rossx rossx komentáře u knih

Housata a svatý Augustin Housata a svatý Augustin František Koukolík

Zajímavé informace, ale takhle si dobrou popularizaci vědy nepředstavuji, chybí tomu lehkost. Kniha, stejně jako autorovy ostatní, mě nezaujala. To už byly víc motivující knihy z padesátých let.

03.08.2016 3 z 5

Josefu Švejkovi je 30 milionů let - eseje ze třetí kultury v roce 2001/2002 Josefu Švejkovi je 30 milionů let - eseje ze třetí kultury v roce 2001/2002 František Koukolík

Stále stejné, zajímavé informace podané naprosto nečtivým způsobem. Beletrie není vědecký článek.

Lenochod a vesmír Lenochod a vesmír František Koukolík

Vzdělaný autor, který má velký přehled, ale píše dost nečtivě. Porovnejte s Lewisem Thomasem, to je úplně o něčem jiném.

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Docela dobré, ale jeho filmová parafráze: Tajemství hradu v Karpatech je neporovnatelně vtipnější.

03.08.2016 3 z 5

Antifragilita – Jak těžit z nahodilosti, neurčitosti a chaosu Antifragilita – Jak těžit z nahodilosti, neurčitosti a chaosu Nassim Nicholas Taleb

Všechny tři knihy jsou si podobné. Inteligentní čtení, zajímavé myšlenky, ale toho balastu kolem. Náročné čtení.

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Kniha není špatná, ale četli jste Gitándžali Rabíndranátha Thákura? Prorok je dost přeceňovaná kniha, což patrně souvisí s mohutnou propagací jistého náboženství. Pro nás obyčejné čtenáře, mučené vlastním hladem a žízní, tam je až příliš mnoho Moudrosti a Dobra, i když se to občas ředí Zlem, které je vlastně Dobrem. Přečtěte si Gitándžali a obě díla srovnejte...