resyre resyre komentáře u knih

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Rozhodně se nejedná o detektivku v duchu slečny Marplové (to mě nalákalo k nákupu), což hned ze startu přivodí rozčarování. Čekáte trochu vzrušení, napětí a on se z toho vyklube příběh stařenek se všemi neduhy stáří, které jsou podrobně popsané včetně těch, o kterých většina lidí nechce ani slyšet. Přesto je to dobrý způsob, jak na chvíli nahlédnout do života seniorů (byť poměrně svérázných). A nakonec dojde i na romantiku. Kniha má slabá místa, ale z mého pohledu to není žádný odpad. Titulu uškodil popisek na obálce, který z láká na jiný žánr. . .

13.10.2016 3 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Příjemná a lidsky napsaná oddechovka.

14.06.2019 4 z 5

Ne moc často je druhý díl čehokoliv lepší než první. Ale u téhle knihy to platí. Možná je to i tím, že si člověk zvykl na oblaka kouře a podivnosti hlavních postav. . . Ve druhém díle také neskáčete z žánru do žándru. Je to čistokrevná limonána se vším všudy. Takže slabší povahy kapesníky připravit. A musím se přiznat, že jsem ráda, když autorka v závěru knihy píše, že nechá hlavní postavu žít vlastní život bez jejích zásahů. Bůh ví, jak by chudák dopadla třeba v 5 díle. :-)

30.10.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a dle popisu na přebalu, bych si ji sama zřejmě nekoupila. Obal celkem klame tělem. Láká na "pohodový" příběh, ale skutečnost je dost odlišná. Ačkoliv téma příběhu není vůbec pozitivní, čte se velmi rychle a má spád. Podle mého názoru je stěžejní téma popsané velmi autenticky. Ačkoliv na počátku knihy jsem měla pocit, že čtu knižní přepis PS: miluji Tě, dostala jsem se rychle do skoro humoristické povídky, abych skončila v dramatu. Díky tomu působí děj místy přeplácaně a prvoplánově. Po přečtení si nejspíš řeknete, že tohle nikdy víc nebo budete dumat nad tím, jak to bude dál. Ale úplně lhostejné Vám to nebude.

27.10.2016 3 z 5

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Opravdu nenáročná oddechovka na víkend.

14.09.2019 3 z 5