Scatnach Scatnach komentáře u knih

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

První kniha, kterou jsem od Zoly četla a musím přiznat, že jsem byla nadšena. Mohu jen doporučit.

Zabiják Zabiják Émile Zola

První jsem přečetla Zolovu knihu "Břicho Paříže", která mne nadchla. Musím však přiznat, že mé nadšení po přečtení "Zabijáka" celkem opadlo. Některé části jsou velmi zdařilé a nemohla jsem se od knihy hnout, což bylo zejména na začátku, nicméně od 3/4 už bylo celkem jasné, jak neslavně hlavní hrdinka dopadne. Přesto dobrý čtenářský zážitek.

31.08.2015 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Už jako malé mi ji předčítala mamka na dobrou noc a Jirotkův humor (a Saturnin !) mne velmi oslovil. Mohu jen a jen doporučit. Humor s lehkou dávkou sarkasmu, perfektní... :)

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Na "básničky" moc nejsem, ale tuto knihu si přečtu vždy ráda. Jedná se o krásný příběh, tragický konec, co víc by si mohl čtenář přát..?

31.08.2015 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha mne znudila. Neměla jsem náladu, hledat mezi řádky "co chtěl spisovatel říct. Já říkám, že tato kniha je o ničem. Ale to může být jen můj názor.. :)

31.08.2015 odpad!

Dracula Dracula Bram Stoker

TOHLE je ta klasika, kdy upíři byli upíři a ne třpytícími puberťáky. Nemám ráda horory, ale u této knihy pro její čtivost dělám výjimku. Mohu jen doporučit.

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Kniha je dlouhatánsky dlouhá a bohužel musím říct i nudná, co se týče děje. Ti, kteří se zajímají, byť jen amatérsky, o různé sekty a tajné skupiny, si zřejmě přijdou na své, ale ti, kteří si chtějí u četby odpočinout, by měli zvolit jiný titul. Jedna z mála knih, co jsem nedokázala dočíst..

31.08.2015 1 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem si přečetla dříve, než jsem viděla film a dobře jsem udělala. Kniha je bezesporu lepší. Oceňuji historický kontext a ukázku co ideologie udělá více či méně normálnímu člověku.

11.05.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Nejdříve jsem ze zápletky byla rozpačitá, ale poté co jsem se odprostila od myšlenky: "Jak se z něj kruci stal brouk.", jsem sympatizovala s Řehořem, kterého rodina, na kterou většinou ve všem spoléháme, opustila, když se stal přítěží. Na konci už mi byla jeho rodina dokonce odporná. Poutavé, krátké, výstižné..

11.05.2015 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Mnoho děje v krátkém čase + mnoho postav z téhle knihy udělaly něco jedinečného, ale také jsem si kvůli tomu knihu nevybrala do maturitní četby. Kniha je těžko interpretovatelná. Ovšem zápletku a rozuzlení nelze nijak pomluvit. Doporučuji lidem s klidem na čtení. Nicméně autor má zvláštní styl, který se mi zamlouvá, proto si přečtu další díla.

11.05.2015 2 z 5