Silecia Silecia komentáře u knih

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Magický realismus ve své nejkouzelnější podobě. Strhující děj, krásný jazyk spisovatelky lehce tančí mezi svými skutečnými vzpomínkami a hlubokou fantazií.

28.07.2012 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Dojemné, lehce napsané... Válečné romány mají často tendenci sklouzávat k černobílému vykreslení postav, ale Berniérův román je v tomhle ohledu výjimka. Skvěle napsaná kniha!

28.07.2012 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha, látková obálka a přítomnost ilustrací mi připoměla staré vydání knih od Vernea a Štorcha. Fotky tomu dodávají tu správnou atmosféru, jejich výběr je opravdu zajímavý... i když místy už trochu na sílu. První snověhororová půlka je za 5 hvězdiček, druhá akční (ve stylu 3 dílu Harryho Pottera) tak za 3 až 4*

12.08.2012 4 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Dobře napsaná kniha, jejímž motivem je sice zločin, ale mezi detektivky bych ji nezařadila... Závěr mě trochu zklamal, ale různé pohledy a jazyk hlavních postav byly napsané skvěle...

28.07.2012 4 z 5

Modlitby klína Modlitby klína Charlotte Roche

Měla jsem tak trochu pocit, že autorka vykrádá svůj první román Vlhká místa. V téhle knize se sem tam objeví podobný motiv jako v její prvotině. Ale i bez srovnání s ní mi tento román přijde silně nepovedený. Sondu do duše mladé psychicky narušené ženy potkávám na každém rohu a už jsem se setkala i s výrazně povedenějšími kousky. O ději se mluvit nedá a hrabání se v minulosti hrdinky je nezáživné.

28.07.2012 1 z 5