prochyn prochyn komentáře u knih

V roce 1979 jsem na pultech zaregistroval objemnou bichli ilustrovanou naivními obrázky Jiřího Šalamouna. To bude něco pro mimina, řekl jsem si a přešel to. Nakonec na doporučení známých jsem si knihu koupil. Měl jsem štěstí, kniha vyšla v nízkém nákladu a byla hned pryč. Když jsem ji začal číst, má zvědavost se měnila v nadšení. Mezi všemi zaprášenými ležáky od Jiráska a Němcové zazářil Hobit jako broušený diamant. Cestu tam a zase zpátky jsem četl nonstop jedním dechem až do konce (neberte to úplně doslova, byly tam osmihodinové přestávky, kdy jsem musel do práce). Hobit je čistokrevná fantasy napsaná nejlíp, jak to jde. Na trilogii Pán prstenů jsem si musel počkat dlouhých 27 let.

21.09.2017 5 z 5

To To Stephen King

Stephen King má silnější i slabší období, To patří k těm silnějším. Jak kvalitativně, tak kvantitativně (kniha má přes 1000 stran). Lehké mrazení v zádech se při čtení knihy mění v strach, který narůstá a narůstá. Děs se transformuje v čirou hrůzu a přestože jsou tři hodiny v noci, nemůžete přestat číst. Obě roviny dětství/dospělost se prolínají a dětský strach není o nic menší než strach dospělých. Od doby, kdy jsem přečetl To, nenávidím klauny. Nechcete balónek? nechcete, nechcete?

21.09.2017 5 z 5

Alternativní medicína a léčitelství Alternativní medicína a léčitelství Jiří Heřt

Kniha je objektivním hodnocením tzv. alternativní medicíny. Doporučuji všem, především lidem, kteří jsou nemocní a léčí se alternativní medicínou. Je zdarma ke stažení se souhlasem autora, který bohužel již zemřel, na adrese:

20.09.2017 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Přečetl jsem všechny díly Bratrstva krve a je to fakt hustej nářez. Více méně všechno řekl v komentáři Gordonlord. Kotletovy knížky se dají číst několikrát, trochu mi připomínají knížky Jiřího Kulhánka. Za mě 100%.

20.09.2017 5 z 5

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Protože je jedním z autorů komik Ovčáček a na obálce je vyobrazené prasátko, knihu jsem si koupil. Myslel jsem, že Mein Kampf je nejhlubší žumpa, ale je vidět, že když se chce, rezervy se vždycky najdou.

20.11.2016 odpad!