princessaelin princessaelin komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Netušia jsem, že mám nějaké očekávání než ho tato kniha překonala. Chtěla jsem si jí přečíst už dříve kvůli jejímu nepochopitelnému tématu. Je opravdu dokonalá, jak jsem si myslela a plná nejrůznějších myšlenek, přičemž každá stojí za dlouhé zamyšlení.

22.02.2019 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Na konci jsem udělala WOW, ale do té doby...
Nejvíce mě zklamalo, že autorka bere hinduismus jako fakta, ale právě v nich udělala chybu. Především to, že bohyně Durga kolem které se celá kniha točí, ve skutečnosti Durga není. Je to Khálí a Durga je pouze její bojová nálada. To Khálí má téměř v každém indickém městě svůj chrám, ne Durga. A navíc Khálí mívá tmavě modrou kůži.
Další mínus pro knihu je nesmyslný milostný trojúhelník, bez kterého by se obešla a byla by i míň rozvleklá. U citových výlevů hrdinky jsem měla chuť nad knížkou brečet.
Co se ale nesmí autorce i knížce upřít, je nápad a příběh. Ten byl, vyjma milostného trojúhelníku, naprosto dokonalý.
Nebýt chybných faktů a nevkusného rozpatlávání Kelseyiných citů, je to nejlepší kniha, co jsem četla.

12.01.2019 3 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Tato knížka se mi dostala do rukou jako skvělá série se skvělým příběhem a bohužel nenaplnila mé očekávání. Příběh je velice poutavý a v dalších dílech ještě víc. Za nápad musím autorku pochválit. Kdyby nebylo milostného trojúhelníku, tak je tahle kniha skvělá. Mám ráda, když je fantasy jen lehounce podkreslené láskou, ale kvůli citovým výlevům, které pokračují hojně i v dalších dílech, bych zabíjela.
Příběh dokonalý, zápletka také ale hlavní hrdinka by se mohla koukat víc na to, co má před sebou.
Kniha zklamala mé očekávání a to se považuji za její cílovou kategorii.

12.01.2019 3 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Uznávám, že to byl velice zajímavý nápad udělat z dívky mágini, ale přišlo mi to trochu až moc přeplácané. Jazyk i názvy tam byly opět fantastické, ale to je asi tak všechno... Začátek vypadal slibně stejně jako ostatní Pratchetovy knihy, ale kniha mě vůbec nevtáhla do děje a musela jsem se ke každé další stránce přemáhat. Tuto knihu považuji za snad jedinou špatnou ze série Zeměplochy.

12.01.2019 1 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha o lodi, která pluje více jak třista let vesmírem a takto odloučeni od vnějšího světa si obyvatelé vytvoří vlastní systém vlády nad lodí, je velice zajímavý nápad. Kniha je velice čtivě psaná a jediné, co může člověka mást jsou fyzikální nepřesnosti ohledně vesmíru.

03.01.2019 3 z 5