Psychokuna Psychokuna komentáře u knih

Spánek Spánek Haruki Murakami

O nespavosti já totiž něco málo vím... A to bude nejspíš hlavní z důvodů, proč si tahle útlá knížka vydobyla čestné místo v mé knihovně.
Jsem si více než jistá tím, že sám autor musí mít osobní zkušenost jak s nespavostí, tak se spánkovou paralýzou, nemyslím si totiž že by jinak zvládl tak dokonale popsat příznaky a pocity které tyto „neduhy“ doprovázejí.
Příliš se ani nedivím lehce negativním komentářům které jsou tu k vidění, Spánek asi neosloví každého. No mne ano. A ač to byla má premiéra, nepochybuji o tom že i nadále si budeme s panem Murakamim rozumět.

04.11.2014 5 z 5

Způsob existence Způsob existence Kazimierz Brandys

nepěkná dokonalá bolavá výstižná znepokojující vtipná lidská pravdivá věc.
štítím se té knihy.
miluji tu knihu.
fuj. ach!
Asi tak.

26.06.2018 5 z 5

Kyselinovej test Kyselinovej test Tom Wolfe

narodila jsem se ve špatný čas a na špatném místě, tahle kniha mi to jen potvrdila.

22.06.2017 5 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Tak tohle bylo vyčerpávající!
Skvělý, to bezesporu ale vyčerpávající. Myslím, že teď s Friedrichem na nějakou dobu přeruším styky abych měla čas se z toho vzpamatovat.
Ale stejně je to Bůh!

25.01.2017 5 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Tahle kniha má jedinou chybu - není nekonečná.

07.04.2016 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Geniální.
říkat víc není třeba, myslím

08.07.2015 5 z 5

Můj svět Můj svět Bohumil Hrabal

Jsem polekaný lidský výkřik, který se hroutí vločkou sněhu, neustále pospíchám, abych mohl dvě tři hodiny denně snít nečinně činně, protože dobře vím, že lidský život je krátký a plyne jako se míchají karty, že by bylo možná líp, kdybych byl vyprán, pohozen v kapesníčku, tvářím se někdy jako bych nadějně čichal k milionu, ač dobře vím, že nakonec vyhraju smějící se hovno, že všechna ta paráda začala krůpějí semene a skončí v praskotu ohně, z tak krásných začátků tak krásné konce, za fešnou tvářičkou lze pomilovat veselou kmotřičku Smrt, zalívám květiny když prší, v parném červenci táhnu za sebou prosincové sáňky, za horkých letních dní, abych se zchladil, propíjím peníze, které mám na uhlí, abych se v zimě ohřál, neustále trnu, že lidé netrnou, jak je ten život krátký, tak málo času na bláznění a opilosti, dokud je na ně času dost..
(Rukověť pábitelského učně)

Potřebuji víc Hrabala !

19.02.2015 5 z 5

Podzemníci Podzemníci Jack Kerouac

Co říct ? Snad jen.. už setsakramenstky dlouho mi z žádný knížky takhle neběhal mráz po zádech. Pět z pěti hvězdiček, to je jasnější než jasný ! Tak.

11.12.2014 5 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

U některých pasáží jsem se smála tak moc, až se mě matka z vedlejší místnosti chodila ptát, jestli jsem v pořádku.
A pak prý, že je ta kniha zvrácená..

13.09.2015 5 z 5

Básně 1988, aneb, Čas spíše chmurný / Odplouvání Básně 1988, aneb, Čas spíše chmurný / Odplouvání Egon Bondy (p)

dokonalý.

28.02.2016 5 z 5