Purina.pashmina Purina.pashmina komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Wow!

V některých komentářích jsem se dočetla, že se začáek pomalu táhne, ale já tento názor rozhodně nesdílím. Každá pasáž mi přijde odůvodněná a ani chvíli jsem se nenudila. Rozuzlení zápletky naprostý vrchol románu.

Kniha mě opravdu mile překvapila!

19.05.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Neuvěřitelně silný příběh, který se nedá číst jedním dechem, jinak by vás utrápil zaživa...

18.04.2020 5 z 5

Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Zdena Frýbová

Detektivka, ale spíše "thriller po Česku", zvládnut snad ve všech směrech.
Nejkontroverznější stránka knihy je líčení před- a polistopadových události. Autorka nenabízí žádný prostor pro iluze, kritizuje dřívější režim, ale nebere si servítky ani s událostmi, které se staly potom.
Zajímalo by mě, jak bych knihu hodnotila v době jejího vydání, což je dnes už téměř 30 let (!!!) , ale v současnosti dávám 4*, a to protože autorka dokázala schopně vykreslit přesně ty "typy" lidi, kteří i přes svůj pokřivený charakter nenesou zodpovědnost za své činy a vesele si běhají po světě..., a taky protože jsem se ve čtení nemohla zastavit.
Dokonalý souboj dobrého a zlého, kde by zlo nakonec vyhrálo, kdyby nebylo lásky a "bláznivých" lidi.

19.05.2020 4 z 5

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Jedna z těch knih, které se mi nesmazatelně zaryly do hlavy, lépe řečeno do srdce.
Autorka popisuje boj svého manžela se závislostí, především ale boj svůj. To činí s neskutečnou otevřeností, která této knize dodává na skutečnosti - ona totiž skutečná je, jelikož tuto smutnou etapu života autorka sama zažila.

Úvahové pasáže o alkoholu jsou to nejzdařilejší na této knize.
Prostě zpověď od té Nejbližší miluju.

18.04.2020 5 z 5