sackettboy sackettboy komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Patrím medzi fanúšikov JK, ale hlavne jeho "historicko-beletristickej tvorby" (ak to tak môžem nazvať), to znamená, že romány Tma a Strach beriem ako kvalitné, ale nepovažujem ich za autorovu najlepšiu tvorbu. Trhlina vo mne, ale zanechala obrovský dojem, ktorý ďaleko predčí prve dva romány z tejto "vetvy" jeho písania. Určite k tomu prispieva aj fakt, že jednak neviete kam rozprávanie smeruje a na druhej strane vôbec netušíte, či sa jedná o realitu alebo fikciu. Nechcem prezrádzať nič z deja, ale či už si autor príbeh tak dokonalé vymyslel, aby nás zmiatol alebo mal naozaj tak obrovské šťastie s tým, že sa na neho Igor obrátil, podal to bravúrne a je to jeho najlepšie dielo pokiaľ hodnotím "mysterióznu vetvu". Aj keď je JK mladý autor začínam si myslieť, že oslovenie "Bravó Maestro !!!" mu náležite patrí.

10.11.2016 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Ďuri znovu nesklamal, aj keď mi v príbehu chýbalo vzájomné podpichovanie Steina s Barbaričom kniha sa čítala dobre a napínala až do konca. Už sa teším na pokračovanie. Žeby sa to odohrávalo na Barbaričovej ....?

16.06.2018 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Autor napísal zaujímavý a skvelý napínavý historicko-detektívny príbeh s rýchlym spadom a jemným humorom. Aj keď sa mi páčil aj prvý diel, čosi mi v ňom predsa len chýbalo, ale toto pokračovanie Steina a Barbariča, pričom nezabúdajme na kaprála Jaroša, proste nemalo chybu. Autor zasadil dej do doby plnej predsudkov, akou Rudolfínska Praha zaiste bola, takže komentár michala1425 považujem za úsmevný a hlúpy. Knihu môžem len doporučiť a teším sa až sa mi do rúk dostane tretie pokračovanie.

07.03.2016 5 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Tento diel série sa opäť zaradil po Mŕtvom na pekelnom vrchu za jeden z pre mňa najlepších zo série. A to som sa bál, že táto séria začína strácať dych. Ba naopak Juraj ma znovu prekvapil a pripravil dobrú počítanú.

19.02.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

S Jozefom nám to ide dole vodou. Po otrasnej Priepasti prišla Smršť, pravdupovediac som už od nej nič neočakával a urobil som dobre. Síce ma časť deja zaujala viac ako už spomínaná posledná Priepasť, ale celkový dojem po absurdnom konci vo mne táto kniha taktiež nezanechala dobrý a hodnotím pre mňa len veľmi slabými dvoma hviezdičkami. Ach kde sú tie časy, keď Jozef písal kvalitnú beletriu typu V tieni mafie a románov Na smrť.

22.12.2020 2 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Výborný ďalší diel zo série. Síce bez Barbariča ale o to viac priestoru dostal seržant Jaroš. Vidíme sa v Plzni.

03.01.2020 5 z 5

Pre hrsť dukátov Pre hrsť dukátov Juraj Červenák

Ďalšie dobrodružstvo a ďalší skvelý príbeh. Opäť vynikajúci príbeh, pričom dostáva viac priestoru aj seržant Jaroš.

27.04.2022 5 z 5

Oceľové žezlo Oceľové žezlo Juraj Červenák

Musím priznať, že sa mi prvý diel Bohatiera páčil viac ako nová Hradba západu, u ktorej som mal momenty, v ktorých ma nezaujímali časti deja, ale u Bohatiera to šlo samo. Som zvedavý na pokračovanie.

01.07.2019 5 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Táto kniha určite nie je pre slabé povahy. Stále si stojím za názorom, že autor už neprekoná svoje jedinečné dielo a to sériu V tieni mafie. No musím uznať, že séria Na smrť sa tejto sérii VYROVNÁ. Autor úžasné vnoril svoje postavy do reálneho historického prostredia ohľadne americkej židovskej mafie Murder Inc. a prostredia fašistického Nemecka, až to vyzerá vcelku realisticky. Dielo sa čítalo veľmi dobre a ja len verím, že sa Jozef po mysterióznych výstrelkoch typu Strachu a Tmy, ktoré sú taktiež dobrým čítaním, ale nedosahujú kvalít plnohodnotného deja, vráti k románom s hlbším "historickým" dejom s viacerými postavami. Navyše kto navštívil Osvienčim a vie sa aspoň málinko vcítiť, čo tam tí ľudia prežívali, tomu museli pri čítaní zimomriavky prechádzať po celom tele.

31.07.2015 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Aj keď je Karika jeden z obľúbených autorov jeho mysteriózna vetva upadá. Už pri Tme som mu stiahol hviezdičku, ale osobne ma takéto príbehy one man show kde neviem, čo je realita a čo výkvet chorej mysle nezaujímajú a nudia. Tmu som prežil, Trhlina bola pestrým oživením no Priepasť mi prišla úplne rovnaká ako Tma a dočítal som ju iba so sebazaprením. Strašne som sa nudil a nejaké dookola opakovane deilúzie ma neskutočne hryzli, hryzli hryzli... Sorry kámo, ale takýmto štýlom si tie tvoje knihy prestanem kupovať. Táto bola úplne zbytočná rovnako ako čas strávený nad ňou.

02.10.2019 1 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Ďalšia výborná kniha z tejto série. Som zvedavý ako dlho sa autorovi podarí udržať kvalitu tejto série, zatiaľ to robí veľmi dobre. Čoskoro vyjde štvrté pokračovanie tak uvidíme. Len mi je ľúto, že kaprálovi, ktorého mám z tejto trojice hl. hrdinov najradšej sa nedostáva toľko zásluh a nezúčastnil sa ani "chlastačky" s arcivojvodom.

07.08.2016 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Myslel som, že po sérii V tieni mafie už nič tak kvalitné Karika nevyprodukuje, ale znovu som sa mýlil. Síce táto kniha tu prvú neprekonala ( V tieni mafie), ale istotne ju minimálne dohnala. Zaiste tato kniha nie je pre slabšie povahy, pretože v knihe nechýba kopec násilia. Bravo pán autor. Teraz sa síce uberáte trochu iným smerom (narážam na Strach a Tmu), ale dúfam, že sa k historicko-mafiánskym témam ešte vrátite. Tak a môžem sa pustiť do dvojky....

26.06.2015 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Kniha nie len poukazuje na konšpiračné teórie objavujúce sa na internete, ale autor sa v nej snaží podporiť svoje tvrdenia aj historickými faktami. Veľmi dobre spracovaná kniha.

16.07.2014 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Úžasným spôsobom prezentovaná japonská kultúra v kontraste s tou európskou. Autor to prerozprával veľmi zaujímavým spôsobom pričom vystihol najdôležitejšie body japonskej kultúry. Síce som mal niekedy pocit, že kniha nikdy neskončí, ale vždy som sa dokázal vrátiť do deja. Už som sa poobzeral aj po serialy z 80-tych rokov tak v najbližšom období si ho určite pozriem, keďže bol autor aj výkonným producentom.

23.04.2014 5 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Neskutočne pútavé, tento autor je slovenský skvost. Nikdy by som ani v tom najhoršom sne nepriznal, že budem niekedy chváliť diela slovenského autora. Dúfam, že si tento trend udrží aj v ďalších dielach.

19.12.2013 5 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

Akým slovom opísať Jodorowského? Napadá ma jedine "zvrátený". Asi preto je v našich končinách tak obľúbený. Smilstvo, pomsta, intrigy a krásne tela nič z toho nechýba v tejto sérii. Dokonca by to mohlo byť vydané ako ďalší trochu morbídnejší diel Underworldu. Samozrejme, pokiaľ to už nekúpila nejaká mexická televízia, aby z toho urobila nejakú telenovelu.

25.07.2022 4 z 5

Svatokrádežná svatba Svatokrádežná svatba Alejandro Jodorowsky

Tá kresba je neskutočná. Liu by mal kresliť iba akty. No rád by som videl čo sa odohráva v Jodorowského hlave, alebo radšej ani nie. Neviem či by som to rozchodil. Lannisterovci sú oproti Jodorowského postavám ako svätci.

25.07.2022 4 z 5

Shi. Kniha 1 a 2 Shi. Kniha 1 a 2 Zidrou (p)

Jedna z najlepších vecí, ktorá v ERBe vyšla. Krásna kresba s perfektným temným príbehom, od ktorého sa nemôžete odtrhnúť. Sympatické hlavné postavy, ktoré si k sebe našli cestu aj keď pochádzajú z rôznych svetov. Prečítane jedným dychom. Skvelý výber série a už teraz sa teším na pokračovanie. Určite by tento príbeh nemal chýbať v žiadnej knihovničke fanúšika francúzskeho komiksu. Za mňa 5 hviezdičiek.

23.04.2022 5 z 5

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Výborný mysteriózny príbeh. Možno sa trochu pomalšie rozbieha, ale v celku skvelý príbeh. Jediná chybička krásy je malý formát, ktorý eu komiksu vôbec nepristane.

23.04.2022 4 z 5

Případ U Modré záclonky Případ U Modré záclonky Olivier Legrand

Príjemný detský príbeh pre väčšie deti. Pre fanúšikov Slávnej päťky či Troch pátračov povinné čítanie.

20.12.2020 5 z 5