StarPopcorn StarPopcorn komentáře u knih

Obloha nad Pernem Obloha nad Pernem Anne McCaffrey

Hlavním hrdinou příběhu se tentokrát stává F'lessan. Drakeni řeší, co budou dělat Potom, ale Ohavníci je stále zaměstnávají. Zase výborně napsaný díl, sice mi chvíli trvalo se začíst, ale jinak vše super.

07.03.2021 5 z 5

Nositelé síly Nositelé síly Kevin J. Anderson

(SPOILER) Poslední díl téhle trilogie, happy end - Ale přesto to bylo fajn.
Nositelé síly jsou o trochu lepší než první díl, ale nedosahují kvalit toho druhého. Místy naivní, ale to jsem dokázal překousnout. Thrawnově trilogii to sice nesahá ani po paty, ale co může konkurovat Thrawnovi, nejlepšímu stratégovi všech dob? ;) Celou sérii bych ohodnotil solidními 3,5*

24.02.2021 4 z 5

Temný učedník Temný učedník Kevin J. Anderson

(SPOILER) Určitě MNOHEM lepší, než předchozí díl, takové temnější a napínavější. Exar Kuna jsem znal, ale nevěděl jsem, že se objeví i tady :D

24.02.2021 4 z 5

Hledání Jedi Hledání Jedi Kevin J. Anderson

(SPOILER) Kniha trochu zdlouhavá, ale jinak dobrá. Nová super zbraň, ale tentokrát úplně jiného kalibru než Hvězda Smrti. Lehce nadprůměrná Star Wars knížka z Expanded Universa, dnes už bohužel Legend

24.02.2021 3 z 5

Pernští delfíni Pernští delfíni Anne McCaffrey

(SPOILER) Delfíni! A navíc ještě mluví! Tentokrát se na příběh o výpravě na Krkavici budeme dívat trochu jiným způsobem - Většinu času očima Readise, chlapce který miluje moře a delfíny, ale jeho extrémně hloupá, zpátečnická a přísná matka mu to zakazuje (To byla první a taky poslední výtka k této knize - Má to sice vypadat, jako že se řídí mateřskými city a dělá to co si myslí, že je pro jejího synáčka nejlepší. Bohužel to vypadá spíš tak, že je hloupá)
Jinak super rozšíření příběhu. 5*

16.02.2021 5 z 5

Všechny pernské Weyry Všechny pernské Weyry Anne McCaffrey

(SPOILER) Pokračování plánu "Výprava na Krkavici" zatím vychází dobře, dokud se neobjeví sabotéři - Lidé, kteří věří, že Aivas je všechny zničí. Něco mi to připomíná…Že by náš svět? Opět u mě autorka zabodovala, 5*

16.02.2021 5 z 5

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Poseroutkové mě hodně bavili do těch novějších dílů (Výprava za Teplem, Na spadnutí) protože to byly "dobrodružství" pouze Grega a nebo ještě někdy Rowleyho. V posledních dílech (kromě Radosti Zimy) se do toho všeho zapletla celá rodina. ALE:
•Pořád tam byly nějaké konflikty Grega a Rodricka, Grega a rodičů atd.

Tento díl by se dal nazvat Deník Rodiny Malého Poseroutky.
Je to sice pořád Greg, ale pro mě to už není ten Malý Poseroutka, kde šlo o Grega a jeho problémy/vtipné situace na škole, popřípadě v okolí domu a na výletech.

20.01.2021 3 z 5

Inspektor Biggles zasahuje Inspektor Biggles zasahuje William Earl Johns

Zase příběhy ze Scotland Yardu, ale pořád mě to baví

Biggles na domácí frontě Biggles na domácí frontě William Earl Johns

Horší než jiné díly ale ujde to

16.01.2021 4 z 5

Biggles a černý slon Biggles a černý slon William Earl Johns

Jedna z mých prvních Bigglesovek

16.01.2021 5 z 5

Případ Hluchavka Případ Hluchavka Hergé (p)

Asi můj nejoblíbenější díl

Bílý drak Bílý drak Anne McCaffrey

(SPOILER) Prohloubí se zde charakter Jaxoma, jak mi ve dvojce připadal nesympatický, tady se mi docela zalíbil. Zápletka je taky fajn, cestování časem je opět uděláno s citem. Zase prohlubování postav - Tentokrát N'tona a Robintona.
A odhalení Jitřního souhvězdí a příletu lidí na Pern mě mile překvapilo.

11.01.2021 5 z 5

Dračí skok Dračí skok Anne McCaffrey

(SPOILER) U druhého dílu se rozvinuli témata:
•Problém s vlákny a účinná obrana
•Pamětníci
•Jižní kontinent
Jsem moc rád, že tady mnohem víc prostoru dostal i F'nor - Už to není jen F'larův oddaný pobočník, který je vedlejším charakterem. V tomto díle se totiž (kvůli události s dýkou a pamětníky) F'nor stává cca pro první část knihy hlavní postavou.
Kylara splnila očekávání, je tak otravná, že si celou knihu říkám, proč někomu nedošla trpělivost a nezavřel jí tu prořízlou pusu.
Výborně zpracované je i pátrání po způsobu ochrany proti vlákny. Já třeba bych ponravy taky nepřivítal s otevřenou náručí ;D
Zkrátka vyvážený mix akce a pletichaření - Jak Pánů Držeb, tak Drakenů.
Jasných 5/5, kdybych mohl, dám víc

05.01.2021 5 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

(SPOILER) Kdysi dávno jsem se to snažil přečíst, ale nebavilo mě to. Rozhodl jsem se to napravit.
A tady je hodnocení:
Kniha je zajímavá, zvlášť mezimezí, které mi tak trochu připomíná hyperprostor např. ve světě Star Wars.
Jakmile přijde na scénu cestování časem, tak jsem si říkal, že to bude překombinované a nepovedené, no prostě že se tenhle prvek příběhu nepovede - Ale ono se to povedlo! Autorka toto téma zvládla mistrně a přílet 1 117 draků na pomoc o 400 oběhů dopředu je prostě nejlepší moment knihy. Jiné prvky příběhu jsou taky zvládnuty bravurně:
•Hlavní postavy sympatické, uvěřitelné
•Vedlejší postavy uvěřitelné (Ne vždy sympatické, protože někteří jsou záporáci)
•Všechny prvky příběhu do sebe zapadají (Vyklizení Weyrů, gobelín…)
•Draci jsou dobře udělaní (Jejich vztah s jezdci, chrlení ohně atd.)

5/5 - Dokonalé

29.12.2020 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 6 Deník malého Minecrafťáka 6 Cube Kid (p)

Poslední díl, epická bitva, předzvěst zla. Stává se z toho tak trochu fantasy a ne Minecraft. Ale OK

29.12.2020 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 5 Deník malého Minecrafťáka 5 Cube Kid (p)

Doporučuji, ale stává se z toho fantasy a svět Minecraftu to tak trochu opouští. Ale co - 5* Zaslouženě, pobaví, za chvíli přečtené

29.12.2020 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 4 Deník malého Minecrafťáka 4 Cube Kid (p)

Tento díl už trochu najíždí na tempo posledních dvou

29.12.2020 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 3 Deník malého Minecrafťáka 3 Cube Kid (p)

Tady se to začne rozjíždět, předposlední díl, který se odehrává čistě v Městečku-Vesnici

29.12.2020 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 2 Deník malého Minecrafťáka 2 Cube Kid (p)

Doporučuji
+ Vtipné napsané
+ Dobrý hlavní hrdina
+ Dobří vedlejší hrdinové

29.12.2020 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka Deník malého Minecrafťáka Cube Kid (p)

Super kniha, tento a druhý díl jsou podle mě těmi nejlepšími