qingli qingli komentáře u knih

Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Qing Li

Pochopit harmonii přírody a japonskou touhu mít kolem sebe zdravý les je složité (zvláště v českém prostředí). To, že les skutečně léčí ví Japonci hodně dlouho. Krásně tuto terapii předvedou celému světu před zahájením Letních olympijských her 2020 v Tokiu. V knize léčí i krásné fotografie.

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

U nás poprvé vydaná v roce 2019. Miniatura dnešního japonského života. Je to sice pohled do zákulisí japonských marketů, ale hodně mi připomíná pracovní vztahy v českých supermarketech.

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Zajímavé a vtipné povídání o tom, jak se žije jinde. Vhodná i pro studenty italštiny, kteří poznají praktické užívání některých slovíček i větných vazeb.

05.02.2019 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Zdeňka Jordánová

Každý den se rozhodujeme. Těmito rozhodnutími je pak ovlivněn náš další život. Tato kniha je pro lidi, kteří nespěchají.

Je to inak, mami... Je to inak, mami... Tamara Tainová

Někdy je poučné si přečíst o životě homosexuálních lidí. Pak třeba pochopíme jejich vnitřní myšlení a cítění, kdy vnější tlaky na jejich rozhodování jsou často drastické.

Racek a moře Racek a moře Lukáš Pavlásek

Kniha mě zaujala nejen svou obálkou, ale i mixem fotografií a hlavně postřehy v básních.

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Vandrácký deníček Jana Révaie, Hynka Bernarda a Pavla Lišky po Střední Americe. Společně se vydají na cestu. Přesto se rozdělí a čtyři dny projedou Guatemalou každý sám. I to se mezi kamarády stává. Velmi zajímavé postřehy.

15.04.2019 3 z 5

Drobotiny Drobotiny Hana Heřmánková

Jak se žije u nás a v Německu. Kniha je vhodná i pro studující němčiny, protože větší část knihy má na jedné straně český text a na druhé německý.