Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Básně Básně Richard Weiner

Jako milovník jeho díla nemohu jinak než za 5*. Můj oblíbený autor už od gymnaziálních studií.

16.05.2021 5 z 5

Pankáč v kostele Pankáč v kostele Juraj Jordán Dovala

Dávám 5*. Knížečku jsem objevil v knihobudce v kostele v Moravské Třebové, když jsem tam dělal pohřeb. Zaujal už název knihy, jelikož pankáčem jsem tak trochu celý život. Musím říct, že knížka se velmi dobře četla a donutila mě chvílemi i k zamyšlení nad životem a světem kolem nás.

16.05.2021 5 z 5

Garden is open Garden is open Vratislav Brabenec

Tohle je prostě Vráťa, a toho já můžu. Ať už jako hudebníka, tak hlavně jako básníka. 5*

19.04.2020 5 z 5

Upíři: Od Draculy po Stmívání Upíři: Od Draculy po Stmívání Charlotte Montague

Tak tahle knížka mě dostala, myslím, že je skutečnou biblí včech, kteří se o upíří tématiku zajímají a je jim, tak nějak blízká. Krásné zpracování knihy, které o upírech pojednává vcelku vědecky, ale čtivou formou. Za mě super, dost jsem se toho dozvěděl a navíc ,, utrpěl\" i poměrně kladný zážitek z toho, jak by měla kniha vypadat.

01.02.2020 5 z 5

Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě Zdeněk Zikmund

Za mě jako fanouška Slavie a také milovníka historie super kniha. Krásné propojení našich dějin a také historie naší kopané. Ode mne 5*

26.01.2020 5 z 5

Jde pražské dítě domů z bia... Jde pražské dítě domů z bia... Ivan Blatný

Za sebe dávám 5*. Výborně a kvalitně zpracovaná kniha, které přináší nepublikované verše z poslední etapy autorova života. Jsem Blatného fanoušek, takže tahle kniha u mě doma nemůže chybět.

19.01.2020 5 z 5

Věčná Slavia Věčná Slavia Vítězslav Houška

Za mne jedině 5*. SKS Forever.

17.07.2019 4 z 5

Příběhy temnot v české literatuře XIX. a XX. století Příběhy temnot v české literatuře XIX. a XX. století Ivan Slavík

Za mne rozhodně 5*. Ačkoliv k autorovi této antologie mám spoustu výhrad, tak práci odvedl výbornou. Tajemno a záhady mne fascinují již od mala a tato kniha nabízí velmi dobře vybraný a hlavně zpracovaný výběr toho nejlepšího, co vyšlo v 19. a 20.století.

17.07.2019 5 z 5

Naši nejlepší fotbaloví trenéři Naši nejlepší fotbaloví trenéři Karel Felt

Za mě 5*. Karel Felt je prostě novinář, který má neskutečný přehled. Tuhle knihu jsem přečetl během dvou večerů a musím říct, že mě bavila. Kniha je dost čtivá a přináší velké množství informací, které jsem ani já, a to fotbal sleduji poměrně dost, netušil. Prostě super, jen mi v ní někteří trenéři scházi. Třeba bude pokračování.

29.12.2018 5 z 5

Opravdu super knížka. Krásné fotografie a celkově dosti dobře zpracované. No, a ty příběhy?? Mám teď taky chuť se vším praštit a zmizet někam pryč. Někam, kde člověk může žít uplně svobodně a nezávisle. Takže za mě 5*

07.11.2018 5 z 5

Zlatý z nebe Zlatý z nebe Marie Benetková

Jo, tohle se četlo velmi dobře. Navíc vše založeno na reálných postavách a událostech. Za mě5*

03.09.2018 5 z 5

Trdliště Trdliště Vratislav Brabenec

Vráťa je génius. Génius s puncem alkoholika. Některé z jeho myšlenek jsou velmi zajímavé a neotřelé. Vtipně a s grácií, která je mu vlastní, komentuje společenská témata i jeho soukromé životní postřehy. Osobně toho člověka velmi můžu, je mi něčím (ale to se těžko popisuje) velmi blízký. Za mě 5*

24.07.2018 5 z 5

Karlín přístav Karlín přístav Vratislav Brabenec

Vráťa je prostě legenda, četl jsem od něj téměř vše. Ten člověk prostě umí, jak na ságo, tak i perem. 5*

22.06.2018 5 z 5

Po hadí kůži Po hadí kůži Luděk Marks

Druhá sbírba tohoto (alespoň) pro mě velmi zajímavého autora, na kterou se vyplatilo čekat. Témata, která se v této sbírce objevují, jsou mi blízká. Sebeironie, jakási všudypřítomná tíseň a hlavně neuchopitelná ale všudypřítomná víra. Zkrátka vše, co má poezie autora vzešlého z undergroundu obsahovat. Mohu jen doporučit všem milovníků tohoto stylu života a hlavně všem milovníkům dobré a kvalitní poezie.

23.05.2018 5 z 5

Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola Andy Warhol

Velmi dobře napsaná ,,kronika" divokých 60.let v populární kultuře USA. Četlo se mi velmi dobře, některé příběhy a události jsou opravdu geniálně vystihnuté. Warhola prostě můžu... Za mě 5*

23.05.2018 5 z 5

Historie smrti Historie smrti Michael Kerrigan

Zakoupeno a přečteno v době, kdy jsem byl zaměstnán v pohřební službě. Musím říct, že je to velmi dobrý zdroj informací, zajímavostí a navíc velmi dobře zpracován.

08.12.2017 5 z 5

Pranýř Pranýř Michael Winkler

Jo tohle mě bavilo. Zajímavé čtení, které rozhodně není pro každého. Přináší spoustu nových pohledů na dějiny . Já dávám 5 hvězd.

28.01.2024 5 z 5

Druhá republika Druhá republika Václav Junek

Velmi dobře udělaná kniha. Rozbor dějin den po dni. Super. 5*

28.01.2024 5 z 5

Jednotlivé básně Jednotlivé básně Michal Jůza

Jo, tenhle okruhu autorů, a tenhle styl můžu. 5*

08.12.2023 5 z 5

Církevní rok a lidové obyčeje Církevní rok a lidové obyčeje Vlastimil Vondruška

5*, velmi hezky zpracovaná a čtivá kniha.... Spousta zajímavostí...

02.12.2023 5 z 5