stagno stagno komentáře u knih

Vítr, tma, přítomnost Vítr, tma, přítomnost Václav Kahuda (p)

Pokud to Kahuda myslí vše vážně,jde o psychopata/v reálu je invalidní důchodce/.Pokud pouze fabuloval a vytvořil obraz postupující paranoidní schizofrenie,studii internetového šmíráka,který si to,co potřebuje"vygoogluje",ovšem selektivně,má můj obdiv.Je-li to tak napůl a autor využil textu k dehonestaci reálných osob,schovaný za evidentně nenormálního vypravěče/to přece neříkám já,to on!/,pak je to svinstvo.Podle rozhovorů,které VK poskytl,to vypadá na třetí možnost.Nechci ale být nespravedlivý,snad je to všechno jinak.
V každém případě postava umolousaného namachrovaného pátrače,který po nastartování internetem prochází Prahou a posléze celou Evropou,aby odhalil celosvětové spiknutí tajných služeb,tlachá přitom o dobru a zlu,o vesmíru a o svém"vibrujícím ptákovi",cit./,patří k literárním postavám nejodpudivějším.

15.12.2019 2 z 5

Falešná trefa Falešná trefa Louise Welsh

Nevyrovnaný román/a řekl bych,že i překlad/.Dobrý rozjezd,potom nuda,oživení v poslední třetině,rozpačité finále.Postavy dobře/např.nejednoznačný hlavní hrdina/ i ploše vykreslené.Zajímavý je pohled do glasgowského i berlínského polosvěta.

14.12.2019 3 z 5

Dominový efekt Dominový efekt Václav Vokolek

Dlouho jsem měl pocit,že čtu vyjímečný český román,poslední čtvrtina se ale rozpouští v patetické rozplizlosti.Každopádně kniha za přečtení stojí,fenomén zla,které prochází lidským časem,je velké téma a zde je podán velmi zdařile.

14.12.2019 3 z 5