StateOliver StateOliver komentáře u knih

Jak zradit dračího hrdinu Jak zradit dračího hrdinu Cressida Cowell

Na tomhle díle je výborné to, že se i zlý kluk jako Šušnibor zachová jako hrdina. Ve všech ostatních dvanácti Škyťákových dobrodružstvích to končilo dobrým koncem, ale tady ne, přesto se mi to líbí. Také se mi líbí rozmanitost draků.

07.01.2024 4 z 5

Jak uchvátit dračí klenot Jak uchvátit dračí klenot Cressida Cowell

V tomto díle se Škyťák setkal se svou matkou a otcem v době dračího povstání, ale válka Škyťáka natolik změnila, že ho nepoznali. Škyťák se snaží najít svůj rodný kmen a přesvědčit je ať bojují spolu s draky jako on. Tento díl je vhodnější pro starší děti, protože je drsnější.

07.01.2024 5 z 5

Jak uloupit dračí meč Jak uloupit dračí meč Cressida Cowell

Na knížce je super to, že tam začíná dračí povstání, a je to ještě napínavější než ostatní díly. Taky se mi na příběhu líbí další nové postavy jako je starý oceanodrakus Odinakel. V tomto díle se znovu objeví Alvin Proradný, ale nenudí mě to, protože autorce ještě nedošly nápady.

07.01.2024 5 z 5

Jak přežít dračí bouři Jak přežít dračí bouři Cressida Cowell

Výborný byl začátek knihy, kdy se konal velký plavecký závod všech Vikingských kmenů. Objevila se tam další národnost, jakou jsou Poutníci. Ale na tomto díle se mi nejvíc líbila postava poutnický kluk Medvídek. V tomto díle spisovatelka použil několik faktů z historie. Těším se na další díl.

Hrdinův atlas smrtících draků Hrdinův atlas smrtících draků Cressida Cowell

Tento díl je o trochu horší než ostatní. Moc se mi nelíbí, protože dějově je nejchudší. Ale celkem dobré je, že na konci je slovníček dračtiny a profily draků.

06.01.2024 3 z 5

Jak zamotat dračí příběh Jak zamotat dračí příběh Cressida Cowell

Na Barbarském souostroví se objeví nový druh draka, hubivec. Jak už jeho jméno napoví, všechno zničí. A jestli vybuchne sopka na ostrově Lávolumpů, probudí to všechny hubivce a zničí souostroví. V tomto příběhu se Škyťák snaží zastavit výbuch sopky. Dobrá je taky nová postava, bývalý hrdina Borec Bohovský.

Jak zlomit dračí prokletí Jak zlomit dračí prokletí Cressida Cowell

Líbilo se mi, že je tam zase nové prostředí, jako je Amerika, ze které pochází zázračný lék proti jedu ještírka jedového, brambor. Super byl také náčelník Hysterků Patrik Pomatenec. Doporučoval bych jí lidem, protože je to dobrý příklad kamarádství mezi Škyťákem a Rybinohou.

Jak správně mluvit dracky Jak správně mluvit dracky Cressida Cowell

Kniha se mi líbila, ale mohlo to být i delší. Líbilo se mi, že se tam Škyťák setkal s Římany, protože se tam vyskytly i jiné národnosti než Vikingové. Moc se mi líbil slovníček dračtiny od Škyťáka, třeba že se Viking řekne Bodliburgr. Líbily se mi i další postavy, např. následnice Zbojnic Kamikazi a její matka.

Jak se stát pirátem Jak se stát pirátem Cressida Cowell

Dal jsem tomu čtyři hvězdičky, protože půlka knihy byla o výpravě za pokladem Truchlovouse Trudného. Těšil jsem se na více příhod.
Líbí se mi nová postava Alvin Proradný. Jinak je to dějově dobré.

25.11.2023 4 z 5

Kouzlo druhé šance Kouzlo druhé šance Cressida Cowell

Líp bych to nenapsal. Na příběhu se mi nejvíc líbí, že Zar už přestává být zlý a spojí se znovu s Čárou v boji proti jezinkám. Na konci je příběh i dojemný. Knihu jsem si půjčil v knihovně a už jsem zvědavý na další díl. Cressida Cowellová umí psát fantasy pro děti, které si rádi přečtou i dospělí.

09.03.2024 5 z 5

Kouzelníci z pradávna Kouzelníci z pradávna Cressida Cowell

Kniha byla dost fantasy, ale to se mi na tom líbí. Moje oblíbená postava je Čára, protože je hodnější než Zar. Hodně se mi líbila příhoda, kdy Zar bojoval s jeho bratrem Drancířem. Čára je válečnice s kouzelnými schopnostmi a Zar je kouzelník bez kouzelných schopností a přitom by to mělo být naopak.

24.02.2024 5 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Kniha se mi líbila, ale v polovině knihy už bylo jasné, jak to dopadne. Příběh je o Joeovi Spudovi, jehož otec vydělal miliardy liber na prodeji toaletního papíru. Joe byl na začátku trochu rozmazlený. Při čtení knihy jsem si dokázal představit, jaké je to být miliardářem. Ale spousta peněz neznamená to, že je člověk šťastný.

19.05.2024 4 z 5

Jak bojovat s dračím hněvem Jak bojovat s dračím hněvem Cressida Cowell

Podle mě je to nejlepší díl z celé série. Autorka si s tím určitě dala velkou práci. Díl je velmi zajímavý a zároveň drsný. Měl jsem u toho velké nervy, ale dopadlo to dobře. Konec je dojemný a na konci je dovětek, co se stane se Škyťákem a draky.

05.05.2024 5 z 5

Záhada dračího klíče Záhada dračího klíče Petr Hugo Šlik

Doporučil bych to všem lidem, protože kniha je napínavá a záhadná. Byl bych pro to, aby spisovatel napsal i pátý díl. Moje nejoblíbenější postava je Jindra, protože je chytrý a hodně čte. Tenhle díl se mi líbil nejvíc z celé série.

14.04.2024 5 z 5

Klepejte třikrát Klepejte třikrát Cressida Cowell

Zatím nejlepší ze všech tří dílů. Kniha už začíná být drsná, ale zajímavá. Přibylo několik nových postav. Konec je trochu smutný. Těšil jsem se na další díl, ale nemůžu ho nikde sehnat. Z míst, kde se děj odehrával, se mi nejvíc líbilo Perditino vzdělávací středisko.

29.03.2024 5 z 5

Babička drsňačka znovu v akci Babička drsňačka znovu v akci David Walliams

Nejdříve mi bylo divné, proč je to o babičce drsňačce, když ta v prvním díle zemřela. Ale pak se to v knížce vyřešilo, neprozradím jak. Na knize se mi líbilo, že jsou tam zápletky z historie. Kniha byla vtipná jako jednička. Bylo hezké a dojemné, že Ben na babičku často vzpomínal.

29.03.2024 5 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Zápletka tohoto dílu byla v tom, že se Gregově rodině bortí dům a mají se stěhovat. Byl to jeden z mých nejlepších dílů poseroutky. Nejvíc mě pobavila příhoda, kdy se Gregova rodina ztratila na hřbitově. Byl to dobrý zážitek pro celou rodinu.

24.02.2024 5 z 5