skautikledec skautikledec komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z těch zajímavých, nadčasových knih, na které je zajímavé především to, že když jí budete číst v deseti, ve třiceti i v sedmdesáti letech, pokaždé budete ten děj vnímat trochu jinak :)

22.08.2016

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Když jsem četl spoustu historických románů od Vondrušky, především právě zločiny řešené jeho postavou královského prokurátora Oldřicha z Chlumu, připadalo mi, že v téhle oblasti už mě vlastně nemá co překvapit. Překvapilo. Tato knížka je psaná jinak, ale nádherně. Ideální pro všechny, kdo mají rádi českou historii a kdo se ho chtějí dotknout i jinak, než jak nám je popisují učebnice.

22.08.2016

Playground Playground Lars Kepler

Samozřejmě, knížka je o něčem jiném, než o elitním deketivovi, kde to napětí ale zas není takové, protože se dá stejně předpokládat, že všechno nakonec dopadne dobře. Tady je to daleko zajímavější. Napsat dobrý thriller a hrát si s tématy jako cestování v časoprostoru, život po životě atd., navíc v dobré propojenosti na téma klinická smrt... to je umění a "Lars Kepler" to dokázal.
Knižku musíme přijmout, jaká je. Mě se to povedlo a proto jí dávám palec nahoru. Je velice zajímavá!

10.02.2019 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Knihu jsem dostal dárkem a byla mi doporučována. První kapitolou se člověk musí vysloveně prokousat, ale jak děj skočí do vypravování počátků knihy, je to už daleko příjemnější, čtivější a méně zmatené. Občas mi některé pasáže připadaly, že na jejich pochopení člověk musí mít vyšší školu, ale obecně vzato, tato kniha je povedená, nádherná a nadčasová. Zajímavý konec (moment překvapení), zkrátka psychologická knížka plná překvapení, se kterou se člověk nenudí.

22.08.2016 4 z 5