rudolf2639 rudolf2639 komentáře u knih

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Lepší než jednička naprosto strhující děj za 7 hodin jsem to zhltnul. Promiň Ježíšku ;-) je to perfektní trochu scifi detektivka a naprosto drtivá fantazie autora o naší společnosti. Dokonale propracované postavy. Stačí dvojka a jednička. Trojku nepotřebujete.

07.01.2019 2 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Naprosto super musel jsem jít hodně do sebe abych pochopil skutky hrdinky. Mistrovská fantazie v popisu jiného světa s prvky detektivního románu. Perfekt! Otevírá pohled i do čínské společnosti jejich mentality. takže i sociální sonda pro evropana neznalého činských zvyků.

07.01.2019 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Třetí díl je nejslabší. Nejspíše se zde promíta stále patriachální asijský pohled na ženy jako slabé, nedomýšlející své skutky bytosti s přemírou přecitlivělosti. Poslední díl byl asi vydán a rozšířen na popud nakladatele. Je vidět, že autor je placen od stránky protože je to nejobsáhlejší kniha ze všech tří avšak nejpráznější a obsahující nejvíce paradoxů. Zde se postava chová jako smyslů zbavená. Dočetl jsem to. Naštěstí první dva díly stojí vyso nad tímto posledním dílem, který kdyby měl cca 300 stran by byl perfektní. Takhle je to jen mýdlová bublina. V knihovně jí má smysl mít jen z důvodu kompletnosti série. Celkový dojem by stačil i po prvních dvou dílech a pak konec. Technické detaily a popisy včetně teoretických modelů jsou pochopitelné a stravitelné. NEmusíte se bát. Jen ta hlavní hrdinka... ach bože bože. Nikdy mi hlavní postava nebyla, tak nesympatická jako v této knize. Trpěl jsem jako zvíře. :-) Nevadil mi konec (bylo by naivní očekávat něco jiného u asijského autora a po tak propracovaném profilu společnosti) Ale ten konec jako by se chtěl postavě pomstít a nebo už tu hrůzu (celý třetí díl) chtěl mít za sebou. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

07.01.2019 1 z 5