Sofós Sofós komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jeden by řekl, že je to pohádka pro děti. A taky že je. Kouzelný příběh vesmírného cestovatele se jim bude líbiit. Ale také si ji mohou přečíst dospělí a mohou zde nalézt mnoho hlubokých myšlenek a filozofických úvah. Zkrátka záleží, jak si ten příběh vyložíte. Tak si ji přečtěte a sami uvidíte... :-)

12.09.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má třetí zkušenost s Hartlem. A mám pocit, že autor má obecnou kostru příběhu, jen u každé knihy zvolí jiné postavy, a ejhle, nový příběh je na světě. Nemůžu tvrdit, že by mě kniha vůbec nebavila, občas jsem se docela nasmála. Jen je to tak nějak pořád dokola... Zkrátka nenadchne ani neurazí.

11.09.2019 3 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Wow, tak to tedy bylo něco! Tolik napěti v jedné knize jsem už dlouho nezažila. Naprosto skvěle vymyšlený příběh, který mě chytil a už nepustil. Knihu nešlo odložit... Teď už jen sehnat druhý díl... :-)

01.09.2019 5 z 5

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Příběh byl sice svým způsobem zajímavý, ale já byla zklamaná. Čekala jsem takový horor, kdy mi při čtení budou vstávat vlasy hrůzou. A ono nic. Prvních sto stran nuda, pak se sice něco začalo dít, ale bylo to takové jalové. Nelituji, že jsem knihu četla, jen doufám, že na mně čeká jiná, taková, která bude skutečným hororem :-)

22.08.2019 3 z 5

Zvrácené myšlenky Zvrácené myšlenky Andrea Kane

Příběh s velkým potenciálem. Zajímavá zápletka, hlavní postavy, prostředí. Bohužel ne zrovna malá část knihy se zabývala soukromým životem hlavní hrdinky, což u detektivky vnímám negativně. Původně jsem chtěla dát 3*, ale závěr se mi natolik líbil, že dávám 4*. A to navzdory faktu, že pachatele jsem odhalila relativně brzo :-)

14.08.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Hm, tak to se mi opravdu hodně líbilo. Konečně nebyl vrah znám dopředu. Měla jsem svůj tip, ale nebyl správný (tak to má být). Děj měl spád, autor mě napínal a to mám ráda :-). Závěr byl naprosto překvapující - za mně nejlepší díl série. Jen tak dál, Roberte...

27.07.2019 5 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Neuvěřitelné milá sbírka básniček pro děti. Jsem sice už dospělá, ale to vůbec nevadilo. Skvěle jsem se pobavila a zasmála. A to poezie není můj šálek kávy ... :-)

19.07.2019 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Na jedné straně syn, nezletilý masový vrah a na té druhé jeho matka. On záhadný, těžko pochopitelný a ona hledající odpovédi na své otázky. Při svém hledání prozrazuje své nejniternější myšlenky, pocity a postoje, mnohdy takové, které by měly zůstat navždy skryty. Skvěle napsaná psychologická sonda do života vrahovy rodiny je dle mého názoru excelentní. Rozhodně doporučuji k přečtení.

18.07.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Zajímavá, poutavá kniha - opět jsem se moc bavila :-) ALE... Autor opět prozradil pachatele velmi, velmi brzy. Myslím, že mnohým čtenářům už chybí to rozuzlení na konci knihy. Proto např. tak miluji knihy od Nesba - u jeho mnohých knih jsem po dočtení nevěřila vlastním očím, kdo že je tím vrahem...

17.06.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak za mně tedy pochvala! Sice byl pachatel čtenáři relativně brzy odhalen, ale to až tak nevadilo. Já jsem věděla, ale policie tápala... :-) Nakonec ho samozřejmě odhalila, ale to vyšetřování bylo zajímavé. Svým způsobem se mi líbil i pachatel, byl tak úžasně odporný :-)

06.06.2019 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Musím říct, že mé kniha dostala. Finch, trpící bipolární poruchou, byl sice okolím vnímán jako podivín, ve skutečnosti měl ve své jinakosti neskutečné kouzlo. To, jak se snažil svou přítelkyní Violet dostat z jejího hlubokého smutku, bylo zkrátka úžasné. Bylo zajímavé a poučné dozvědět se něco o nemoci, která může být tak devastující. Příběh se mi moc líbil a přiznám se, že nějaká ta slza ukápla...

18.05.2019 5 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Páni, to bylo fakt nádherně úchylné... :-) Zpočátku klasika, která se od tohoto žánru čeká. Napětí ano, ale nic nevybočovalo z normálu. Postupně se začal příběh rozmotávat a to, co z toho vyplynulo, mě opravdu dostalo. Naprosto. Takový překvapující závěr jsem ani náhodou nečekala, což mám na knížkách ráda :-). Rozhodně doporučuji k přečtení!

07.05.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělá detektivka! Děj měl spád, napětí se stupňovalo. Vůbec jsem neodhalila, kdo za čím stoji. Měla jsem své tipy, ale všechny špatné. Závěr byl naprosto pŕekvapující. Takže sháním další díl, abych se s Erikou a spol. zase brzy setkala :-)

28.04.2019 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Tuto knihu jsem četla jako dítě a znovu jako dospělá. A opět mě příběh okouzlil. Nelze než obdivovat Robinsonovu touhu po životě, jeho vynalézavost a důvtip, Já se ocitnout sama na ostrově, nepřežiju noc :-). A on si tam postupně vybudoval slušné bydlení, včetně funkčního hospodářství... Je to knížka, která pobaví malé i velké a nelze než doporučit.

21.04.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělá detektivka! Příběh byl netradiční v tom, že pachatel byl velmi brzy znám. A čtenář sleduje vrahovy myšlenkové pochody a důvody jeho konání. Kniha je názornou ukázkou, co dokáže nenávist a touha po pomstě... Styl byl velmi čtivý, nešlo se od knihy odtrhnout. Tak a jdu na další díl :-)

21.04.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Ponurý příběh, který mě rozhodně nenechal chladnou. Hlavní hrdina je zvláštní. Nedává najevo emoce, necítí smutek, nezajímají ho ostatní lidé, kariéra... A to ho vyčleňuje ze společnosti, ve které se stává cizincem. Nedokáže lhát a přetvařovat se, i kdyby mu to mohlo zachránit život. A na druhé straně je tu společnost, která není ochotna přijmout jeho odlišnosti, což má nakonec tragické následky. Nebylo to úplně jednoduché čtení, ale přemýšlivému čtenáři se určitě bude kniha líbit.

17.04.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Moc dobrá detektivka! Příběh byl hodně zamotaný, napínavý, ale to by nebyl Martin, aby tomu nepřišel na kloub... :-) Líbilo se mi prolínání s minulostí, to že spravedlnost nakonec i po letech vyhrála. Byla tu ale jedna okolnost, která byla opravdu hodně nepravděpodobná (nechci prozrazovat). Tato skutečnost byla tak nereálná, že musím strhnout 1*. Nicméně knížku doporučuji a doufám, že se s Martinem opět brzy setkám :-)

16.04.2019 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dramatický příběh byl napsán velmi čtivým stylem. Skoro bych ho nazvala dobovým psychothillerem. Nechybělo tomu napětí, patologické postavy a situace, ze kterých zůstával rozum stát. Když si uvědomím, že taková byla doba a lidé mohli něco podobného zažít, jímá mě z toho hrůza. Kniha se mi až na malé výhrady líbila a rozhodně doporučuji k přečtení.

10.04.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělé, skvělé, skvělé!!! Od první stránky až do konce jsem se neskutečně bavila. Akce střídala akci, nebylo hluchých míst. Sympatičtí vyšetřovatelé, slizcí pachatelé - co víc si přát... A ten konec, paráda. Už se moc těším na další díl :-)

02.04.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Zajímavá detektivka, která mě opravdu bavila. Dobře promyšlený příběh mě naprosto pohltil a já jsem jen četla a četla... Ale konec byl poněkud zvláštní. Za ten strhávám jednu hvězdičku. Tato knížka rozhodně ale nebyla poslední, kterou jsem od autorky četla. Už se těším na další :-)

27.03.2019 4 z 5