pydla pydla komentáře u knih

Jedna z mnoha knih o utlačování a stíhání židů. Tato je zasazena do doby těsně po druhé světové válce. Leah a Jannek, přátelé z dětství, oba přeživší holocaust a koncetrační tábor se setkávají a dumají co si dál počít. Přišli o všechno a o všechny. Dozvídají se o organizaci Hagana, která umožňuje ilegální přidtěhovatelství do Palestiny a tak se rozhodnou, že se k ní přidají a vráti se tak i oni sami do země svých předků. Není však zlato vše co se třpytí a tak se potýkají s těžkostmi ilegální práce, dozvuků války, internačních táborů i častých bojů s arabskými obyvateli, kteří židy zpátky nechtějí.
Kniha se čte dobře, ale začátkem se musíte prokousat a chvílemi ztrácí tempo.

14.05.2020 3 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Tato kniha mne zaujala svou anotací. Ale upřímně, ta je na knize nejlepší. Jistě by bylo zajímavé vědět, že snad existuji lidé, kteří manipulují našimi životy a připravují situace tak, aby se stalo přesně to, co s námi zamýšlejí. Námět zajímavý, ale dle mého, autor ho vůbec nevyužil k zajímavosti knihy. Není napínavá, skoro nic moc se v ní neděje a co mně osobně nejvíce zklamalo, nedozvíte se, kdo jsou ti lidé, co nám tyto náhody vytvářejí, jsou-li to vůbec lidé, ani proč naše životy takto řídí. Je to škoda. Za mě průměrná až slabě podprůměrná kniha.

13.05.2020 2 z 5

Bourneova moc Bourneova moc Eric Van Lustbader

Už se mi v devátém díle zdálo, že Bourne ztrácí sílu, ale v tomto desátém se probudil. I přes pocit, že se s ním snaží manipulovat kdekdo je to svižné čtení a Jason není hloupý, aby se nechal vmanipulovat do pasti. Intrik je zde tolik, že v polovině se trochu ztrácíte kdo je proti komu a falešní hráči se najdou i tam, kde byste to nečekali. Nicméně Bourne opět vyvázl z několika smrtelných nebezpečí a vše rozklíčoval jak je u něj zvykem. Jen některé scény jsou trošku puf. Budu se muset znovu podívat do Paříže, jestli v Séně najdu ulity ostré jako břitva :o).

10.11.2015 5 z 5

Rytíři kříže Rytíři kříže Edwin Thomas

Ačkoliv první díl se mi moc nelíbí, tak druhý díl Rytíři kříže byl o něco lepší. Hlavní hrdina i zde je spíše hlupáček, ale vraha najde ( i když zase spíše jen náhodou ). Podstatně více knihu zachránil popis bitev a obléhání hradů, i když popis bojů je spíše trošku laické. Uvítal bych podrobnější popis bitvy, soubojů trošku krve - no Bernard Cornwell to není. Dávám zase jen 3 hvězdičky. Je to spíše průměrná kniha.

26.09.2015 3 z 5

Mozaika stínů Mozaika stínů Tom Harper (p)

Po přečtení spousty kladných komentářů na tuto knihu, jsem se do Mozaiky stínů začetl. Ačkoliv mám rád jakékoli čtení o templářích, tak tady jsem byl zklamán. Hlavní hrdina, který je vyhlášený řešitel záhad ( detektiv ), je poněkud těžkopádný, místy až natvrdlý a případ se nakonec vyřeší tak nějak sám včetně odhalení hlavního pachatele. Prakticky se tak nějak sám připlete někam, co se později ukáže jako důležité, taková slepička Flatcherová z To je vražda napsala. Za mně jen 3 hvězdičky.

26.09.2015 3 z 5

Bourneova zrada Bourneova zrada Eric Van Lustbader

Souhlasím, že první tři díly, psané R.Ludlumem jsou skvělé. Agent, po kterém jde kde kdo a on ani neví proč je skvělý námět. Postupné vzpomínky a hovory sám se sebou jsou sice občas únavné, ale pro pochopení Bourna nezbytné. Ve třetím dílu je Bournovi 50 let, tak už čtvrtý díl psaný Lustbaderem, trochu postrádá začátek. Je to vzpomínka? Pátý díl a každý další je tedy návrat do minulosti? Nebo zkrátka více než padesátiletý dává na frak mladíčkům? Pokud se nad tímto nepozastavíte, tak čtení je výborné, špionážně propracované. Skvělé čtení.

31.12.2014

Poslední tajemství chrámu Poslední tajemství chrámu Paul Sussman