Sam33 Sam33 komentáře u knih

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Určitě zajímavé k přečtení, ale bohužel jsem viděla a slyšela spoustu dřívějších rozhovorů s Ninou, takže jsem většinu těch zážitků, co popisuje v deníku, už znala a nijak mě to neobohatilo.
Též mám deník z Donia, tudíž je podepsaný. Ale bohužel, v mém případě už byla očividně dost unavená z toho všeho podepisování a podpis vypadá spíš jakože si tam někdo rozepisoval propisku. A u Severky zrovna tak :-(

17.11.2023 3 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Tuhle knihu mám moc ráda. Je to sice taková česká verze Harryho Pottera, ale to mi nevadilo. Hlavní hrdinka Kiara je milá, sympatická a chytrá mladá slečna, která nás provází celým příběhem. Hlavní mužský protagonista, Lyraz Perelian, zpočátku vůbec nebyl můj favorit, ale čím víc se v knize objevuje, tím jsem ho měla radši. Kniha příjemně plyne, nikde se děj nezasekává. Konec jsem nečekala, i když je naprosto logický. :-) Jediné, co mě trochu zklamalo je konec, kdy už je po všem a Lyraz vysvětluje. Tak je asi nejvíc vidět, že autorka je žena, protože Lyrazovo přiznání je zvláštní. Nicméně kniha je moc fajn, osobně jsem těch 250 stran přečetla za pouhé tři hodinky a je to oddechová četba, u které můžete vypnout a nechat pracovat fantazii. Pochvala za velice pěkné ilustrace, i když je škoda, že bez barev.

03.08.2015 4 z 5