Saj Mon Saj Mon komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Konec lidského života býval v rukou přírody. Ale my jsme jí ho ukradli. Teď máme monopol na smrt my. My jsme jejím výhradním distributorem.... V knize Smrtka je nám ukázaná ideální budoucnost bez nemocí, zranění, válek a hladu. Problém přelidnění je však třeba řešit. Kdo a Proč by měl zrovna zemřít? Kdo to rozhodne? Vše vyřeší smrt, prostě zaměstnání, které se nově objevilo na trhu práce.

13.08.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Druhého dílu jsem se dost bál. Nechtěl jsem si kazit krásné vzpomínky na první díl, kde jsem si hlavní hrdiny zamiloval. A však zvědavost co se s nimi děje dál nedala pokoj a já se ponořil do druhého dílu. Nelituji. Ty dva zas na mé tváři vykouzlili připitomělí úsměv a zamiloval jsem si je ještě víc. Po dočtení knihy bych nejraději sednul na vlak směr Praha nebo Jilemnice a obejmul je.

11.05.2021 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Tak to chodí.

13.10.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Trochu Harry Potter křížený první půlku knihy Píseň krve (Anthony Ryan). Nebýt vypravěče, který mě rozčiloval poznámkami pod čarou svým zbytečným "humorem" a egem (jsem lepší a drsnější než kdokoliv jiný), dal bych možná lepší hodnocení.

11.05.2020 3 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Absotivně nejlepší kniha s limetkou.

18.02.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Velmi aktuální téma ve světě především u našich polských sousedů. U nejedné myšlenky jsem na chvilku přestal číst a zamyslel se nad ní. A tím pozitiva končí. Kniha mě nesedla. Možná kdybych četl od konce (tedy od začátku) bylo by to za víc hvězdiček. Bylo mě tak nějak jedno co se stane s hlavními hrdiny (teda v první kapitole se dozvíme co se stane... takže spíše co bylo s hlavními hrdiny) ... Trochu zklamání od Jodi. Po jejích knihách sahám jako po jistotě.

28.12.2020 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Škoda jen, že děj byl již prozrazen..... Myslím že je to problém všech klasik. Kdybych nevěděl co a jak se stane, knihu bych si užil o něco víc.

09.09.2019 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Lev, čarodějnice a skříň byla, aspoň pro mě, více zábavnější. Ale i tak jsem se zas rád vydal hledat dobrodružství do Narnie. Vždy se tak nějak vrátím do dětství :)

12.05.2014 5 z 5

Pavoučí válka Pavoučí válka Daniel Abraham

Napsal bych komentář ale věřil by tu někdo mrtvím slovům ? A i tak bych si rád přečetl ještě jeden díl.

08.06.2022 5 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Neil Gaiman napsal to co mu nadiktovala jeho kočka Princezna. Ta tvrdí, že celý příběh je naprostá pravda a že to ví od své praprababičky, kočky rodiny Thornových. Ale svojí historku mění každý den a ten, kdo věří tomu, co mu povídá kočka, zasluhuje, co dostane. A proto doufám, že jednoho dne, dostaneme další příběh z vesnice Zeď.

17.02.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Po x letech se Paolini rozhodl opustit draky a vtáhnul nás do hloubek vesmíru. A Sci-fi mu sedne. Není to sic žádná Nadace nebo Duna. Je to takové nenáročné čtení se spoustou dobrých nápadů a s příběhem, který nás nenechá jen tak zaklapnout knihu a přestat číst.

17.02.2021 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Starý dobrý dobrodružný román plných výprav do džunglí a lovu na divoké lvy či tygry (tedy chtěl jsem napsat draggy).A k tomu špioni, superschopnosti, parní stroje, kolesové parníky a podobně. Jo mě to bavilo. Jen té bojové akce na konci bylo trochu moc. Uvidíme co přinese druhý díl.

22.01.2020 4 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Milé připomenutí knihy Will Grayson, Will Grayson.

05.09.2019 3 z 5