Šárka_D Šárka_D komentáře u knih

Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Éric-Emmanuel Schmitt

Kniha snad pro děti, ale o dětech, které se moc jako děti nechovají. Ačkoliv jsou samostatné příběhy moc hezké, snaží se například přiblížit dětem smrt, umírání a víru, hlavní dětské postavy jsou nevěrohodné, protože se chovají spíše jako dospělí. Z mého hlediska neurazí, nenadchne.

19.07.2013 3 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Trochu "civilnější" kniha než ostatní díla od Márqueze (mrtví se tam nebaví s živými a taky se tam příbuzným nerodí ještěrky), záležitost na jedno odpoledne.

26.06.2013 5 z 5

Nazí Nazí Iva Procházková

Tahle knížka mě vůbec neoslovila. Je sice o teenagerech a pro teenagery, ale zdá se mi, že autorka vůbec nedokázala postihnout, jak se mladí chovají, jak mluví a co si myslí. Jediný příběh, který mě zaujal, byl ten o Niklasovi a Evitě, jinak nic moc.

25.06.2013 2 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Čtvrtá kniha série mi připadala o něco rozvleklejší a méně dějová než předchozí díly, na druhou stranu se mi líbilo zařazení Jamieho mezi vypravěče (už mi nepřipadá jako takovej hajzl). Trochu mi vadilo, že se děj začal rozmělňovat mezi další a další postavy, a nezbývalo tak moc prostoru na mé oblíbence ze začátku. Mám dojem, že Martin se přes zařazování stále nových osob nemá šanci dohrabat do finále příběhu, a že bude plán stále rozšiřovat o nové díly (co si budem povídat, v jeho věku se trochu obávám, aby sérii vůbec dokončil). A kdyby umřel dřív, než budu vědět, jak to dopadne, tak to by mě fakt naštvalo.

25.06.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

SPOILER SPOILER SPOILER !!!!! Krvavá svatba je NEJHORŠÍ, co se milovníkům rodiny Starků mohlo stát. Koukala jsem na to jak puk a nemohla jsem uvěřit. Asi nejnapínavější díl série.

25.06.2013 5 z 5

Skvostná země Skvostná země Grace McCleen

Knížku jsem sfoukla asi za dva dny, hrdinka je moc sympatická a vyprávění z dětského pohledu je uvěřitelné, nicméně nemyslím, že by mi příběh utkvěl v hlavě na delší dobu.

25.06.2013 3 z 5

Slavnost Johna Saturnalla Slavnost Johna Saturnalla Lawrence Norfolk

Když jsem tuhle knížku četla, strašně jsem jakožto milovnice jídla litovala, že v dnešní době už pravděpodobně neochutnám nádivku z ptactva, kořeněné víno a další pochoutky, o kterých se autor široce rozepisuje. Ústřední příběh je sice romantika, ale "neuslintaná", takže jí skousnou i mužští čtenáři.

25.06.2013 4 z 5