Sarfias Sarfias komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle byla naprostá BOMBA! A to jsem si o českých spisovatelích v rámci fantasy nemyslela nic extra.. a teď jsem sakramentsky hrdá na to, že tahle kniha vznikla právě u nás.
Autorka skvěle popsala dětskou mysl i komplikované vztahy, skvěle upoutala čtenářovu pozornost a dokonale představila nový svět a dění v něm.
Už dlouho, předlouho jsem nečetla knihu, která by mě chytla, pohltila a nepustila. Knihu, kterou bych nechtěla dát z rukou. A nutně potřebuji další díl!!
Jak to bude pokračovat? Jak moc velký problém nastane, až se celá pětadvacítka dozví, kdo Ilan doopravdy je? Kdo jsou ty potvory pod mantií a jak to dopadne za 5 let, kdy skončí "pronájem"? A jaký bude nový, zřejmě tak trochu scifi svět? Tolik otázek a další díl v nedohlednu! Jak dlouho budeme muset čekat, než další díl přijde?
Návykové, silně návykové! Být možnost dát 110 % ze 100, je to tu, protože u téhle knihy vám vystydne nejedna velká konvice čaje!!

17.11.2016 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Je to jako po stopách hrůzy, říkali. Přečti si to, budeš nadšená, tvrdili... A já? Byla strachy bez sebe :-D Teda ne, že by to bylo až tak extrémní, to spíš já jsem strašpytel. Byla jsem napnutá od první až po poslední stránku Ale stopy hrůzy to fakt nejsou :)

25.04.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Druhý díl byl, stejně jako ten první, naprosto pohodové a příjemné čtení se zajímavým poučením pro čtenáře. Doporučuji! :)

07.12.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tato kniha je jedna z těch, které jen těžko odkládáte. A když se neradi octnete na jejím konci máte pocit, jako byste se museli rozloučit s dobrými přáteli na hodně, hodně dlouho.
Napětí, akce, nevtíravá láska. Svým způsobem dost násilí, přesto v člověku nevyvolává nechuť. Spíše mražení a soucit s hlavními hrdiny. Výborná čtivost a opravdu dech beroucí příběh. Autorka má neuvěřitelnou fantazii. Čtenáři snad jen zbývá čekat, kdy autorka napíše další díl. Přečteno jedním dechem.

24.03.2016 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Tohle bylo pro mě opravdu počteníčko a nedařilo se mi knihu odložit, dokud jsem ji nepřečetla. I když se jedná o knihu možná spíše pro mladší čtenáře, dospělému má určitě co nabídnout. Kniha je plná napětí, nečekaných zvratů a chvílemi vás bude skutečně mrazit.
Kdo má rád hororové žánry, rozhodně neudělá chybu, když se začte.

27.03.2017 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Z počátku jsem si nebyla jistá, jestli mi styl psaní vyhovuje. Hlavní představitel také nebyl zcela dle mého gusta (vzhledem k jeho věku a situaci, kde se nacházel). Nicméně po několika stránkách mě kniha pohltila. A musím přiznat, že místy mi šel i mráz po zádech. Škoda toho otevřeného konce, ale další kniha od autora už na mě mile mrká, takže uvidíme, jestli se čtenář dočká nějakého lepšího zakončení.

04.02.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Těžko bych porovnávala první díl s druhým. Oba byly naprosto dokonalé a každý z nich trochu jiným způsobem. Na prvním díle jsem si vážila propracovaného Šeolu a charakterů, kterých se příběh týkal. Příběhu plného zvratů a napětí. A jestli jsem si myslela, že více zvratů a napětí snad už není možné, ošklivě jsem se spletla.
Vidořád.
Jak již poznamenala Ninive - to byla jízda!
Už dlouho jsem nezažila pocit, že prostě nemůžete odložit knihu. A jak bývám mnohdy skleslá kvůli konci knihy, který je příliš rychlý a rázný, tady je konec dech beroucí a naprosto perfektní! Tak teď už jen, aby další díl na sebe nenechal dlouho čekat!

18.11.2015 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Z počátku jsem knihu četla opatrně. Říkala jsem si, co je to zase za podivnost a často ji odkládala. Knížka je sice čtivě psaná, ale přes to jsem si nebyla jistá, co čekat. Po několika kapitolách se to celé ale bleskově otočilo a já knihu nemohla odložit.
Kniha je napínavá, milá, místy naivní. Hlavní hrdina se dle mého názoru moc krásně vyvíjí a to mám na postavách ráda.
Skutečně zajímavé čtení a hodlám pokračovat.

28.10.2019 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ze začátku jsem měla pocit, že je to zase další typická běžná "rádoby záhadně zajímavá" kniha. Nemohla jsem se více plést!
Brown mě totálně vyvedl z míry a vytřel mi zrak neuvěřitelným závěrem.
Kniha byla čtivá, napínavá, ale bála jsem se že je příliš prvoplánovitá. Hloupost!
Opravdu báječné čtení a jedna z nejlepších knih, které od Browna znám.

17.11.2017 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Tak tohle bylo naprosto fantastické!! Kniha plná nečekaných zvratů, jemného napětí, milé fantazie a zajímavého příběhu. Knihou vás provází barvité charaktery. Co dodat? Asi pomažu o prázdninách pro druhý a třetí díl! :-)
A že je kniha spíše pro děti? A koho to zajímá? :-)

12.02.2017 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Předem upozorňuji - budu zde maličko spoilovat.
Kniha mě zklamala. Čekala jsem více napětí, záhad..větší "strašidelno". Četla jsem na knihu dost chvály stylu "nebudete ji chtít odložit.." ale já ji odložila a docela ráda. Byla to pro mě nuda. Snad jen na posledních třiceti stranách se začalo konečně něco dít.
Za mě hvězdičky snad jen kvůli scéně dcery hlavní představitelky..Pozor spoil - jako panenka byla popsaná výborně, daný jedinec, který si plánoval s dívkou "užít" byl také dobře napsaný. Konec (hlavní padouch) celkem nečekaný, ale i tak to bylo celé takové slabší. Asi jsem od toho neměla čekat zázraky. Leč pokud nic nečekáte, doporučuji, detektivka to zase tak špatná není.

28.05.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

I když jsem tuto knihu "louskala" poměrně dlouho, nebylo to proto, že by nebyla čtivá. Spíše jsem hledala vhodný okamžik na čtení takového pokladu. První díl mě velmi napnul a navnadil a druhý díl nezklamal. Autorka opět dokázala, že její postavy jsou silné charaktery s příběhem a čtenář hltá stránku za stránkou, až mu zbude jen poslední kousíček. Závěr byl pro mě smutný, protože čekání na další díl budou pěkná muka.

11.04.2016 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

K této knize jsem si dlouho hledala cestu. Moc se mi nelíbil humbuk kolem Griši a tak jsem byla skeptická i k tomuto. Ale.. po začtení se nešlo knihu skoro odložit. A nemohu se dočkat dalšího dílu a hodlám se vrhnout i na tu Grišu :) Doporučuji, je to napínavé od A až po Z a hlavní postavy si vás získají osobitým charakterem a propracovaným příběhem. Za mě jednoznačně pecka.

25.12.2020 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tak tohle byla jednoznačně pecka a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu. Nestává se mi moc často, že by byly další díly lepší, než ty předchozí, ale tady tomu tak opravdu bylo.
Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem a nemohla jsem se dočkat pokračování. Závěr knihy mě totálně dostal a i když bych nejraději hlavním hrdinům nafackovala (sakra lidi, proč spolu nemluvíte?!), vzhledem k věku postav a vzhledem k tomu, že já cílovka asi nebudu (i když mi to je jedno :-D), je to fakt dobře napsaná kniha. Za mě palec nahoru.

28.10.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Z počátku jsem byla trochu v rozpacích. Nevím proč, ale nepřišlo mi to tak dobré, cítila jsem se, jako bych nečetla knihu od Holly Black. Celé to bylo podivné, pomalé, nic neříkající..málo pohádkové, necítíla jsem z toho tu opojnou fantasy říši jakou Holly umí popsat.
Jak se ale děj rozvíjel, naprosto jsem obrátila minci. Kniha mě totálně pohltila, že jsem se od ni nemohla odtrhnout. Intriky, nečekané zvraty a podivná spletice lásky a nenávisti.. Wow, wow, wow! Už aby byl další díl!

31.03.2019 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Je to pěkné pokračování, ale není to pro mě kniha, kterou bych přečetla jedním dechem. Některé pasáže bych vyškrtala, jiné bych trochu rozvinula. Ráda bych, aby se psalo také více o Nightingaleovi, je to podle mě hodně zajímavá postava a stálo by za to ji více rozvinout. Stejně tak o různých školách a magických praktikách.
Za mě 4 hvězdy, i když jsem si knihu užila a určitě si přečtu další díly, nepatří k těm, které bych četla jedním dechem a nemohla se od nich odtrhnout.

31.12.2017 5 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Kniha jako taková (nečíst předchozí díly) je opravdu hodně povedená. Anita je velmi barvitá postava (i když bych ji občas ráda propleskla, protože se chová v některých situacích jako pitomec), nicméně i tak se mi ta postava líbí, dodává ji to na autentičnosti. Co se mi ale už moc nelíbí je, že se mi zdá, že díl od dílu je Anita více podobná Chuckovi Norrisovi.. (=nezničitelná). Nevím, je citlivá, má své chyby a svým způsobem mě baví, že začíná být pomalu ale jistě nejmocnější ze všech.. Na druhou stránku netuším, kam další knihy povedou.
Rozhodně ale hodlám číst dál, protože tento svět je prostě vykreslený až příliš dobře, než abych na něj zanevřela! :-)

25.10.2017 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Pozor - možné spoily.
Tento příběh, i když od prvopočátku s poměrně jasným padouchem (ne, vrah nebyl zahradník, ale i tak to bylo docela jasné hned z počátku), mě i tak dost zaujal. Prostředí a doba, ve které se příběh odehrává, jsou mi blízké a tak jsem knihu četla jedním dechem.
Postavy Jackaby i slečna Rooková jsou velmi pěkně napsané a i když mi Jackaby mírně připomíná některého Doctora Who, myslím, že i tak je vcelku zajímavý a originální detektiv :-) A kdo by nechtěl bydlet v Jackabyho domě i s vlastním duchem a kačerem?

20.07.2017 5 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

Tak tohle pro mně byla jedna z těch knih, o kterých jsem nevěděla, kolik dát hvězd. Pozor, budu trochu spoilovat.
O knize jsem se dočetla, že by měla být strašidelná. A musím říct, že i přes to, že byla čtivě napsaná, jsem ji louskala dlouho. Opravdu dlouho jsem si zvykala na tu myšlenku, která se táhla dějem - mrtví vstanou z hrobu i se svým hnilobným bytím... Strašidelná? Ani ne. Ovšem místy až nechutná? Rozhodně ano.
Vše se změnilo asi v okamžik, když se jedné z hrdinek zjevila Panna Marie. To jsem si o knize začala myslet něco úplně jiného - že by pokus o příběhu z pohledu snad až fanatiků?
A v momentě, kdy jiné hlavní postavě hrozilo nebezpečí z rukou nemrtvého utopence jsem se ale celkem začala bát (i když rozcupovaný králíček tomu přecházel - leč jsem to tak nějak čekala).
Konečné pojetí knihy mě velmi, velmi dostalo. Bylo to jedinečné, velmi důvěrně známé takovým tím podivným způsobem jako že "aha, takhle tedy, no to dává smysl..", ale zároveň hrozně hezké.
Z původních 3 hvězd co jsem měla v plánu dát nakonec dávám 5, protože kniha mě v konečném důsledku opravdu vzala dech.

16.04.2017 5 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Je sice pravda, že Anita (pozor, v komentáři bude maličko spoilů) v tomto díle v podstatě nepovolala žádného zombieho (tedy pokud zapomeneme, že i upíři jsou tak trochu zombie), také je pravda, že Anita a její super schopnosti se začínají nápadně podobat nezničitelnosti Chucka Norrise (zajímalo by mě, jestli nosí Chuck Norris pyžamo s obrázkem Anity Blake), ale i tak, nemůžu jinak, než dát pět hvězd. Já už od této série nic extra neočekávám a vracím se ke každému z dalšího dílu spíše proto, že se chci shledat "s dobrými přáteli" a zase s nimi "zažít nějaké to dobrodružství, ze kterého jistojistě díky nezničitelné Anitě Blake vyvázneme bez úhony" (a těch pár vysátých, znásilněných anebo jinak poškozených nepočítám).
A rozhodně fandím J-C, protože i když je Richard bezpochyby hodný, milý, spolehlivý a pěkný vlk, asi bych skřípala zuby pokaždé, když se snaží Anitě dokázat, že prostě on je ten největší chlapák pod sluncem a ona je jen jeho lupa, která je, co si budeme povídat, žena a jako taková má místo až za mužem (i když vlčí pařba může stát za to..). (Máte to někdo také tak?) :-D

26.03.2017 5 z 5