Šárka_D Šárka_D komentáře u knih

Vila Inkognito Vila Inkognito Tom Robbins

Úžasný příběh, který kombinuje realitu a podivné mytické postavy (bůžek-jezevec Tanuki) na pozadí Thajska a Laosu. Jedním z témat je etická rovina výroby drog: hlavní hrdinové nelegálne vyrábějí morfium výhradně určené klinikám pro nevyléčitelné pacienty. Lisa Ko raději opustí milované muže, aby mezi nimi nemusela volit. Snoubenec Lisy Ko se ožení s Thajsou prostitutkou, která touží odjet do USA a studovat literaturu. Moje první knížka od Robbinse - a rozhodně ne poslední.

25.06.2013 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Upřímně moc nechápu tolik pochvalných komentářů, mně to místy přišlo tak pitomý, že jsem se smála nahlas. A to hlavně u přehnaných romantických pasáží (hrdinka byla prostě tak úchvatná, že ji všichni milovali). Nicméně, dočetla jsem až do konce, což taky o něčem svědčí. Na další díly už se ale vrhat nebudu.

25.06.2013 1 z 5

Slavnost Johna Saturnalla Slavnost Johna Saturnalla Lawrence Norfolk

Když jsem tuhle knížku četla, strašně jsem jakožto milovnice jídla litovala, že v dnešní době už pravděpodobně neochutnám nádivku z ptactva, kořeněné víno a další pochoutky, o kterých se autor široce rozepisuje. Ústřední příběh je sice romantika, ale "neuslintaná", takže jí skousnou i mužští čtenáři.

Tři povídky Tři povídky Truman Capote

Tři povídky byly mým prvním kontakten s Capotem a mile mě překvapily, jednoduché příběhy o příbuzných, se kterými Capote vyrůstal, jsou vyprávěny z pozice dítěte, tento způsob překvapivě nepůsobí šroubovaně, ale lehce a přirozeně.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Ačkoliv mi byla hlavní hrdinka celkem nesympatická, celkový dojem z knížky byl skvělý. Líbil se mi hlavně způsob vyprávění z pozice dívčina souseda, skrze něj čtenář odkrýval informace z Hollyina života postupně a vlastně jen částečně, tomuto modelu dávám přednost před "vševědoucím vypravěčem". Taktéž pěkně popsaná atmosféra válečného NY.