Skomolil Skomolil komentáře u knih

Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Luboš Taraba

Veľmi dobre čitateľná kniha, ktorá sa venuje osmanskej invázii na Maltu v roku 1565. Opis úporného boja pri obrane pevnosti San Elmo bol vrcholom celého rozprávania. Dojem sem-tam kazili chyby v samotnom texte (opakujúce sa slová, chýbajúce písmená).

04.11.2017 5 z 5

Smrt Západu – Jak vymírání obyvatel a invaze přistěhovalců ohrožují naši zemi a civilizaci Smrt Západu – Jak vymírání obyvatel a invaze přistěhovalců ohrožují naši zemi a civilizaci Patrick Joseph Buchanan

Celkom zaujímavý pohľad (paleo)konzervatívneho autora na niektoré problémy Západu na prahu 21. storočia. Každopádne, nič pre ľavicových aktivistov. Zdalo sa mi, že niektoré informácie sa opakovali. Vôbec by nezaškodilo, keby to bolo o niečo kratšie.

14.05.2018 4 z 5

Fridrich II.: Sicilan na císařském trůně Fridrich II.: Sicilan na císařském trůně Olaf Bruno Rader

Spočiatku som nebol nadšený rozdelením kapitol, ktoré úplne nekorešpondovali s chronológiou, ale neskôr som si celkom zvykol. Knihu musím hodnotiť pozitívne, je napísaná s určitým nadhľadom. Na Fridricha II. autor nazerá predovšetkým ako na sicílskeho panovníka. Čítanie je to nepochybne zaujímavé. Škoda, že sa nepodarilo vyhnúť textovým chybám.

28.12.2017 5 z 5

Rané křesťanství: Počátky a vývoj církve do roku 600 Rané křesťanství: Počátky a vývoj církve do roku 600 Ian Hazlett

Kniha sa skladá z viacerých príspevkov od rôznych autorov. Pre záujemcov o antiku je to povinná jazda, no pre iných môžu byť niektoré časti nezáživné i ťažko čitateľné.

30.06.2017 4 z 5