SlamLenka SlamLenka komentáře u knih

Hodnotila bych knihu o hvězdičku či možná i o dvě lépe, kdyby to celé mělo aspoň nějaký příběh a myšlenky se netočily ve spirále jedna kolem druhé, neustále se neopakovaly a nekupily se na sebe, jako by stavěly velmi nestabilní pyramidu pro nikoho a pro nic. I když jsou myšlenky čtyř dohod celkem pěkné, šlo je vyjádřit v pouhých čtyřech větách - ano, každou v jedné, jak to ostatně bylo shrnuto na přebalu knihy! Celé to pro mě jako člověka žijícího ve 21. století bylo napsáno hodně krkolomně a nepřirozeně, možná i s přílišnou vazbu na náboženství. Navíc v českém překladu jsou příšerně rozmístěné čárky ve větách a v knize je hned několik překlepů - chce-li někdo předkládat celkem hluboké myšlenky, měl by dbát na to, jaké prostředky k tomu užívá! Tohle já bohužel se svou povahou nejsem schopna přehlížet. V podobných myšlenkách dám do budoucna raději přednost tomu, co píše Paulo Coelho, což je mi pořád výrazně bližší a hlavně čtivější, byť to také není nic převratného...

13.11.2014 1 z 5

Život s kočkou není pro kočku Život s kočkou není pro kočku Deborah Robertson

Perfektní kompilace zajímavostí o kočkách a kočičím životě obecně, stejně jako příběhů o neuvěřitelných kočičích hrdinech a hrdinkách. I jako velká kočkomilka jsem se dozvěděla hodně faktů, které jsem o kočkách vůbec neznala, ani chvilku jsem se při čtení nenudila!

13.11.2014 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Vím, jak vnitřně zabíjí opakovaně neúspěšná snaha o mateřství, když se o to sama marně snažím už čtyři roky, a také vím, jak žena balancuje mezi pocity naděje a bezmoci, když stále čeká a nic nemůže ovlivnit. Mít dítě je skutečný zázrak a přesně tak to pojala i autorka. Kniha se čte s lehkostí a svým jímavým příběhem snadno upoutá. Při barvitém vyprávění a popisu zimní přírody skoro cítíte, jak vám pod oblečení zalézá mráz, stejně jako slyšíte křupání sněhu a praskání ledu, když si představujete, že jdete cestou kolem řeky. A ano - v tom největším tichu dokonce slyšíte padající vločky, když sněží!

13.11.2014 5 z 5

Tetování & tetovaní Tetování & tetovaní Vladimír Valenta

Upřímně: jsem milovnice tetování a sama dost potetovaná osoba a kniha mě zklamala. Čekala jsem inspirativní čtení, které mě pro tetování ještě o kus víc nadchne (pokud to tedy vůbec je možné!), ale teď mi přijde, že na mě kniha necílila. Některé příběhy byly fajn, ale nebyl mi nikterak sympatický autorův smysl pro humor ani jeho styl psaní a komentování, zejména některá přirovnání mi přišla šroubovaná - prostě mi nesedla. Fotky v knize chválím, ty mě bavily, ale myslím, že popisky mohly být přímo u fotek, nikoli až vzadu, kam jsem neustále musela listovat a od četby se zdržovat. Navíc mnohé fotky zůstaly zcela anonymně bez popisku, což mi místy vadilo.

13.11.2014 2 z 5