Ripley178 Ripley178 komentáře u knih

K2 Královna hor K2 Královna hor Pavel Bém

Čtivá i poučná kniha s mnoha kvalitními velkoformátovými fotografiemi.Samotný koncept knihy(vazba,fotografie,papír,DVD a překvapení) je originální a velkolepý.Blahopřeji a děkuji panu Bémovi nejen za knihu,ale i za úctyhodný sportovní výkon.

27.05.2021 5 z 5

G I, G II. Výzva Gašerbrumu. G I, G II. Výzva Gašerbrumu. Reinhold Messner

Škoda.Téměř celá kniha je detailní popis Messnerovy expedice na G1.Je to čtivé a nenudí to ani na chvíli.Bohužel výstup na G2 je odbyt na konci knihy dvoustranou a taktéž další expedice-přechod G1 a G2 je odbyt na konci knihy pár stranami textu.

17.05.2021 4 z 5

Na Annapúrnu Na Annapúrnu Vladimír Procházka

(SPOILER) Jde převážně o cestopis nežli o knihu o dobývání vrcholu.Dobývání vrcholu je zde tak trochu odbyto v několika posledních listech knihy.Nicméně kniha se dobře čte a je zajímavá už jen tím,že jde o naši první expedice do Himálaje.Název je malinko zavádějící,protože se lezlo "jen" na Annapurnu IV.

13.05.2021 3 z 5

Nekonečný uzel. K2 – 8.616 metrů Nekonečný uzel. K2 – 8.616 metrů Kurt Diemberger

Z počátku se kniha špatně čte.Kurt skáče v ději tak moc,že se mi stávalo to,že jsem párkrát musel vrátit ve čtení,abych pochopil kdo kde a kdy je.Druhá polovina a především poslední kapitoly jsem však hltal bez ustání.

06.04.2021 4 z 5