Sauron Sauron komentáře u knih

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

(SPOILER) Fajn knížka, na druhou stranu jsem spoustu věcí pochopil téměř okamžitě(ne Amariiny různé zkoušky na mladšího agenta, ty byly super, ale kdo byl Moreau nebo jak to bylo s Marií van Helsingovou). Spíš řeším to, jestli je to tím, že zápletka knihy je prostě tak nějak ohraná,nebo já čtu věci které jsou jenom s ohranými zápletkami, a všechno je teď pro mě ohrané anebo jestli se tomu prostě nedá vyhnout, protože celý svět se otáčí v remixu a bla bla bla bela bala bal zabal vybal dobal zobal...Ne, prostě originální knížka s fajn příběhem

27.02.2023 4 z 5

Ztraceni ve hře Ztraceni ve hře Karuna Riazi

(SPOILER) Ale ano, nebylo to špatné, ale žádná bomba to taky nebyla. Stojí za přečtení, nic vyloženě špatného tam taky není, pěkné nápady, ale kdo je strůjce jsem pochopil hned na začátku (přesněji řečeno ve chvíli, kdy se tam poprvé objevil)a nic mně tam nijak zvlášť nepřekvapilo ani nezaujalo.

10.02.2023 4 z 5

Kajsa Nebojsa Kajsa Nebojsa Astrid Lindgren

(SPOILER) Je mi jedenáct, takže jsem i na tohle asi moc starý, ale já mám pro dětské pohádky slabost. Až po nějaké době jsem pochopil že paní Lindgrenová není ,,jenom" autorka pro děti, a tohle mě v tom jenom utvrdilo. V těchto příbězích, které si vás podmaní krásou jednoduchosti, vás ale čeká i smrt. Neumím posoudit jestli to je pro děti správné popisovat takhle smrt, protože, jak už jsem řekl, jsem dítětem sám. Mě, už zvyklého na smrt z knížek dost, to tolik nevadilo.

23.09.2022 5 z 5

Přání Přání Pavel Čech

Další skvělý díl. Nejlepší byl ten nápad se špatným vyprávěním-špatnou kresbou a tvrdým Y.

25.07.2022 5 z 5

Velký závod Velký závod Pavel Čech

Skvělý nápad, dokonalé kresby a malby. Nejvíc se mi líbil ta vsuvka o nepovedených F1ičkách.

25.07.2022 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Skvělé nápady, vztahy se rozvíjí a... A krátký konec a stejně jako v jedničce marná snaha překvapit čtenáře nějakou událostí nebo nečekaným zvratem, novou postavou. To už známe. Ano, je to napsané tak aby to v tu chvíli překvapivé bylo, ale je moc podobných knih aby to nebylo jednoduché předvídat. Ale ano, konec byl nepředvídatelný a časové paradoxy mně fakt bavili. Čtyři hvězdy s hodně odřenýma ušima.

02.07.2022 2 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Vtipy jsou dokonalé, skvělé originální ilustrace a správné charaktery. Ale je to už trochu stereotyp. Má to ale vtipnou zápletku, to musím uznat.

02.07.2022 4 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Skvělá kniha, mám takový styl rád. Film se mi moc líbil ale po přečtení knihy už takový názor nemám. Spoustu si toho tam vymysleli.

04.06.2022 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

(SPOILER) Jedničku hodnotím jako skvělé uvítání do světa Eragona. Safira, Murtagh, samotný Eragon, tajemný Brom i záhadná Angela, dokonce celá tajemná Alagaësie, to všechno vám,přesně jak říká ve svém komentáři michaela.22 ,nedovolí přestat číst dokud se nedozvíte jak to dopadne.

Pak přichází Eldest, který mě sice tolik nebavil, ale zpětně vzato ho musím mnohem víc vyzdvihnout než Eragona. Spisovatel to mohl odfláknout a stejně by to šlo na dračku, ale on z toho udělal dílo zásadní pro celou sérii. Rozvedl charaktery postav a mnohem víc vysvětlil zákony magie, což je pro takové blázny do Fantasy jako já docela baví.

Brisingr se mi četl ze všech dílů nejlíp. Nadchlo mě na tom dílu všechno: Jak dokázal spisovatel i Nasuadiny velitelské povinosti vykreslit tak zajímavě, tajemství Angely i nově nabité schopnosti Eragona. Zvláště Slounův příběh a konec Razaků je dojemný.

A pak přichází Inheritance, průtrž mračen války. Drsňák Roran se ukáže ještě lepší než předtím a Galbatorix zemře právě tím způsobem, který jako jediný dává logiku z vhledem k jeho schopnostem. Trošku mě zklamalo že ze všech milostných vztahů dopadl dobře jenom ten Roranův a Katrinin. Nasuada a Murtagh by byli skvělý pár ale opravdu by to asi nešlo. A Arya a Eragon, no nevím co tím chtěl Paolini dosáhnout, možná chtěl čtenáře dojat. U mně se mu to povedlo jenom do jisté míry. Ale dává to smysl, takže nemám co vytknout.

(Vím že jsem na spoustu postav a věcí zapomněl ale to bych mohl napsat rovnou celou knihu)

04.06.2022 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Četlo se jedním dechem, ale aby se mi to líbilo dostatečně na to, aby dosáhl Tolkienových kvalit to nemělo. NeměLO! Teď, potom co jsem přelouskal aspoň základní fakta ze Silmarillionu, už to je zase ta stará dobrá vymazlená klasická Tolkienovka. Ale bohužel, ne úplně. Konec konců se styl vyprávění díky Christoperovi Tolkienovi trošku změnil, ale pořád to je na všech pět hvězdiček.

22.05.2022 5 z 5