šmerdžito šmerdžito komentáře u knih

Rytíři cti Rytíři cti Marc Gascoigne

Povídky, jak už název napovídá, se točí kolem kladných protagonistů. Povídky mě převážně bavily, ocenil jsem hlavně ty z Bretonie, která je jinak ve Warhammer světě na vedlejší koleji. Např. první povídka Víra, nebo Dědic a syn. Jsou zde i horší povídky, ty lepší ale převažují. I poslední povídka, která je nejkratší, je pro fanoušky tohoto univerza velmi "informačně" přínosná a zajímavá. Kniha se mi četla dobře, doporučuju ji nejen zasvěceným fanouškům, ale i nováčkům, co se tohoto světa týče.

04.12.2018 4 z 5

Město zatracených Město zatracených David Guymer

Hned zkraje musím napsat že si kniha tak nízké hodnocení nezaslouží. Ze začátku má kniha dobrý spád a je to klasický Gotrek a Felix jak je známe. Bohužel od děje ve městě začne být kniha občas matoucí. Nevím, do jaké míry za to může překlad nebo samotný autor, ale místy jsem nevěděl, co přesně se v ději odehrává nebo jak si představit popisovanou scénu. Musím ale ocenit autorovu snahu o popisování události z několika úhlu... jen se mu to bohužel trochu vymklo a kniha je od poloviny často matoucí a některé pasáže jsem četl několikrát. Dávám knize slabší 3 hvězdičky, jak již zmiňuji výše, tak nízké celkové hodnocení si kniha nezaslouží. Knize bych dal 60%.

18.11.2018 3 z 5

Trident 1475:  Rituální vražda před soudem Trident 1475: Rituální vražda před soudem Ronnie Po-chia Hsia

Kniha se mi líbila, na začátku mi přišla rozvleklá a jména židovských rodin se mi pletla. Ale po úvodu se autor pustil do líčení děje a nikam zbytečně nezahýbal. Mohl sice trochu rozvést údajné zázraky které měl Šimon provést, bohužel nezmínil ani jeden a odbyl tuto pasáž jedním odstavcem, což je u knihy tohoto rázu na škodu. Jinak nám autor velmi detailně přiblížil a zpřístupnil soudní procesy, které hojně probíhaly proti židům v 15. století. Myslím si, že po přečtení této knihy, která není nikterak dlouhá, si člověk udělá ucelený obraz o protižidovských procesech a celkově o procesech proti heretikům na ,,konci" středověku.

25.02.2018 4 z 5