zamrzel, doufala jsem v o něco více zvráceného psychopata, ale což, i tak jsem spokojená a druhý díl si přečtu.

07.09.2020 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Tuhle sérii miluji už od začátku. Ne, že by to tak nebylo stále, ale... už to nějak není úplně ono, nebo už jsem za ta léta začala být trochu rozmazlená. Každopádně kniha je prima, sympatické postavy, miluji tématiku hackerství, takže jsem vlastně spokojená :-).

20.05.2020 4 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Nic jsem od knihy nečekala a dostala slušnou detektivku. Těším se, až vyšetřovatelky poznám trochu blíže. Přiznávám, že mi Regan maličko lezla na nervy :-).
Líbilo by se mi, kdyby dali vrahovi větší prostor, ale třeba se toho dočkám v další knize, kterou už netrpělivě otevírám.

20.05.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Žádná hluchá místa, děj prostě odsýpá a najednou je konec. Závěr nebyl překvapivý, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo, možná bych ocenila trochu více napětí.
Druhý díl si rozhodně přečtu také.

12.05.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

SPOILERY
Myslela jsem si, že umře mnohem víc postav, díky tomu, že se tak nestalo, mi vlastně přišel finální boj až moc jednoduchý, tedy až na třináctku, tam mi na okamžik puklo srdce.

Nepochopila jsem smrt Gavriela, přišla mi úplně zbytečná, něco jako “Jsem Gavriel, vílí hrdina, co žije tisíc let, ale teď jdu umřít, i když vlastně úplně nemusím”. No nic.

Chápu, že Aelin musela zámek uzavřít, ale když přišla o moc, bylo to pro mě ohromným zklamáním, které se jen zvětšilo, při souboji Maeve a Erawana s Aelin. Co si budeme povídat, s tím jakou měli moc, by ji rozdrtili myšlenkou.

18.04.2020 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Absolutně nechápu, jak mi tato série mohla uniknout. Už jsem začala byt zoufalá v hledání nových fantasy knih, které mě překvapí. A tohle je rozhodně jedna z nich. Jsem momentálně na dovolené a místo toho, abych poznávala město, začínám číst další díl (přítel je nadšený, haha).
Jsem pohlcená světem, který je v knize vykreslený a už teď je mi líto, že budu pravděpodobně za týden na konci. Doufám, že další díly mě nezklamou a nebudu muset přehodnotit, co jsem nyní napsala :).
Jestli ještě váháte, zda se pustit do čtení, věřte mi, že je to obrovská chyba.
*****

01.03.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Dnes jsem dočetla Faju, podruhé. K tomu jsem si střihla ještě úryvek z třetího dílu, který Petra zveřejnila na facebooku jako dárek k Vánocům a achjo! Že já hloupá ještě nepočkala, mám pocit, že se snad nedočkám a jestli takhle netrpělivě budu klepat nohou ještě chvilku, mohla by mi upadnout.
Miluji tuhle sérii a miluji Petru, která je neskutečně milá a skromná (já napsat tohle, tak se vznáším v bublině nadřazenosti minimálně rok, haha).
Kudy chodím, tudy doporučuji.
A pak že čeští autoři neumí psát fantasy knihy, pcha.
*****

22.01.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Četlo se to dobře, ale asi jsem již příliš rozmlsaná a nezanechalo to ve mě žádný hluboký dojem. Konec mě nepřekvapil. Oproti Za zavřenými dveřmi je to průměr, alespoň za mě.

17.10.2019 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Možná to bylo momentálním rozpoložením, ale já bych tento díl hodnotila asi nejhůře z celé série. První polovina se tak zvláštně táhla (ale nenudila jsem se, to zase ne), ve druhé už jsem správně odhadla směr, kam se to vše bude ubíhat, což bylo zklamání. Budu doufat, že další díl mi opět bude u čtení bušit srdce o závod.

25.06.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha byla fajn, nenudila jsem se, děj hezky plynul. Bohužel nějaké větší nadšení se nekoná. Můj vztah k postavám byl spíše povrchní, nedokázala jsem k nim pořádně přilnout. Děsně mě mrzelo, že Kříďák jako takový, tam vlastně skoro vůbec nebyl.

18.06.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

České fantasy nečtu, ať už si o tom každý myslí co chce (pokud nepočítám Kulhánka, kterého miluju, i když.. je to pořád tak trochu "brak"), ale dostala jsem oba díly k Vánocům, začala číst den po Vánocích a v ten samý den jsem již měla přečteno, oboje.
Já k tomu mohu říct jen Wow! a také, že se nemohu dočkat dalšího dílu.
Nádherný příběh.

02.01.2019 5 z 5