st.me st.me komentáře u knih

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda Walter Moers

Četla jsem ho v angličtině a dal mi trochu zabrat. Ale je to nádherný příběh s opravdu krásnýma ilustracema. Příběh Vás vždy něčím překvapí.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Tenhle díl od pana Pratchetta byl pro mě osobně slabší. Mám raději jiné příběhy než ty, kde se vyskytují mágové. Mrakoplaše jsem si oblíbila, ale víc mě bavil v Zajímavých časech než tady.

26.02.2011 4 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Nikdy nečtu stejnou knihu dvakrát! Tím jsem se vždycky řídila. Až do teď.

O příběhu obchodníka se smrtí jsem se jednou zmínila a podala (musím říct, že po tom co jsem ji zrovna dočetla) docela hrozný popis, kterému ale nechybělo nadšení z něj. A po čase jsem knížku dostala jako dárek.
Znovu děkuji! Myslím, že jeho hodnotu můžu úplně docenit až teď.

A teď k příběhu. Slzela jsem smíchy. Vážně. Děj je protkaný černým humorem a absurdními situacemi, u kterých se člověk smíchu prostě neubrání. Hladově jsem obracela listy, úplně mě to pohltilo.

Jediné co bych knížce mohla vytknout je to, že skončí.

Už se moc těším, až zapomenu detaily děje a já si knížku přečtu znova!
Tak moc je dobrá.

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Musím trochu upravit svůj komentář, protože tohle je takový nic neříkající. Po knížce jsem sáhla v průběhu adventu, skoro až na jeho konci, kdy je spousta z nás vyčerpaná, uštvaná, frustrovaná ( ze spáleného cukroví, z dárků, které ještě nenakoupil, z davů v obchodech, z vyprodaného zboží, které jste chtěli dát jako dárek.... nehodící se škrtněte). Po prvních dvou stránkách jsem okamžitě zapoměla na to co mě trápí, co ještě musím stihnout a užívala jsem si tenhle jedinečný a ujetý příběh. Skvěle jsem se bavila a smála, opočinula si a odreagovala se. Jednoznačně doporučuji číst právě! v době adventu!

Skvělá knížka. Četla jsem jí v období Vánoc a díky ní jsem na chvíli zapoměla na shon, šílenství kolem nakupování dárků a pečení cukroví. Udělala jsem si čaj a skvěle si ji užila. Opravdu jsem se moc dobře bavila!

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Tahle Pratchettovka se mi moc líbila. Dobře jsem se u ní bavila a přála si, aby přečtené stránky nepřibývaly tak rychle.