Ratatka Ratatka komentáře u knih

(SPOILER) Po obsahové stránce hrůzostrašné. Při čtení jsem cítila bezmoc, vztek i znechucení. Dost mě zaráží, a to se nepovažuji za žádnou naivku, kolik mužů na UA v těch devadesátkách bylo násilníků a hrubiánů, jakože 13 = 100 % mužů na pláži má zájem znásilnit Oxanu nebo její kamarádku a další nelidské zacházení v takové mase?! Nějak nerozumím důvodům, proč Oxana nenavštívila děti během 5 let "svobody" ve VB. Nemám právo jí soudit, nicméně optikou vlastní bubliny mi její příběh, naštěstí, připadá sice děsivý, ale vzdálený. De/formovaná zanedbávající výchovou, nevzdělaností "nalétla prvnímu muži a pro mě nepochopitelně s ním zůstala i přes neskutečné příkoří, naivita a důvěřivost cizí ženě roztáčí kolotoč další nepřízně a zmařeného života.

30.10.2023

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak trochu vykradená Agatha Christie. Četlo se do dobře, má to spád, ale nic nového pod sluncem.

22.10.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Přečetla jsem ji po Zahradě a Vránách a opět jsem byla nadšená. Autorka píše s takovou lehkostí, dokáže mě naprosto vtáhnout do děje i prostředí. Líbí se mi psychologie postav. Ačkoli zde někomu vadila hlavní postava lékaře, pro mě byl i navzdory někdy i vážným excesům spíš vzbuzující lítost.

22.10.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velké očekávání a trochu zklamani. Zbytečně rozvleklé a moc se mi nelíbil konec.

15.10.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mrazivé, komorní, depresivní. Labilní puntičkářská matka, slaboch otec a bezbranné dítě. Spousta emocí v útlé knize.

02.10.2023 5 z 5

Četla jsem všechny knihy rozhovorů od autora, a opět nezklamal. Niterný pohled do životů silných žen, se kterými se osud nemazlil. Smutné, místy inspirativní.

01.10.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ne, nešla mi přečíst jedním dechem. Vyvolala tolik emocí, že jsem ji musela vždy na chvíli odložit a "vydýchat". Silná, emocemi nabytá. Chvílemi mi bylo hlavního hrdiny líto, chvíli jsem k němu cítila silnou antipatii. Ráda si přečtu i další autorčiny knihy.

26.09.2023 5 z 5