Samik11 Samik11 komentáře u knih

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Do této knížky jsem nahlédl, když ji měl zrovna kamarád. Přečetl jsem pár desítek stránek a knížku už jsem mu zabavil. :-) Během čtení moje nálada klesala, striktně racionální a vědecké uvažování přešlo do pozadí a dalo možnost mystickému a náboženskému smýšlení, které mi je víceméně cizí. Moody se snaží na záhadu smrti a života po ní nahlížet nestranně a dává prostor různějším výkladům. Nepřekládá tuto knížku jako studii, ze které by se mělo vycházet, a několikrát to opakuje. Věřícího člověka utvrdí ve nevěřícímu zavyklá s ateistickou židlí.

01.09.2012 5 z 5

Alenka v říši kvant Alenka v říši kvant Robert Gilmore

Výborná alegorie toho co se děje v mikrosvětě, kde může vznikat a zanikat energie z ničeho nebo kde pokud to párkrát zkusíme proskočíme dveřmi. Věda to samozřejmě není, ale seznámit veřejnost s interakcemi a základními principy takto není vůbec špatné. Knížka navíc obsahuje rámečky, kde je myšlenka shrnuta a napsána trošku sofistikovaněji.

02.09.2012 5 z 5

Jak jsme se stali lidmi Jak jsme se stali lidmi Martin Uhlíř

Výborně napsaná knížka. Poutavé a naučné čtení, doporučuji všem, které zajímá původ člověka a logika toho na čem stojí naše skvělá, vyspělá, altruistická společnost. :-)

02.09.2012 5 z 5