Storm5007 Storm5007 komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Dlouho jsem na vydání dalšího dílu čekala a nezklamal mě. Opět propracovaná kniha, ve které je výborně popsaná práce vyšetřovatelů. Znovu je tu posun v charakterech kolegů z Kimina týmu i jí samotné.

Knihu doporučuji. :oD

05.08.2019 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Já jsem z knihy naprosto nadšená. První jsem viděla film, ale to se s knihou nedá vůbec srovnávat. V knize jsou velmi dobře rozpracovány charakteristiky postav. Dále celé prostředí v němž je příběh zasazen se mi líbil. New York plný iluzí a magického světa. Co mě skutečně nadchlo je autorčin nápad a využití run. Jsem velmi zvědavá na další díly. :oD

05.08.2019 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl přečtený a opět se mi kniha velice líbila. Hezky zpracovaný děj a sympatická hlavní hrdinka. Kniha byla temnější než první díl. Vypadá to, že další díly budou mít vzrůstající tendenci. Knihu určitě doporučuji a už se vrhám na další. :oD

--------------SPOILER-------------------------
Chyběl mi tam Ameliin tajemný Devlin, ale změna místa, kde se děj odehrával mi nevadil. Na vše jsem sice přišla před dočtením knihy, ale to mi nevadí, mám ráda, když se můžu u knihy i zamyslet. A zde byl příběh Ameliina života velmi dobře vykreslen. Konečně se dozvěděla o svém původu a pak honem zpět za svou životní láskou.

21.05.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Dlouho jsem nečetla tak povedenou knihu. Autorka mě překvapila postavami z propracovaným charakterem a úžasně propracovaným příběhem. Knihu jsem doslova zhltla a vrhám se okamžitě na druhý díl. Duchovní, nadpřirozený svět byl úžasně pojat. U knihy jsem se nenudila ani chvilku. Bylo tam vše, nadpřirozeno, romantika, napětí. Tato série bude v mé knihovně hýčkaným klenotem. Knihu určitě doporučuji.

08.05.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi celkem líbila. Zajímaví příběh s překvapivým závěrem, který se mi povedl z části rozklíčovat. Musím říct, že hlavní hrdinka mi, ale není nijak zvlášť sympatická. Uvidíme jak se charakter postavy bude dále vyvíjet.
Knihu určitě doporučuji a chystám se na druhý díl. :oD
-------------------SPOILER--------------------
Co jsem nečekala, bylo to že do zločinů bylo zapojeno tolik osob. To bylo velmi překvapivé.

01.05.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha mě příjemně překvapila, tento žánr většinou nečtu jen občas, když potřebuji trochu změnu. Moc jsem od knihy neočekávala a proto jsem byla překvapená, že je kniha vážně dobrá. Autorka velmi dobře popsala hrůzostrašnou atmosféru starého domu a do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne. Po většinu čtení jsem měla husí kůži a pořád jsem přemýšlela co se tam vlastně stalo v minulosti a jak se bude kniha dál vyvíjet. Hlavní postava mi byla sympatická. Příběh mi přišel dobře promyšlený a propracovaný, budu čekat až autorka vydá další knihu a určitě si ji ráda přečtu.
------------SPOILER----------------------------------
Na konci příběhu se mi moc líbilo, že Adrienne vlastně nezůstala sama, po těch hrůzách, které přežila jí celý její život bude doprovázet duch její pratety Edith. Konec knihy se mi moc líbil. Co mě osobně přišlo nejstrašidelnější je popsaný pohyb mrtvé Eleanor. Jak Adrienne honila po čtyřech, byla na střeše nebo zapřená o trámy na stropě. Tohle ve mě vyvolávalo opravdu tísnivé pocity. :oD

01.05.2019 5 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Na knihu jsem si dělala zálusk už od doby vydání, bohužel dostala jsem se k ní až nyní, ale musím říct, že to čekání za to stálo. Někdy mě mrzí nepěkné komentáře k tvorbě autora. Hold toto čtení není pro všechny :oD.
My kdo jsme četli vše co A.G.RIDDLE napsal víme, že jsou v knize použité věci, které si musel skutečně nastudovat a to není lehké zvlášť, když jeho tvorba je dějově velmi obsáhlá. Skutečně klobouk dolů.
----------------SPOILER---------------
Čemu se musím, ale smát a neberu to jako nic špatného. Mám pocit, že trochu (hodně) vykrádá sám sebe. Pandemie se v mnoha ohledech podobá trilogii "Atlantský gen". A kdo je zvyklí na to, že mrtví lidé v jeho příbězích ožívají a nejsou tak mrtví jak se zdá, ty nic nepřekvapí.
Už aby tu bylo pokračování. :oD

03.04.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další báječná kniha, opět přečteno závratnou rychlostí a teď už jen napjatě čekat na další díl.
-----------SPOILER-------------------------
Aktuální téma, až mi občas běhal mráz po zádech. Ze začátku jsem si říkala, že mě nebude bavit rozdělení týmu a byla jsem trochu zklamaná, ale kniha je tak dobře napsaná, že mi to ve skutečnosti nevadilo vůbec. Děj se nakonec prolnul všemi zúčastněnými v příběhu a konec knihy byl opět napínaví k zbláznění. Super :oD

03.04.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Angela má vzácný dar, každá její kniha je lepší a lepší. Její knihy obecně dobře popisují detektivní práci a průběh vyšetřování. Pátý díl této knižní série se opět povedl. Rozhodně knihu doporučuji.
----------------SPOILER---------------------------
Kromě vynikajícího a propracovaného nového případu se do hry vrací Alex Thorneová a opět rozjíždí svou ďábelskou hru. Její plán jak dosáhnout svého cíle je rozplánován do nejmenších detailů a svými intrikami se snaží svůj plán splnit do posledního bodu. Kim vyšetřuje množící se vraždy, ale přitom je vnitřně rozervaná a její svět se začíná hroutit. Alex jednoznačně ví jak na svůj cíl zaútočit a to i přes stěny vězení. Kim, ale přes veškeré problémy opět vše zvládne, vyjde ze souboje ze zdviženou hlavou a my se můžeme těšit na její nové případy. :oD

12.03.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh, ze kterého mi běhal mráz po zádech. Autorka dokonale vykreslila atmosféru a emoce v této knize. Ponurost, bezmocnost, strach, láska to vše mi bralo dech, tak skvěle to bylo v knize zpracováno. Příběh je sice smyšlený, ale s vědomím, že takový životní osud zakusilo nespočet lidí i ve skutečnosti, je pocit beznaděje ještě větší.
Ke konci knihy jsem plakala tak, že jsem měla co dělat, abych ji dočetla, písmenka jsem viděla úplně rozmazaně. Knihu rozhodně doporučuji a jsem zvědavá na další tvorbu této autorky. :oD

08.03.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další díl, který se četl jedním dechem, nenašla jsem žádná hluchá místa. Opět sympatický tým Kim v knize zazářil. A dokonce se začíná rozkrývat životní příběh hlavní postavy na který jsme jistě všichni zvědaví. Každý díl je lepší a lepší, těším se na další pokračování. :oD

--------------------SPOILER------------------------------------------------
Kim vyšetřuje dva případy jejichž dějová linie se zdá být odlišná. Hlavní případ, který vyšetřuje je aktuální a druhý je nevyřešený případ z doby minulé. Velmi mě překvapilo, že se nakonec tyto linie střetli a nečekala jsem, že spolu dokonce souvisí. Nicméně autorka mi dala i šanci zjistit kdo je vrahem a také bylo možné během čtení přijít na motiv. Zaujalo mě také vyprávění z pohledu vraha.

Knihu doporučuji a těším se jak se bude nadále vyvíjet postava Kim. :oD

20.02.2019 5 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Po přečtení knihy "V úkrytu" od této autorky jsem se moc těšila na další její knihu. Ani tato kniha mě nezklamala, příběh byl trochu slabší o proti přechozí knize, ale i přes to má autorka dar, že jsou její knihy velmi čtivé a nedají se odložit.
A opět je tu i důkaz, že dobrá kniha na sobě nemusí mít nálepku "světový bestseller", aby byla poutavá. :oD

18.02.2019 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Totalitní režim KLDR je naprosto hrozný. Nechci zpochybňovat to co je v knize napsané, ale napsat knihu, která je celá vystavěná na lži a neupřímnosti asi není úplně v pořádku. Myslím, že lidé v KLDR se mají tak hrozně, že není potřeba vymýšlet si nějaké příběhy, stačí když vypráví co skutečně zažijí a na to by se mělo upozorňovat. Na konci knihy je napsáno, že vlastně to co jste si přečetli v této knize není zcela pravda, jsou tam odchylky, něco se stalo jinak, něco se nestalo vůbec. To je jako kdybych napsala knihu, a tvrdila o ní, že je dle skutečných událostí, byla by dramatická a čtenáře by naprosto pohltila a nakonec bych napsala, že se jedná o sen, který mi vyprávěl člověk s kterým jsem čekala na autobus do práce. Přijde mi zbytečné zveličovat něco co je už beztak obrovské lidské selhání a podmínky lidí v KLDR jsou v dnešní době nemyslitelné, ale přesto se dějí, a dokonce jsou důkazy o pracovních táborech a bídných podmínkách tamního lidu a přesto se nic neděje. Bohužel celý svět dělá, že se to nikoho netýká. Smutné.

05.02.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Cítím se jako bych se stala "opět" obětí marketingových triků. Asi čím horší kniha tím musí být silnější kampaň, jinak by se nic neprodalo. Začátek knihy "asi tak do 185 strany :oD" byl utrpení, knihu jsem chtěla 3 x odhodit nejlépe do vulkánu sopky. Vydržela jsem a dokonce jsem si i říkala, že už se kniha začíná rozjíždět. Ale rozjela se asi na 20ti stranách a pak už jen obsahovala text zmatených a příliš přehnaných situací.
......................SPOILER..............................................

Profesor bioinformatiky, který kde kopne tam najde mrtvolu - autor si mohl více pohrát s objevováním těl. Mě přišlo, že v takovém počtu mrtvol není ani možné, aby se nikdy žádná mrtvola neobjevila už dávno a jen si tak čekala na geniálního Thea.
Přijde mi, že hlavní hrdina byl více zmlácený a zraněný než zdraví. Jeho nasazení při hledání "šelmy" by asi normální člověk moc nezvládal. Ale Theo se držel statečně a dál pátral po sériovém vrahovi. Navíc měl štěstí, že je zřejmě mimo biologa také lékař, "ajťák", řidič sanitky a také určitě umí výtečně vařit, plést, háčkovat, malovat krajinky a nakládat okurky. Postava je v rámci jeho schopností velmi přeplácaná. Co mě, ale na knize zklamalo nejvíce je odhalení vraha. Tento žánr (alespoň já) čtu pro to, že mě baví přemýšlet kdo je vrahem, jaký má motiv, jak vše provedl a to ještě před tím než mi to autor sám prozradí. Ale snad NIKDE jsem nečetla, že by byl vrahem někdo, kdo v příběhu nesehrál ani tu nejmenší roli. Autor se nezmínil, že někdo takový existuje. A najednou se dozvíte, že ten nikdo kdo neexistuje je vrah.
Knihu nedoporučuji. Pro mě ztráta času.

29.01.2019 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Kim opět nezklamala. Kniha byla napínavá a téma unesených dětí vždy působí dost děsivě. Čtete a doufáte, že vše bude v pořádku, ale nikdy nemůžete dopředu vědět jak autorka zpracuje finále knihy. Určitě doporučuji, četla se jedním dechem. Jsem zvědavá na další díl. Zatím mě ani jedna kniha z této série nezklamala. :oD

03.01.2019 5 z 5

Májové ruže Májové ruže Dot Hutchison

Kniha mě zklamala a to velice. Vůbec nechápu co se stalo, že druhý díl této série se takhle autorce vymkl z rukou. Nedělám to často a nemám to ráda, ale knihu jsem nedočetla. To nebylo v mých silách. Naprosto nudně vyprávěno, nic se tam nedělo a byla jsem úplně v šoku z plánu 17 dívky a její matky. V prvním díle se mi nelíbilo to, že tam není vůbec popsána práce detektivů, prostě jen sedí a poslouchají vyprávění jedné z obětí. A tady? Skoro vše se řešilo po telefonu. Knihu jsem nedočetla, ale zalistovala jsem na konec, abych věděla kdo je vrahem a překvapivě jsem se trefila. Ale to snad musel vědět každý, protože je tam tak málo postav. Těžko to asi dělal některý z těch válečných veteránů šachistů. Takže knihu nedoporučuji pro její nudné zpracování a třetí díl rozhodně nechci ani vidět. :oD

29.11.2018 odpad!

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha mě nezklamala stejně jako první díl. Moc mě bavila. Sympatický je celý tým detektivů, který je v knize velmi dobře zpracován jak charakterově tak dějově. Příběhem se prolínala úžasně vysvětlená linka o poznání čeho je schopen sociopat, které se střídalo s vyšetřováním hlavního příběhu této knihy. U tohoto případu, mě ale mrzí, že si čtenář nemohl sám dedukovat, kdo je druhým pachatelem, protože tam autorka nedala žádné indicie a hlavní hrdinka si to prostě v jistém okamžiku uvědomila a bez vodítka pro čtenáře byl najednou příběh vyřešen. Škoda. Ale jinak knihu moc doporučuji a už nyní čtu třetí díl. :oD

29.11.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky a musím říct, že jsem udělala dobře. Konečně detektivka ve které je naprosto dokonale popsána práce vyšetřovatelů. Musím říct, že už dlouho jsem takhle dobrou knihu nečetla. Příběh je promyšlený do detailů, nechybí napětí a při čtení vás to neustále nutí vytvářet teorie o tom co se vlastně stalo.
Postavy a jejich charaktery jsou zpracovány velice dobře. Už mám připravený druhý díl, který mě určitě také nezklame. :oD

08.11.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Kniha je skvělá. Četla se velmi rychle, děj se stupňoval a nebylo tam jediné nudné místo. Postavy detektivů jsou sympatické a mají propracované charaktery. Příběh je promyšlený a moc se mi líbil.
I když jsem přišla na zápletku docela brzy, čtení knihy mi to nezkazilo. Jsem moc zvědavá na další knihu z této série. Určitě doporučuji :oD

31.10.2018 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Snažím se vzpomenout si, kdy jsem četla něco horšího. Ale vypadá to, že tato kniha je pro mě v Top pěti nejhorších knihách, u kterých lituji vyhozených peněz. Nesympaticka hrdinka, se zálibou v alkoholu, která byla až neuvěřitelně hloupá. Předvídatelný konec, jak by take ne, když tam bylo tak malo postav. Těšila jsem se na děsivou atmosféru samoty, ale nebyla jsem napnuta ani jednou. Autorka neumí absolutne popsat napětí a strach. Což v tomto žánru čtenář očekává. Byla jsem naprosto alergická na větní spojení "něco bylo strašně špatně" a pak se nic nestalo. To bylo v knize použito opakovaně. Dále výrazy jako, že mrtvá straka smrdí rybinou nebo, že čaj má rašelinovou vůni, kocka zavrčela. Jako vážně? Nevím zda tohle byla chyba autorky nebo překladatelky. Něco mi vadilo snad na každé stránce. Upřímně, nechápu, že má kniha tak vysoké hodnocení. Vím, že knihu si už znovu nepřečtu. A další šanci autorce s novou knihou nedám.

13.10.2018 odpad!