readman readman komentáře u knih

Drak sa vracia Drak sa vracia Dobroslav Chrobák

Knihu som našiel pri upratovaní domu po babičke, zastrčená vzadu v zásuvke, upútala útlosťou (z edície Kvety), musela tam stáť 4 dekády. Otvoril som ju, začítal sa a (do)upratať som prišiel až ďalší deň. Za mňa asi to najlepšie z nášho naturizmu, ta príroda ma stále vťahovala medzi seba.

08.05.2018

Noční rozhovor Noční rozhovor Ladislav Mňačko

Ako som to niekde tento týždeň zaznamenal, história se neopakuje, história sa rýmuje. V knihe som videl v prvom rade veľa podobností s dnešným svetom, tie dialógy sú napísané výborne a dávajú plno podnetov k zamysleniu sa vzhľadom k súčasnej situácii.

28.01.2024 5 z 5

Eseje o typografii Eseje o typografii František Štorm

Kniha, ktorá vo mne vzbudila ešte väčší záujem (nielen) o typografiu pred celou dekádou. Výpoveď človeka, ktorý miluje to, čo robí. Doporučujem a prajem si len viac takýchto ľudí vo všetkých oboroch.

27.05.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Výborná, aj keď smutná, sonda do života deti z tejto stanice. Stále som si len preberal okolnosti, ktoré do danej situácie tých ľudí priviedli a slúžia mi ako varovanie pri výchove vlastných detí. Aj keď človek nikdy nevie ...

27.05.2018 5 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Chvilu mi trvalo, kym som sa prehryzol hlavne stredom knihy, miestami som zacinal citat nieco ine, lebo ma to vyslovene prestavalo bavit; v druhej polke uz to bolo lepsie; za referencnou knihou v tejto kategorii, Drak sa vracia od Chrobaka, pre mna pocitovo celkom zaostavala;

23.04.2014 3 z 5