roman6788 roman6788 komentáře u knih

Mrtví zůstanou němí Mrtví zůstanou němí James Hadley Chase (p)

Drsná detektívka, kde gangstri nikomu nič nedarujú.

06.02.2022 3 z 5

Zlodej Zlodej Arpád Soltész

Udalosti, na ktoré už človek aj pomaly zabudol a už sa mu ani nechce veriť, že sa stali. Divoké eldorádo 90-tych rokov a dekáda nového milénia o tom ako sa robí špinavý biznis. Arpiho cynický humor je opäť dokonalý.

25.01.2022 5 z 5

Smrt ve studiu Smrt ve studiu Simon Brett

Oddychove citanie so ziadnymi akcnymi scenami.

23.05.2021 3 z 5

Polnočná linka Polnočná linka Lee Child

Typicka reacherovka, dalo by sa to sice napisat aj strucnejsie, ale nebolo to zle.

02.05.2021 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Jednu totalitu strieda druhá, obe zlé. Dal by som to povinne prečítať všetkým, ktorí smútia za starými dobrými časmi a ako nám bolo dobre za socializmu.
Neuveriteľné, čoho všetkého boli ľudia schopní, od tupých súdruhov až po obyčajný ľud.

14.02.2021 5 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Posledne mesiace vojny a mesiace po oslobodeni ocami 11 rocneho chlapca.

28.12.2020 5 z 5

Hnev Hnev Arpád Soltész

Odporúčam prečítať, tretí vydarený román Arpiho Šoltésza o divokých 1990-tych rokoch a o východe, kde nič nie je. Človek sa pri knihe nenudí a o sarkastický humor nie je núdza.

23.12.2020 5 z 5

Mrazivý okamžik Mrazivý okamžik Camille Ceder

Niekedy velmi zdlhave opisy typu "kvapkania kavy v kavovare" a cestopisy v style chodenia do prace (ale to je u severanov typicke), miestami som sa obcas stratil, co s cim suvisi a v poslednej tretine to uz dostalo spad. Sympaticke je, ze jedna z hlavnych postav pocuvala The Cure :D

08.09.2020 3 z 5

Detektív z Kontinentálnej Detektív z Kontinentálnej Samuel Dashiell Hammett

Ani po 100 rokoch niektoré myšlienky nestratili na aktuálnosti.

16.06.2020 5 z 5

Vysoká voda Vysoká voda Donna Leon

Opäť skvelý suchý humor.

07.06.2020 5 z 5

Jeruzalemský diamant Jeruzalemský diamant Noah Gordon

Obcas som sa sice stracal, v ktorom casovom obdobi aktualne sme, ale inak prijemne napisana kniha.
Citatel sa dozvie aj povod vyznamu nekrestanske peniaze.

12.04.2020 5 z 5

Človek nie je ani len číslo. Neuveriteľné čoho je niekto schopní. Stále sa nájde niekto, kto to spochybňuje.

07.03.2020 5 z 5

Diabol sa postará Diabol sa postará Sebastian Faulks

Autor si naštudoval viaceré bondovky a pospájal to do jedného príbehu.

19.01.2020 3 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Ironicky humor tentokrat este viac vysperkovanejsi

15.12.2019

Signál Signál Patrick Lee

Zaujimava a nie rozhodne nudna kniha. Trochu mi to pripominalo Jacka Reachera od Lee Childa

01.09.2019

Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Erle Stanley Gardner

Případ couvajíciho mezka sa veľmi pomaly rozbieha a prvých 100 strán musí čitateľ bojovať, aby to dočítal. Potom sa to rozbehne a je to fajn.

Donald Lam a Berta Cool nesklamali, parádny kúsok.

15.01.2018 5 z 5

Králova spravedlnost Králova spravedlnost E.M. Powell

Pri tolkych vrazdach su v porovnani s tym Vrazdy v Midsommeri ako Lolek a Bolek :D

10.02.2024 5 z 5

Případ sváteční sukně Případ sváteční sukně Pavel Šoltész

Opäť výborná historická detektívka z 15. storočia z Prahy. Obratnosť pri súdnom procese čitateľom detektívok presne pripomenie inú známu osobu. Škoda, že sa podarilo vydať len dve knihy a zvyšné tri boli zničené.

05.11.2023 5 z 5

Případ dětinského dědice Případ dětinského dědice Pavel Šoltész

Skvelý dobrodružný román a detektívka. Najmä, keď si uvedomíme, že to vzniklo za socializmu, tak je to porovnateľné s Jurajom Červenákom (Stein a Barbarič), a trúfam si povedať aj s Danom Brownom. Oceňujem obzvlášť humor v popiskách pod ilustráciami.

31.10.2023 5 z 5

Mrtvý v podchodu Mrtvý v podchodu Ladislav Fuks

Výborná.a napínavá detektívka, pre Fuksa netypicky v jasnom modernom a reálnom svete. Napätie až do posledného momentu. Zážitok trochu kazí už súdruhovanie,.ale tak normalizácia už išla na plné pecky.

28.08.2023 5 z 5