SilviiM SilviiM komentáře u knih

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Kniha plná hořké pravdy. Kniha, kterou by si měl přečíst každý, ať je na jedné nebo na druhé straně barikády. Kniha, která mi mluví ze srdce. Neplodnost je pro spoustu lidí i párů tabu a takhle kniha může aspoň trošku pomoci v tom, že v tom nejste v této situaci sami. Děkuji autorce.

16.04.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Má první kniha od pana Deavera a byla naprosto excelentní. Perfektní zápletka, skvělý závěr.

10.02.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Napínavě napsaný příběh, nemohla jsem se dočkat konce, abych se dozvěděla, jak to celé bylo. :)

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Za mě velmi pěkně napsaná kniha. Díky Lucce bych se hned vydala na hory a nejlíp na Antarktidu.. :)

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Jedna z mých oblíbených knih. Velmi čtivý příběh, který Vás donutí přečíst knihu co nejrychleji. :)

09.02.2021 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Stará známá parta, které neomrzí. Každý je jiný (tak jako Přátelé) a přesto jim to klape, teda šlape. Jen tak dále.. šlapte a piště, prosím!

16.04.2024 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Bála jsem se, aby třetí díl nebyl až moc.
Bála jsem se, že knize uškodí opakovaní situaci z předešlých knih.
Bála jsem se, že ji budu číst opravdu dlouho, pač je kniha opravdu tlustá..
Ovšem bála jsem se zbytečně. Medvědín i jeho obyvatelé mě vtáhli do děje, jako bych tam žila s němi odjakživa. Prožívala jsem všechny jejich vzestupy a pády, hlavně ty pády. Pan Backman to opět dokázal.
Na tuhle knihu budu vzpomínat hodně dlouho...

07.08.2023 5 z 5

Každý kdo nadává na život v ČR, by si měl povinně přečíst tuto knihu. Určitě mě Nina inspirovala k tomu, abych si přečetla více knih o KLDR. Někdy mě až děsilo, jak je možné, že se tímto způsobem žije v 21. stoletím

28.04.2021 4 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

Velmi hezky napsaný cestopis. Krásné fotky, které Vás vtáhnout na místo o kterém Kuba zrovna píše. I když bych se o spoustě míst chtěla dozvědět více. Moc se mi líbily autorovi vsuvky o tom, jak cestování bere on sám. Jak se sám zamýšlí nad dopadem masivního turismu. Jak spoustu "cestovatelů" zneužívá laskavosti lidí a spoléhá na ni...
Kniha Místa, kam se nechodí je opravdu zdařilý cestopis.

21.03.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Knihu sem četla před pár lety. Za mě velmi dobře napsaná kniha s detektivním pozadím. Četla se úplně sama.

09.02.2021 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Jednoduchá rychlovka, která neurazí, ale ani příliš nenadchne. Hlavní hrdinky mi byly celkem sympatické, proto se kniha četla dobře.

04.05.2024 3 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Nechtěla jsem už číst knihy o druhé světové válce, ale tato se mi hodila do výzvy. A jsem ráda, že se mi dostal do rukou, protože byla moc fajn. Bylo v ní vesměs vše. Trocha historie, láska, přátelství, napětí a smutek. Všechno do sebe zapadalo a každý dílek skládačky se postupně přidával.

31.03.2024 4 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Kniha o lobotomii, oddané lásce a jedné silné ženě. Nevím, jestli se mi nejvíce líbila dějová linka o nadějném lékaři, který však dal přednost vlastnímu egu před zdravím pacientů. Nebo linka o Ruth, která svůj vlastní život zasvětila pomoci ostatním lidem. Nebo snad linka o Margaret, která uvěřila megalomanskému doktorovi. Všechno to nějak do sebe zapadlo a je z toho velmi dobrá kniha.

18.02.2024 4 z 5

Cítila jsem se, jak kdybych seděla u mé babičky a ani nedutala a jen poslouchala. Je až nesmírně znepokojující, kolik zvěrstva se na světě dělo a stále děje.

10.11.2022 5 z 5

Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán Vladimír Kroc

Zajímavá kniha. Vůbec si nedokážu představit, že bych někam odjela na určitý čas a pak se nemohla vrátit domů. Ale paní Eliška to zvládla, dokonce se dokázala vypracovat v cizí zemi. Vyprávění o životě v Kolumbii i o svérázné rodině Krausových bylo moc fajn. Klidně víc takových hezkých knih.

08.09.2022 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha.. příjemná klasika :)

28.08.2021 4 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Krásná kniha plná fotek a ilustrací. Oproti Jižní Americe i míň fňukaní. :) Mrzí mě jen to, že o Japonsku jsem se toho nedozvěděla víc, protože Domča umí hezky vyprávět.

01.06.2021 4 z 5

Věčné fňukání Domči a samé průsery s motorkou mě skoro odradily od čtení. Ale dočetla jsem. Zpětně můžu říct, že kniha nebyla tak špatná a všechna čest Domči, že to zvládla sama. :)

09.02.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Hezky napsaná kniha s poutavým příběh. Pro mě však byla kniha ukončena velmi nešťastně a rychle. Přišlo mi, jak kdyby autorce došel dech a nenapsala nám více o poslední ženě. Samozřejmě to mohl být záměr, mě to velmi mrzelo.

09.02.2021 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Velmi drsný a strhující příběh.