Sixao Sixao komentáře u knih

Jezero Jezero Tadej Golob

Na knihu jsem narazila náhodou a hodila se mi do čtenářské výzvy (prostředí vaší poslední dovolené). Zatímco jsem u jezera byla uprostřed léta, děj knihy se odehrává v zimě a z Triglavského národního parku se tak stává zcela jiné místo. Opuštěné a ve spojení s vyšetřováním vraždy temné až nehostinné. Taras i jeho kolegové mi byli sympatičtí svou uvěřitelností. Čtení mě moc bavilo.

19.05.2024 4 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Martina Cole

(SPOILER) Od knihy jsem čekala něco trochu jiného. V podstatě sledujeme Susanin životní příběh a otřesné zážitky, které vyústily v tragédii a vězení. Myšlení obětí domácího násilí bývá pokřivené ve vztahu ke svým trýznitelům. Hádky si dávají za vinu, partnera omlouvají a idealizují si ho. Odejít bývá těžké, protože často existuje finanční závislost, to vše se dá pochopit. Tohle ale už byla příliš silná káva a těžko věřit, že by z toho Susan dokázala tak snadno vyváznout se zdravým rozumem, obklopena přáteli a s milujícím partnerem po boku. Týral a zneužíval ji nejdříve otec, pak manžel, z časti i matka. Násilí, sex a zase násilí. Hlavně ta opakovaná krutost i v době těhotenství, která vedla k potratům, si myslím by ženu naprosto zlomila. Děti by také měly řadu psychických problémů. Je to brak se snahou šokovat. Nezachránil to ani pohádkový happyend. Čtenářská výzva splněna, další knihy od autorky mě nelákají.

12.02.2022 3 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Už ani nevím, jak jsem se ke knížce dostala. Stejně výborný román jako Lovci mamutů, které jsem četla někdy na základce. Esence dobrodružství.

17.09.2021 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knihu jsem přečetla před 3 lety. Těžko hodnotit zpětně, protože ve mně vůbec nic nezanechala.

17.07.2021 3 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Historický román pro ženy, jehož děj se točí kolem procesů s čarodějnicemi. Nebylo to úplně špatné, Fleetwood jsem fandila, aby dalšího potomka konečně ve zdraví donosila. Jen kvůli tomu nemusela pořád jezdit míle a míle na koni. Děj by se dal stručně shrnout takto: "o tom jak mladá šlechtična v pokročilém stadiu těhotenství zachraňuje v sedle svého koně svou porodní bábu, které hrozí upálení na hranici". Kniha mě v neposlední (popravdě v první) řadě zaujala svou krásnou obálkou. Kytičky se mi navíc hodily do výzvy.

18.10.2020 3 z 5

Kolombína Kolombína Zdenka Becker

Čtenářská výzva: jedna s postav se jmenuje jako vy

24.11.2021

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

"Milovala Tomáše víc než vlastní život. Ale nemilovala ho víc než vlastní dceru." Jistě, dle propočtů desetiletá dcera bude mít za 5 let zcela jiné starosti. Ale každý jsme svého štěstí strůjce...
A ta jistota, že se dotyčný bude chtít vrátit, až to bude více vhod, nemám slov. Ze všech 30 knih, které jsem zatím letos přečetla, tato obsahuje nejvíc krystalických blábolů. Nevěra, spaní s ženatými muži, trable dětí po rozvodu rodičů a ve střídavé péči, trocha boje za rovnoprávnost žen a zase nevěra. Přetočený slovosled, opakující se fráze. Pokud je to z převážné části autobiografie, můj obdiv, že paní Bára zvládá ještě psát sdostatek knih. Ano, je to ze života ale žádné sympatie čtení těchto povídek ve mě nevyvovalo. Hvězdička za obálku a ilustrace. Bez lítosti můžu knížku věnovat dál a splnit tím poslední téma letošní výzvy.

07.07.2021 2 z 5