rudla54 rudla54 komentáře u knih

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Maximální reálný pohled na válku. Z každé řádky, kterou čtete, se na vás valí střelba, výbuchy, zranění, zmrzačení, mrtví, prostě hrůzy války tak, jaké doopravdy byly, bez jakéhokoliv zkreslování. Žádné, že by Němci neustále prohrávali a "naši" vítězili. Divím se, že se z toho všichni účastníci těch hrozných bojů nezbláznili. (i když jich asi bylo taky dost) Nějaký hlubší propracovaný děj se nekoná. Je to napínavé, milovníci tohoto žánru si přijdou rozhodně na své.

14.03.2019 5 z 5

Tři kroky do tmy Tři kroky do tmy Stanislav Šusta

Kniha má samozřejmě vzhledem k době, kdy byla napsána, silně politický nádech poplatný těmto létům. Ale v té době jsme žili, a tak to, bohužel, chodilo. Rozhodně ji ale kvůli tomu neodsuzuji, je napínavá, má spád, rozhodně jsem se u ní nenudil.

13.03.2019 4 z 5

Dobrodružství Wernera Holta Dobrodružství Wernera Holta Dieter Noll

Super napínavé čtení. Realita války. Doporučuji všem, kteří ji nečetli.

13.03.2019 5 z 5

Vzducholoď Nine Vzducholoď Nine Thomas H. Block

Kniha je presentována stručným shrnutím obsahu, který je na první pohled velmi zajímavý. Horší je to se skutečným čtením knihy. Děj je těžce rozvleklý, rozhovory mezi postavami v knize většinou naprosto o ničem, namísto aby byl zdůrazněn děj, který je presentován v nabídce. Stručně a jednoduše řečeno, velké zklamání, a pro milovníky dobrodružné literatury (což by tato kniha měla být) nepoužitelné. Také o tom hovoří různé ceny, které jsou u jednotlivých knihkupectví a bazarech uvedeny a za které se dá kniha pořídit, a v neposlední řadě i naprostý nezájem o knihu na portálu AUKRO. Je to s bídou na jednu hvězdu.

19.12.2013