schvomis schvomis komentáře u knih

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

(SPOILER) Četlo se to dobře. Vcelku mě to bavilo. Ale...kniha má 370 stran a můžete hádat, kdo je vrah. V podstatě celou dobu jsou nějací podezřelí a pak BAF, dost ke konci vstupuje na scénu někdo úplně nový. To mě tam trochu nesedělo no. Taky se tam některé věci omílaly stále dokola.
Ale četla jsem předchozí díl a chystám se i na další, takže doporučuji.

10.01.2024 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Je to už dlouho, co jsem ji četla, ale dodnes přesně vím, o čem kniha je. Nechala ve mě hluboký dojem. Některé pasáže (třeba z dovolené) mi přišly přehnané. Ale jinak skvělá kniha. Doporučuji.

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha mě bavila od začátku do konce. Bylo tam pár momentů, kdy jsem říkala, že to trochu nereálné. Ale celkově pro mě super čtení.

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Kniha se dobře četla, beru ji jako slibný začátek série. Je to tedy cca 320 stran malým písmem.
Hlavní hrdina mi byl sympatický, stejně tak jeho nová kolegyně.
Asi ve 3/4 jsem tipla správně vraha, ale nevadilo mi to.

06.01.2024 4 z 5

Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Marie Kondo

Marie Kondo mi opravdu pomohla zbavit se nepotřebných věcí.
Ona to tedy bere dost drasticky, ala vyhoďte co nejvíc věcí. Já tak drastická nejsem, ale pomohlo nastolit cestu k protřídění domova a následně k tomu, že již dlouhodobě neskladuji nepotřebné věci.
Jediné, co mě na autorce fakt mrzí je to, že naprosto vše nacpe do pytlů a hurá na skládku. Já to tak nedělám, snažím se věci rozdat, něco prodat, darovat potřebným. A to, co fakt nikdo nechce, nebo nemá využití, to vyhodím.

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Děje tam bylo dost, vysvětlovaly se události z minulosti, které měly vliv na současnou vraždu.
Vraha jsem si tipla špatně. Pro mě skvělé čtení, dala bych tak 4.5 hvězdy.

15.11.2023

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Knihu jsem četla s očekáváním kvalitního zážitku. Bohužel, kniha je rozvláčná, pak je naopak nahuštěná dějem. Ke konci zápletka až příliš zamotaná. Je tam dost těžko uvěřitelných situací... Je to něco jiného, než jsem čekala. Ostatní Bryndzovi knihy jsou pro mě osobně mnohem lepší čtení.

06.11.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Někde od středu knihy jsem tušila, jak to dopadne a nemýlila jsem se. I přes to mě kniha bavila, asi hlavně proto, že Bryndza je můj oblíbený autor a dobře se mi čte.

06.11.2023